Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1923 / 5013]
Afișate impresii [19221 - 19230] din total 50124 impresii
Flora Hotel 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: Utilizator-62687 [12.08.15]
- NURECOMANDĂ
Nu faceti greșeala de a va duce acolo!
Înainte sa fac rezervarea, am citit impresiile de pe acest site si am zis: cat de rau poate sa fie? Am găsit doar o camera dubla disponibilă si am facut rezervarea. Cand am ajuns la hotel am așteptat destul de mult si fara sa dai ceva la Recepție nu iti spunea ca poti sa te cazezi. Cand am intrat in camera am avut un șoc, deoarece era foarte mică si cand am facut rezervarea am cerut si un pat suplimentar care s-a dovedit fiind un șezlong putin mai mare, pe rotile, cu o saltea ca de [...] — vezi review
Redescoperă masivul Făgăraș / MASIVUL FĂGĂRAȘ
- AUGUST, 2015
- de: noi doi [12.08.15]
- RECOMANDĂ
Prin minunatii munti ai Fagarasului!
Visam de ceva timp sa ajung in Muntii Fagaras. Tot timpul mi s-au parut a fi impresionanti, cu inaltimi ametitoare, cu lacuri glaciare, vai, varfuri golase, cascade, cu privelisti de vis. A fost ceva spontan, neplanuit, faptul ca am ajuns acum cateva zile aici. Asa ca intr-o zi cu soare, am pornit nerabdatori spre Muntii Fagaras, destinatia Transfagarasan si ce mai e de vazut prin apropiere. Noi am parcurs traseul de la Cartisoara, unde va puteti caza, sunt nenumarate pensiuni acolo, si pana [...] — vezi review [+16 poze]
Pensiunea El Plazza 3 / HERCULANE
- AUGUST, 2015
- de: floflo [12.08.15]
Bataie de joc
Am decis in acest an sa mergem in locuri prin tara in care nu am mai fost niciodata. Dupa sute de kilometri petrecuti pe drum, am ajuns pe data de 06 august in renumita statiune Herculane unde aveam cazare REZERVATA la "minunata" pensiune El Plazza. Rezervarea a fost facuta inca din mai pentru 4 camere si a fost platit si avans. Am ajuns 10 persoane undeva in jur de ora 14 si am avut surpriza neplacuta sa ne trezim cu doar trei camere rezervate din cele patru. Atitudinea personalului a [...] — vezi review
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: wodan [12.08.15]
- RECOMANDĂ
E ok
S-au scris atat de multe (de bine si de rau) despre aceasta locatie incat nu vreau decat sa sintetizez anumite lucruri care ar putea fi imbunatatite. Pana atunci vreau sa acord niste note de 10 pentru fetele de la receptie (am fost 2 familii cu copii mici veniti la ora 10 si ne-au cazat la 15.00), modul de abordare a clientului pe online, facilitati pentru cei mici si mancare, spalatoria auto si wi-fi. S-ar putea aduce urmatoarele imbunatatiri: 1. Mai multe baruri pt. AI (nota bene - berea [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: dani_h [12.08.15]
- RECOMANDĂ
Un sejur odihnitor
Am ajuns la hotel dupa ce am citit o multime de impresii negative si ma asteptam la multe surprize neplacute dar... aproape totul a fost OK. Am fost cazati int-unul din apartamentele Junior despre care pot spune ca era curat (si curatat in fiecare zi), prosoapele au fost schimbate zilnic, lenjeriile de pat dupa 2 zile. Singurul minus a fost canapeaua cam ingusta pt. un adult si un copil. Am avut regim AI, iar mancarea a fost din belsug, e adevarat ca nu toate felurile la nivel de 4*, dar si [...] — vezi review
Unde mâncăm în Neptun? / NEPTUN / OLIMP
- AUGUST, 2015
- de: Dan Amarandei [12.08.15]
- NURECOMANDĂ
Pățanie de citit in tihnă, întâmplată la restaurant Casa Maria Neptun
"Ieși in [BIIP] mea afara! Da-te-n [BIIP] mea, vorbeai la telefon!!" mi-a urat, plin de considerație si bun simt managerul restaurantului Casa Maria din Neptun. Povestea: Am descoperit acest restaurant pe 08.08.2015 in Neptun, unde am un mic magazin. Cum eu închid la 00:00 si nu mai găsesc mare lucru deschis, ma bucurăm ca mai lucrează cineva la ora aia. Am intrat, vorbind la telefon, un ospătar a venit si mi-a luat comanda, apoi a schimbat-o intr-o pizza, pentru ca nu mai aveau [...] — vezi review
Casa Adam 3 / PREDEAL
- AUGUST, 2015
- de: Chloe [12.08.15]
- RECOMANDĂ
Raport excelent calitate-pret
Vila este amplasata in zona Cioplea, in spatele hotelului Carpati, pe strada Marasesti nr. 6A, intr-o zona extrem de linistita. Au 3 camere duble si 2 apartamente, iar pretul este de 80 lei/noapte pentru camera dubla; in plus, pentru ca am vrut un pat suplimentar pentru copil, am mai platit 10 lei/noapte Vila este mica si este cumva lipita de pensiunea Blue; practic, din afara, arata ca o aripa a acestei pensiuni. Intrarea si curtea sunt insa separate. Curtea este mica, fara spatiu [...] — vezi review [+20 poze]
Palace Hotel 4 / VENUS
- AUGUST, 2015
- de: dorint [11.08.15]
- NURECOMANDĂ
Cel mai slab concediu
Distractia a inceput de cand i-am achitat integral diferenta de 70% si ne-a spus ca nu mai are camere libere (dumineca seara la ora 20.00). Totul este un kitsch, mancarea sub orice critica, foarte slaba diversificare, ca exemplu: mic dejun 7 zile la rand : omleta, oua ochiuri, oua fierte, cabanos prajit, ceva feliute micrometrice de branza si cascaval, ceva feliute de grosimea unui servetel de sunca de pui si de porc, rosii, cereale si lapte. Cafeaua din 4 aparate, daca functionau simultan 2 [...] — vezi review
Pensiunea Sighişoara 3 / SIGHIȘOARA [MS]
- AUGUST, 2015
- de: floryy [11.08.15]
- NURECOMANDĂ
Dezamagire TOTALA
Am ajuns la pensiunea sighisoara pe la ora 10.30 p. m. toate usile inchise si pe usa undeva am constatat ca programul era 8:00 - 22:00. Desi vorbisem cu un nene la tel si i-am explicat k ajungem mai tarziu a zis k nu este nici o problema. Bunnn... dupa ce ne-a deschis o doamna in varsa destul de deranjata k am sosit la ora aceea foooarte tarzie, ne-a aratat camera cam nervoasa si cam atat. Mentionez ca acolo ne-am intalnit si cu niste rude mai tinere... noi avand una bucata bunica si doua [...] — vezi review
Unde mâncăm în Praid? / PRAID [HR]
- AUGUST, 2015
- de: Derby [11.08.15]
- NURECOMANDĂ




