Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1929 / 5013]

Afișate impresii [19281 - 19290]
Pensiunea Sarmis 3 / SARMIZEGETUSA [HD]
  • AUGUST, 2015
  • de: Sabina V [03.08.15]
  • RECOMANDĂ

O pensiune impresionanta

Ce e de mentionat neaparat este ca atat pe mine cat si pe sotul meu ne-a impresionat aceasta pensiune. Se vede de la distanta ca s-a investit mult atat in amenajarea cat si in intretinerea acestei pensiuni. Tot ce te inconjoara in acea pensiune este de calitate, aici ma refer atat la cladiri, mobilier, piscina, plante ornamentale, cat si la intreg personalul. Am prins o nunta in seara cand am ajuns, dar ce m-a impresionat este ca nici macar nu ai perceput vreun deranj pentru cei ca noi care [...] — vezi review
Casa Valahă 3 / CHEIA
  • AUGUST, 2015
  • de: acdc [03.08.15]
  • NURECOMANDĂ

Experienta groaznica la casuta

In acest weekend am fost cu o prietena la munte. Am decis sa stam la una dintre casutele din fata pensiunii. A fost o experienta groaznica. Sa luam lucrurile pe rand. In fata casutei se afla o portita din lemn pe care o poti inchide. Din nefericire, am observat foarte multi paianjeni acolo. Imi era si frica sa mai ating portita. (ok, nu imi plac aceste arahnide, se misca prea repede) Ok, treceai de portita si intrai in casuta. Am ajuns vineri seara. Nu mergea curentul. Un domn de la [...] — vezi review
Transalpina - cel mai înalt drum din România / TRANSALPINA

Dor de Transalpina

Pt ca in curand se implionesc 4 ani de cand am strabatut prima data Transalpina, m-am gandit sa va lansez o invitatie... Lasati alte tari pt o zi si parcurgeti acest drum uluitor. Personal, prefer Transfagarasanul, dar Transalpina isi are farmecul ei. Imaginile sunt spectaculoase. Cerul intalneste pamantul si lumea-ntreaga pare a-ti fi la picioare! Lacuri alpine, curbe spectaculoase. liniste deplina si putini drumeti. Am ramas chiar surprinsi ca in luna iulie este atat de putina lume pe [...] — vezi review [+10 poze]
Pensiunea Onelia 3 / GÂRDA DE SUS [AB]

Se poate face turism la standarde si in Romania

In general, din cauza timpului, sejururile din tara noastra, eu nu prea am reusit sa le mentionez si sa imparatsesc impresiile! Cand mai vad cate o locatie la care am fost si vad anumite lucruri care mie mi se par in neregula imi voi expune si eu parerea, pentru a ajunge la o medie care cat de cat sa reflecte realitatea! Dupa ce am venit de la Riu Helios Paradise din Bulgaria de la mare, mergea si un munte iar faptul ca fusese aproape si fiind destul de odihnit am zis sa trec muntii si sa intru [...] — vezi review
[Re]Descoperă Vama Veche / VAMA VECHE / 2 MAI
  • IULIE, 2015
  • de: AZE [29.04.18]
  • RECOMANDĂ

Dacă-i 1 Mai e Yilanlîk (Vama Veche în alte cuvinte)

Odată s-au dus 3 fete in vacanță la Vama Veche Era o blondă, o roșcată si o brunetă. Cea brunetă a spus: – Când am să ajung acasa am să-i povestesc soțului meu tot ce am făcut! Cea blondă îsi zice în gând: – Mama… câta sinceritate! Cea roșcată îsi zice și ea în gând: – Mamă… cât curaj! La care cea blondă isi zice din nou: – Mamă… câtă memorie!...:? ... ? Acu... să mă ierte blondele, brunetele și roșcatele de pe AFA este pur și [...] — vezi review [+26 poze]
Cometa Hotel [Jupiter] 2 / JUPITER / AURORA
  • IULIE, 2015
  • de: dragh [27.07.17]
  • RECOMANDĂ

