Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1919 / 5013]
Afișate impresii [19181 - 19190] din total 50124 impresii
Circuite / mini-circuite "Mănăstiri bucovinene" / #LA PAS PRIN BUCOVINA
- AUGUST, 2015
- de: Cristina N [16.08.15]
- RECOMANDĂ
Vacanta de vis in Bucovina datorita ghidului nostru
Datorita lui C. A. (...) vacanta noastra in Bucovina a putut sa existe si a fost minunata! Ne doream de mai multi ani sa ajungem in Bucovina, dar pentru ca nu avem masina proprie si oferta de circuite organizate in tara este foarte saraca (nemaivorbind de faptul ca si putinele circuite oferite ofera un program exagerat de incarcat intr-un timp foarte scurt de vizitare), nu gasisem o solutie concreta de a vizita manastirile si restul obiectivelor. Am avut sansa de a gasi intamplator acest [...] — vezi review
Descoperă 2 Mai / VAMA VECHE / 2 MAI
- AUGUST, 2015
- de: Carmen Ion [16.08.15]
- RECOMANDĂ
3 zile la 2 Mai
Motto: O vrajă e-n toate, o vrajă... Marea cu sclipatulŞi albele păsări pe plajăŞi iarba subţire ca ţipătul... Ce încremenită paragină... Sub plaja-n cămara adâncă, De veacuri, nisipuri se macină... Cronos feciorii-şi manâncă.Nina Cassian - „Peisaj” De pe la 2 sau 3 ani (din câte mi-a povestit mama) şi până în 1990 am frecventat asiduu litoralul românesc. Cu rare excepţii, în fiecare vară am răspuns „prezent” la întâlnirea cu plaja şi [...] — vezi review [+38 poze]
Del Mar Hotels Venus (ex Vulturul) 3 / VENUS
- AUGUST, 2015
- de: racoro [16.08.15]
- RECOMANDĂ
Merita incercat...
Cred ca e ffff bine si fetita mea de 8 ani a fost incantata... eu azi 15.08.2015 plec de aici, stau la etajul 9 din 12 si recomand la toti doritorii sa ceara la un etaj cat mai sus ca au parte de briza toata ziua si vedere din pat direct pe mare... am avut si aer conditionat dar nu am avut nevoie... briza marii face toti banii. Curatenia se tine exemplar... meniu super la restaurant... da e de 3 stele+... e aproape de plaje... am lasat bani si bijuteri in camera, telefoane si nu se [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Aiud-Teiuș? / AIUD & TEIUȘ
- AUGUST, 2015
- de: Atena2008 [16.08.15]
- RECOMANDĂ
Cofetaria Georgia Aiud
Anul acesta, o noua trecere in tranzit prin Aiud si o oprire de data aceasta la cofetaria de pe strada Bailor 17, apartinand tot Salonului Georgia unde am fost serviti cu mare amabilitate si mai ales intr-un protocol desavarsit, cu produse naturiste facute local de cea mai buna calitate, inclusiv inghetata pentru diabetici. Terasa cofetariei are wifi si se poate gusta o cafea exceptionala. Recomand turistilor care trec prin Aiud sa nu rateze o escala fie la restaurantul din strada Horea, [...] — vezi review
Parcul de Aventură Extreme Park Phoenix [Cernica] / BUCUREȘTI
- AUGUST, 2015
- de: Dragoș_MD [16.08.15]
- RECOMANDĂ
Aventura park Phoenix Cernica redivivus
Am revenit la acest parc după o vreme, dar nu l-am mai găsit acolo unde era prima dată... Noua poziție GPS este 44.438651 N; 26.244005 E, iar noul sait oficial este extremepark.ro/extreme-park. Prețul a mai crescut puțin, acum traseele sunt ceva mai dificile, lipsește cu desăvârșire un plan / hartă / whatever a traseelor (vă mai amintiți? la vechiul amplasament aveau chiar și o machetă a parcului!) Acum oferă și petanque, tir cu arcul și paintball. Locul pentru picnic [...] — vezi review [+22 poze]
Descoperă Sinaia și împrejurimile / SINAIA
- AUGUST, 2015
- de: papalito [16.08.15]
- RECOMANDĂ
Sinaia - cel mai frumos oras de pe Valea Prahovei
Sinaia, este si ramane pentru mine cel mai frumos oras de pe Valea Prahovei. Mangalia si Sinaia sunt orasele pe care le iubesc cel mai mult din frumoasa noastra tara si m-as duce sa ma plimb si sa le vad fara sa ma plictisesc vreodata. Pentru ca pe fetita mea o cheama si Maria, cadoul meu pentru ea a fost o plimbare la Sinaia de Sfanta Maria. Am ajuns usor cu trenul (CFR) care este un mijloc de transport mai acceptabil pentru week-end pentru ca DN1 este sufocat si se merge (cel putin azi [...] — vezi review [+25 poze]
Cleopatra Hotel 3 / SATURN
- AUGUST, 2015
- de: Mihai Ro [15.08.15]
- NURECOMANDĂ
Dezastru
Intr-o fraza: fara hârtie igienica, aerul conditionat funcționa cu zgomot, cada sparta, la piscina faceam baie dupa ora 5 cu toti [***] de la parcul pentru copii de langa hotel, care veneau sa se spele (cu sapun)... Dar cu adevarat dezastruos, restaurantul. Nenorocul nostru a fost ca am avut bani platiti in avans pentru mâncare, bani de care am cumparat diverse si am mers in alta parte sa mancam. Asta a fost o provocare, deoarece in zona variantele erau saorma, pizza, ,,fast sandwich,, [...] — vezi review
Stil Motel 3 / TĂȘNAD
- AUGUST, 2015
- de: Atena2008 [15.08.15]
- RECOMANDĂ
Motel Stil Tasnad - un loc de cazare placut
Motel Stil, un loc placut, nu neaparat pretentios, dar curat, ieftin si acoperitor pentru nevoile unui sejur de 5 zile. Este al doilea an cand am ales acest motel. Puncte pozitive - rezervare prealabila cu confrmare pe mail si fara necesar avans, locatie langa piscine si spatii comerciale, liniste, curatenie, aer conditionat, frigider, mobilier suficient, baia suficient de spatioasa, balcon, veioze, TV. Puncte negative - semnal wifi cam slab in camere, lipsa savoniera la dus, aer [...] — vezi review
La plajă în Eforie Sud / EFORIE SUD
- AUGUST, 2015
- de: Monica1605 [15.08.15]
- NURECOMANDĂ
Statiune mizerabila
Doar ce ne-am intors din concediul petrecut in Eforie Sud si am simtit nevoia sa imi scriu parerea despre statiune. Am fost cazati la vila Bianca, vila cocheta, curata, bucatarie dotata cu tot ce e nevoie pentru a face ceva de mincare, curte spatioasa cu gratar... intr-un cuvint ok pentru pretul platit. Singura problema e ca se afla putin cam departe de plaja amenajata (vila se afla in partea de sud a statiunii, aproape de camping). In primele doua zile de plaja am mers pe plaja [...] — vezi review
Castelul Karoly / CAREI
- AUGUST, 2015
- de: Atena2008 [15.08.15]
- RECOMANDĂ





