Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1926 / 5013]
Afișate impresii [19251 - 19260] din total 50124 impresii
Palace Hotel 4 / GOVORA
- AUGUST, 2015
- de: vladcelena [09.08.15]
- NURECOMANDĂ
Partial incantati
Curatenia si amabilitatea angajatilor foarte bune. Se face curat in fiecare zi in camera, iar din 2 in 2 zile se schimba lenjeria. Mancarea la micul dejun destul dediversificata in comparatie cu alte hoteluri de 3-4 stele (in fiecare dimineata era altceva de mancare). Desi la micul dejun sala de mese era plina, la pranz si cina erau doar cate persoane care luau masa acolo. Au preturile destul de mari la mancare si nu este prea gustoasa (papanasii au fost oribili, plini de bicarbonat si [...] — vezi review
Majestic Hotel [Olimp] 3 / NEPTUN / OLIMP
- AUGUST, 2015
- de: vasiliviu01* [09.08.15]
- NURECOMANDĂ
Putem invata despre servici!
Va povestesc de lipsa totala a serviciilor. Ne cazam iar liftul nu merge receptionerul ridica din umeri... un hotel cu 12 etaje are 2 lifturi care se strica in mod constant. Interesant este la restaurant unde am asteptat si 1ora si 20 minu pana cineva sa ne ia comanda... mancarea nu e prosta dar e scumpa nimic de obiectat. Am mai avut incercari de-a lungul celor 10 zile cel mai repede au reusit sa vina sa ia comanda in 45 min. Nu inteleg sunt cazat am ales deja hotelul am 2 lei sau 10 [...] — vezi review
Pensiunea Eli 3 / SIBIU
- AUGUST, 2015
- de: adispan [09.08.15]
- RECOMANDĂ
Conditii bune de cazare
Am ajuns la Sibiu la Pensiunea Eli cu ocazia festivalului ArtMania. Cazarea a costat doar 100 ron/dbl/noapte pentru ca am arvunit-o in avans cu vreo 3 luni, altfel pretul se duce spre 150 ron. Pensiunea e intr-o zona cu case, foarte linistita, in zona nord-estica a Sibiului (Gusteritei), insa la doar 2,5 km de centru (Hotel Ramada / Continental Forum). In curtea cladirii, la strada, e construita casa personala a proprietarilor, iar in spate e ridicata pensiunea, si in spatele ei e o gradina [...] — vezi review [+5 poze]
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
- AUGUST, 2015
- de: Atod [09.08.15]
- NURECOMANDĂ
[hotel Delfinul] Dezamagitor
S-a terminat cel mai urat concediu de care am avut parte in ultimii ani. De ce spun asta, va voi scrie cateva impresii despre Complexul Steaua de Mare, (all inclusive) din Eforie Nord: am ajuns sambata (1 august) la ora 12:30, surpriza nu aveau camera la hotelul Meduza (3 stele), si ne-au indrumat la hotelul Delfinu (4 stele), acolo am stat la coada cel putin doua ore pentru a ne da camera, aproape de ora 15 am primit camera dupa ce, am fost nevoit sa sun la agentie. camera foarte mica, [...] — vezi review
Vila Fox Valley 3 / PREDEAL
- AUGUST, 2015
- de: vivi1 [08.08.15]
- RECOMANDĂ
Ospitalitate greceasca intr-un peisaj mirific romanesc la Predeal, vila Fox Valley (Foxy)
Pe baza recomandarilor unei familii de prieteni am ales pentru vacanta vila Foxy din Predeal. Consultand informatiile din site am avut initial retineri dat fiind cateva referinte critice. Citind impresiile, am constatat ca autorii se contraziceau, fapt ce ne-a lasat o certa impresie de subiectivism, uneori chiar rea credinta in evaluarea locatiei, serviciilor si gazdelor. In urma unui sejur in care ne-am simtit excelent, am hotarat sa postam propriile impresii - care sa reflecte realitatea - [...] — vezi review
Narcis Hotel 3 / SATURN
- AUGUST, 2015
- de: Cristinaj [08.08.15]
- NURECOMANDĂ
Servicii hoteliere excelente
Hotelul Narcis din Saturn este un hotel clasificat la 2*, recent renovat (2014-2015). M-am gandit sa public acest review deoarece nu exista opinii online cu privire la acesta. Am fost placut impresionati de serviciile de cazare, hotelul arata foarte bine, atat la exterior cat si la interior, este foarte curat, personalul amabil, nu am nimic de reprosat. Hotelul este amplasat la 2 minute de plaja Diana din Saturn, la 5-6 minute de zona de "centru". Ne-am bucurat ca nu este amplasat foarte [...] — vezi review
Pensiunea Prodelta 3 / UZLINA
- AUGUST, 2015
- de: cristigulicska [08.08.15]
- RECOMANDĂ
De 8 ani in același loc
Ieri am plecat din Delta, de la Pensiunea ProDelta :- (ca in fiecare an de 8 ani încoace ne întoarcem in același loc, in același pensiune, la același oameni primitori... ca de fiecare data cu părere de rau părăsim Delta, dar tot timpul cu același gând ca ne vom întoarce la anul!!! Deja a devenit o tradiție sa venim la ProDelta împreuna cu băiatul meu, acum are 12 ani si venim de când avea 4 anișori tot timpul in același loc... De-obicei nu scriu pe forum dar am rămas atât [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: Georgianaa7 [08.08.15]
- NURECOMANDĂ
Lasă de dorit
Am ajuns la ora 7 fara 20 dimineata, iar cand am ajuns in hotel domnul de la receptie ne-a spus clar ca ne va caza in complexul Mercur intre orele 12-16. Am stat pana la ora 13 si atunci am vazut ca alte persoane s-au cazat, dar au fost cazati la un alt hotel din apropiere. Asa au vrut sa faca si cu noi si cu multi altii, dar pana nu le faci panarama nu se lasa. Receptionere [...], baietii de la restaurant sunt [...]. Practic personalul e la pamant. Aceeasi mancare in fiecare zi. Supa cu [...] — vezi review
Pensiunea Bujor de Munte 3 / MASIVUL PARÂNG
- AUGUST, 2015
- de: ramzex [08.08.15]
- RECOMANDĂ
Experienta minunata
Proprietarii ne-au asteptat cu cina facuta, iar dupa un drum de foarte multe ore a fost o surpriza placuta. Mancarea este excelenta si am avut si micul dejun inclus. Peisajul este superb, iar pensiunea este foarte curata, cu camere destul de spatioase. Toate camerele au vedere catre munti. Proprietarii, Andy si Raluca, au fost foarte amabili si au stat cu noi la discutii pana tarziu in noapte. Ne-au recomandat locuri de vizitat, trasee si restaurante. Recomand cu incredere, si data [...] — vezi review [+1 poze]
Peștera Ialomiţei / Ialomicioara / MASIVUL BUCEGI
- AUGUST, 2015
- de: Marian Preda [08.08.15]
- RECOMANDĂ