O impresie neașteptat de bună

După câțiva ani de Bulgaria plus o linie continuă călcată care m-a lăsat pieton 30 zile iată că am ales litoralul românesc și am ajuns din pură întâmplare la Cometa. Am mers cu trenul la vagon de dormit, tren care a costat aproape cât cazarea. Am revăzut gara din Neptun, neschimbată din anii 90, doar mai degradată. Am ajuns cu cu taxi la Cometa. Hotelul vechi dar curat, aer condiționat, camerele micuțe, mobilerul destul de învechit. Ei bine însă amabilitatea [...] — vezi review
Pensiunea Sarmis 3 / SARMIZEGETUSA [HD]
  • IULIE, 2015
  • de: Raluca H [21.06.17]
  • RECOMANDĂ

Pensiunea Sarmis - cazare buna dar serviciile nu sunt pe masura

Zona Hateg, Hunedoara este superba. Munti frumosi, inca impaduriti, cu multa vegetatie si atractii turistice. Am fost cazati la pensiunea Sarmis, in Hateg Sarmizegetusa si cazarea a fost buna: curatenie, spatii de joaca, un teren de tenis si piscina accesibila contra cost, restaurant in incinta. Pretul cazarii mai ridicat dar e de inteles pentru ca este printre putinele pensiuni din zona, la distanta accesibila de Hunedoara si Castelul Huniazilor (merita vizitat!) si Sarmizegetusa. [...] — vezi review
Lacul Dracului (HR) / M-ții HARGHITA / M-ții GURGHIU
  • IULIE, 2015
  • de: Lucien [28.04.17]
  • RECOMANDĂ

Lacul Dracului (drac harghitean)

În titlul s-a strecurat o eroare. Nu este vorba de vreun drăcușor harghitean, ci de un lac harghitean. Drăcușori sunt peste tot, dar ”lac” ca acesta, numai în Harghita se găsește. Cu alte cuvinte, Lacul Dracului din Harghita (cred) că este descris pentru prima dată pe websitul AFA și vă invităm să NU faceți confuzie cu lacul Dracului din Cheile Nerei, județul Caraș-Severin (acesta din urmă a fost prezentat de @testosu' în 2014). De asemenea, mai este un ”Lacul [...] — vezi review [+30 poze]
Mănăstirile Dobrogei - circuite, minicircuite / #EXCURSII şi CĂLĂTORII
  • IULIE, 2015
  • de: aurora56 [13.03.17]
  • RECOMANDĂ

'Triunghiul manastirilor' — timp de o zi

Cu prilejul vizitei unei cunostinte care isi dorea sa viziteze Delta dar nu a mai reusit sa prinda un transport in Delta am hotarat sa schimbam putin traseul si sa vizitam imprejurimile Tulcei iar a doua zi sa ne deplasam in Delta mai ales ca persoana in cauza era cu masina. Denumirea de "Triunghiul manastirilor " provine din momentul in care s-au astfaltat soselele catre manastirile Saon, Cocos si Celic Dere pe vremea cand era ministrul transporturilor Elena Udrea astfel ca acum se ajunge [...] — vezi review [+4 poze]
Descoperă Sighișoara şi împrejurimile / SIGHIȘOARA [MS]
  • IULIE, 2015
  • de: spirid72 [12.02.17]
  • RECOMANDĂ

Biertan - Sighişoara, 1 iulie 2015

1 iulie, 1015 Cârţişoara – Biertan (66km) – Sighişoara (96km) – Cârţişoara (176km) Cafelel doamnei Tiţi, gazda noastră de la Cârţişoara, ne pornesc motoarele. Micul dejun ne prinde cu ochii spre piscurile Făgăraşului, pline de nori. Adio traseu montan astăzi, aşa că ne reconfigurarea traseului... Azi nu ne căţărăm pe munţi, azi ne căţărăm pe Turnul cu Ceas... Din Sighişoara. Ieşim pe E68 zisă şi DN1, facem dreapta şi înainte de intrarea în [...] — vezi review [+6 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 0.92919611930847 sec
    ecranul dvs: 1 x 1