Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1927 / 5013]
Afișate impresii [19261 - 19270] din total 50124 impresii
Unde mâncăm în zona Sângeorz Băi? / SÂNGEORZ-BĂI [BN]
- AUGUST, 2015
- de: Stanca A [07.08.15]
- RECOMANDĂ
Terasa Mega Park -- O masa buna
Astazi ne-am intors din Sangerz Bai. Un orasel plictisitor, parca lipsit de viata. La intrarea in parc ne-a invaluit un fum greu de la gratarul cu mici. Langa gratar mese cu haine si pantofi SH. O imagine dezolanta. Trecand mai departe, am gasit o terasa frumoasa, unde chiar am servit un pranz foarte bun si acceptabil la pret. E vorba de Mega Park. Un loc placut, curat, cu servire buna. Au o bucatareasa care merita toate laudele. In rest mai nimic de facut. Hotelul Hebe seamana mai mult cu [...] — vezi review
Pensiunea Kamyr House 3 / EFORIE NORD
- AUGUST, 2015
- de: Olyy [07.08.15]
- NURECOMANDĂ
Oribil!
Oribil! Pensiunea nu arata f rau pe dinafara, camerele sunt OK ca si dimensiuni, dar cand am ajus la baie... toaleta nu fusese igienizata!! Era stropita cu dejectii fiziologice de tot felul. Am coborat la receptie unde era o fata de vreo 15-16 ani si mi -a spus ca femeile de serviciu au plecat deja acasa (era seara tarziu) si nu sunt disponibile pana a doua zi. Am intrebat eu ce fac in cazul acesta, pentru ca era clar ca nu voi folosi toaleta in stadiul in care am gasit-o. Biata fata era [...] — vezi review
Sirena Hotel 3 / SATURN
- AUGUST, 2015
- de: frozen [06.08.15]
- NURECOMANDĂ
Cea mai urata impresie la un hotel din Romania
In ziua cand am ajuns camera ne-a fost data la ora 12. Arata bine dar foehn-ul nu functiona. Pentru micul dejun ni s-a dat un cartonas pe care trebuia sa-l prezentam la restaurant dar pentru restul meselor nu aveam nimic. M-am dus larceptie sa cer ceva sa prezint l a masa. Mi s-a dat un card neinscriptionat cu care nu se stia ce sa se faca. Ospatarul nu ne-a lasat sa ne alegem din meniu ce vrem. Ce visam noi nu exista. Ne a prezentat el 2 friptuei si 2 garnituri. De desert nu am avut parte [...] — vezi review
Afrodita Hotel 4 / HERCULANE
- AUGUST, 2015
- de: iulixius [06.08.15]
- NURECOMANDĂ
De tot ....
Prima impresie a fost acceptabila, internetul nu a functionat pe toata perioada sejurului. la receptie s-au scuzat si au zis ca se "lucreaza"[...]. Rusine sa nu ai net la un hotel de trei stele. Mancarea la bufet suedez aceiasi zilnic, nu ai ce sa alegi. Dimineata ochiuri si cremvusti zilnic, la pranz aripioare si cartofi tot zilnic iar seara ce ramane de la pranz. Daca vrei sa mananci o ciorba nu ai sanse doar o supa crema dubioasa ori zeama fara carne. Lifturi aglomerate, stai cate 10-20 [...] — vezi review
Trenul-Hotel Carpatia Express 2 / VIŞEU
- AUGUST, 2015
- de: ralu_ionica [06.08.15]
- RECOMANDĂ
Inedit cu bune si cu rele
Tocmai ce ne-am intors dintr-un circuit prin Maramures si nu se putea sa nu alegem o calatorie cu Mocanita. Toate bune si frumoase, am ales programul special "Mocanita la clar de luna" cu plecare la ora 19 din Viseu, sosire in Paltin la ora 21, plecare din Paltin la ora 0.15 si revenire in Viseu la ora 2.30. Din cauza orei tarzii de revenire in Viseu am hotarat sa ne cazam in Trenul - Hotel Carpatia Express pentru a ne odihni cat mai repede, deoarece a doua zi aveam un traseu destul de lung [...] — vezi review [+3 poze]
Mistral Resort Hotel [Moieciu de Sus] 3 / MOIECIU
- AUGUST, 2015
- de: lilisor77 [06.08.15]
- RECOMANDĂ
Exista, deci se poate si la noi
Am telefonat joi seara la hotel MIstral Resort din Moeciu de Sus in speranta ca voi mai gasi cazare pe ultima suta de metrii. La capatul firului am stat de vorba cu managerul hotelului, doamna B.Cornelia, o doamna cum rar mi-a fost dat sa intalnesc, plina de intelegere si de dorinta ca toata lumea care trece pragul hotelului sa fie multumita, sa aiba un sejur perfect. De doua ori, in zile diferite, doamna B. a trecut pe la toate mesele turistilor sa-i salute, sa-i intrebe daca se simt bine, [...] — vezi review [+5 poze]
Aquapark Magic Place Dâmbovița / BUCUREȘTI
- AUGUST, 2015
- de: iordanc68 [06.08.15]
- RECOMANDĂ
Nelamurire
Buna ziua! Referitor la destinatie este totul ok... Dar am o nelamurire si anume: sunt persoana cu dizabilitati si pana pe 4 august 2015 am avut acces gratuit la aceasta destinatie. Acum nu mai ne lasa... Doar pentru simplu fapt ca a venit cei de la Antena Stars. Nu vi se pare ca asta este o discriminare??? Chiar m-am simtit jignita... cu ce drept mi se interzice accesul? Va rog sa-mi raspundeti. In rest chiar totul este foarte frumos si relaxant... Ceea ce imi priia si ma simteam [...] — vezi review
Pensiunea Norocul Drumețului [?] / BRAN
- AUGUST, 2015
- de: Viodi [05.08.15]
- RECOMANDĂ
O oaza de liniste intr-un loc mirific
Duminica dimineata ne-am hotarat, eu si prietena mea, sa plecam intr-o mica vacanta undeva la munte, fara a avea in minte o locatie anume. Astfel, dupa cateva pregatiri, plus costumele de baie - in cazul in care am fi gasit o apa- sa ne racorim, ne-am pus pe drum. Am mers pe DN 1 pana la Campina, unde am intrat pe Valea Doftanei indreptandu-ne spre barajul Paltinu, dupa care am intrat in Secaria, coborand in Comarnic, Predeal, Paraul Rece si ne-am oprit in Bran deoarece se inserase. Mai fusesem [...] — vezi review [+12 poze]
Vila Blue Wave [Mamaia Sat] 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: mirela79 [05.08.15]
- NURECOMANDĂ
Dezamagire
Cazarea la vila Blue Wave din Mamaia Nord a fost o dezamagire pentru mine si vreau ca si altii sa cunoasca acest lucru pentru a nu plati servicii inexistente asa cum am facut eu. Alegand o vila care are 3 stele m-am asteptat sa fie de 3 stele nu de 4, nu de 5, dar nici mai putin de 3. Am optat pentru un apartament in aceasta vila pentru a avea mai mult spatiu si pentru a nu ne inghesui 2 adulti si un copil intr-un pat. Recenziile citite de mine pe [un alt sait de recenzii] recomandau aceasta [...] — vezi review
Unde mâncăm în Olimp? / NEPTUN / OLIMP
- AUGUST, 2015
- de: bogumil [04.08.15]
- RECOMANDĂ






