Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1917 / 5013]
Afișate impresii [19161 - 19170] din total 50124 impresii
Excursie Transfăgărășan / TRANSFĂGĂRAȘAN
- AUGUST, 2015
- de: goposapiens [17.08.15]
- RECOMANDĂ
Transfăgărășan - cu plata?
Buna ziua, am hotarit vineri 14 08.2015 sa plec pe Transfagarasean intr-o excursie de 2 zile si zis si facut am plecat de diminearta in jurul orei 8, am ajuns pe la ora 11 lund in calcul mai multe opriri in fine am ajuns in comuna Arefu-Capatineni cu gindul sa imi caut cazare sa scap de o grija, dupa ce am vazut citeva cazari care aratau groaznic de murdare de obicei in zona accea greu de gasit o cazare, ori e scumpa ori e groaznica nu stiu cum cei care au pensiuni in zona inteleg turismul de [...] — vezi review
Unde mâncăm în Saturn? / SATURN
- AUGUST, 2015
- de: iulian68 [17.08.15]
- RECOMANDĂ
Cateva sugestii despre masa in Saturn
Pentru ca mai e ceva din acest sezon estival, “printre picaturi” am incercat sa-mi fac putin timp si sa scriu cateva randuri despre locurile unde am luat masa in Saturn, anul acesta. Am scris si anul trecut despre acest capitol, desigur ca si anul acesta am frecventat aceleasi locuri, insa datorita dezamagirii care m-a cuprins dupa ce am mancat acolo, a trebuit sa caut si alte alternative. Asadar : Terasa Dunarea situata aproape de iesirea din Saturn catre Venus, langa bazar, mi s-a [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- AUGUST, 2015
- de: alexam [17.08.15]
- NURECOMANDĂ
La restaurantul Smart Hotel, mancarea nu poate fi adusa clientului daca ploua afara!!!
Stiu ca titlul pare o gluma, este din pacate adevarat. Va scriu aici experienta mea vizavi de restaurant. Am fost vara, la restaurant si am vrut sa stam afara, asa ca am ales un foisor. Am dat comanda de mancare, toate bune si frumoase, numai ca incepe sa ploua. am asteptat comanda 2 ore si jumatate, timp in care nu a venit nimeni la masa noastra. am chemat chelnerul si abia atunci am aflat ca mancare nu poate fi adusa pentru ca ploua. spre stupefactia noastra, nu au umbrele sa poata aduce [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sinaia? / SINAIA
- AUGUST, 2015
- de: Anka2015 [17.08.15]
Amabilitate!!!??? (la "faimoasa" terasa a restaurantului Irish House)
Duminica 16.08.2015, o escala de pranz la "faimoasa" terasa a restaurantului Irish House. Suntem 6 persoane care cautam o masa adecvata numarului nostru de persoane. Nu primim in prima faza ajutorul personalului din restaurant, drept pentru care incercam sa unim noi doua mese pentru a putea sa stam impreuna la o masa. Atunci si-a facut aparitia un ospatar care la un mod cam rastit ne-a spus sa nu mai miscam mesele de pe loc ca la plecarea noastra cine le pune la loc? Cand am cerut sa [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: TWeetY81 [17.08.15]
- NURECOMANDĂ
Mizerabil, infect, nesimtirea este la ea acasa!!!
O sa incerc sa nu fiu rautacios, insa voi incerca sa dau toate detaliile... Am ajuns intr-o zi de Duminica in jurul orelor 12:30 si am dorit cazarea la Hotel Mercur (auzisem eu ca este mai cu mot decat Minerva). Cu o spaga de 30 de lei ne-au dat o camera la parter cu vedere spre mare in jurul orelor 16:00. Curatenia in camera lasa de dorit, podeaua fiind plina de nisip si fire de par, dulapul de haine mirosea a branza stricata, iar in baie mirosea a urina ori de cate ori trageam apa la WC. [...] — vezi review [+11 poze]
Salina Unirea Slănic Prahova / SLĂNIC [PH]
- AUGUST, 2015
- de: johnae78* [17.08.15]
- RECOMANDĂ
Merita vizitata
Am vizitat duminca salina Slanic. A inceput cu o coada de 30 minute, la intoarcere am avut noroc ca am asteptat doar 10 minute. Transportul cu microbuze este ok, bine organizat singurul lucru neplacut ar fi coada de la intrare, dar nu cred ca se poate rezolva cu suplimentarea microbuzelor (s-ar bloca pe traseu), poate cu un nou lift si/sau un traseu la picior. Salina este impresionant de mare, curata, are facilitati de distractie pentru copii la preturi decente. Nu ar strica si alte puncte [...] — vezi review
Condor Hotel 3 / DROBETA TR SEVERIN
- AUGUST, 2015
- de: alexandruduma [17.08.15]
- RECOMANDĂ
Cazare buna
In drum spre Eselnita am decis sa ne cazam o noapte la Severin. Dupa ce am cautat tot felul de variante, am laes o suita in acest hotel. Localizat aproape de intrarea dinspre Timisoara, este usor de gasit, mai ales daca aveti disponibil si un sistem de navigare. Am ajuns dupa ora 23.00, am sunat inainte sa confirmam intarziere. Singurul minus a fost faptul ca nu are parcare. Am parcat pe strada in fata hotelului. Aerul conditionat era pornit inainte sa ajungem noi cu cateva ore. [...] — vezi review [+4 poze]
Delfinariu / Planetariu / Vivariu Constanța / CONSTANȚA
- AUGUST, 2015
- de: julyalina [17.08.15]
- RECOMANDĂ
Bucurie iar si iar
Anul acesta am repetat a 3 oara experinta Mamaia mai ales pentru ca fetitei mele i-a placut foarte mult la Delfinariu. Din hotel am plecat pe la ora 16:00 cu gandul la reprezentatia de la ora 19:00. Dintr-o statie de transport public am luat un microbuz - 301 parca - pana in satul de vacanta (2 lei/ adult, copilul gratuit) apoi altul - 321 cred, daca nu, invers 321 si 301 - din Satul de vacanta spre Delfinariu (1 leu/ adult copilul gratuit). Am ajuns relativ repede. Microbuzele circula des [...] — vezi review [+6 poze]
Crowne Plaza HOTEL 4 / BUCUREȘTI
- AUGUST, 2015
- de: florintm [17.08.15]
- RECOMANDĂ
Crowne Plaza 4 stele, Bucuresti
Crowne Plaza 4 stele, Bucuresti. In luna august, in drum spre mare si după o noapte la Sinaia, am stat aici o noapte pentru ca un prieten avea ceva puncte bonus din reteaua de hoteluri IHG si a rezervat o camera. Tariful pe loc la receptie pentru camera club este de 170 Euro + tva de 9 % insa din ce am văzut online se poate rezerva si la 140 euro + tva, variaza mult in functie de cand si pe ce perioada rezervati. Hotelul e aproape de Ikea (5-10 min. cu masina în functie de trafic) pe unde [...] — vezi review
La pas prin Roman / ROMAN
- AUGUST, 2015
- de: edi.goian [17.08.15]
- RECOMANDĂ






