Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1913 / 5013]
Afișate impresii [19121 - 19130] din total 50124 impresii
Pensiunea Ferma [Glod] 5 / MOROENI
- AUGUST, 2015
- de: mirela20 [19.08.15]
- NURECOMANDĂ
Absolut dezamagitor
Inainte de va face rezervare la aceasta pensiune cititi cu mare atentie opiniile celor care au incercat sa se ''bucure''de cateva zile linistite si au fost dezamagiti. Noi nu am dat crezare opiniilor negative si foarte rau am facut. Pe scurt, locatia este frumoasa dar o poti gasi numai cu GPS-ul. Proprietara pensiunii te intampina cu un apparent zambet dar, ulterior, purtarea acestei ''doamne'' lasa de dorit atat fata de adulti cat mai ales fata de copii in sensul ca: daca intentionezi sa [...] — vezi review
Cu mocănița pe Valea Vaserului / VIŞEU
- AUGUST, 2015
- de: andr2eea [19.08.15]
- RECOMANDĂ
Te duc te-a duc, te duc te-a duc
Mocanita a fost din prima pusa pe lista "de vizitat " si am asteptat cu nerabdare sa calatoresc in timp cu ea. Daaaar se pare ca asteptarile au fost prea mari. Ni s-a spus de la cazare ca cel tarziu la 8:30 sa fim in gara. Biletul a fost 54 lei pe persoana... fara nici macar un pahar de apa inclus. La 9 porneste primul tren. Marti. Am ajuns la 8 si deja 2 trenuri erau pline. Au fost 4 trenuri si o masinuta ce au parcurs traseul de aproximativ 22 km. Fiind in plin sezon au fost multe [...] — vezi review [+16 poze]
Șaguna Hotel (ex Miorița) 1 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: Alina93 [19.08.15]
- NURECOMANDĂ
Stupefiant!
Am mers la acest hotel impreuna cu cativa prieteni pentru a ne petrece la mare o vacanta pentru care am muncit cam toata vara. Am păsit tematoare in hotel, avand in vedere cum arata clădirea, dar speram sa ma însel. Din pacate, nu s-a intamplat asa. Mizerie, gândaci, praf... si asta la receptie. Baia de pe hol mirosea ca o baie publică si pe teava de la wc erau atârnate doua soseste. Angajatii beau sucuri la bar, recepționerul nu e de gasit niciodată... bun, sa trecem la camera. [...] — vezi review
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: ocean [19.08.15]
- NURECOMANDĂ
Mai mult decat rau!!! Hotel de '4 stele', 2 in realitate.
Am fost in perioada 11-18 august 2015, la acest resort de "4 stele". 4 stele acordate cine stie de cine si cum, dar asta este traim in Romania si stim cu totii bine cum se acorda licente, autorizatii, clasificari... etc. Eu unul nu ii dau mai mult de doua si o sa va spun de ce. O experienta mai mult decat dezamagitoare, pe care nu o s-o mai repet niciodata pe litoralul nostru mult cosmetizat artificial. Un ''all inclusive" reinventat, fabricat in Romania. Phoenicia, cred ca singurul hotel de [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea A & B 3 / BRAN
- AUGUST, 2015
- de: Aurelia75 [19.08.15]
- RECOMANDĂ
Relaxare si liniste.
Am fost impreuna cu familia mea si a fratelui meu la Bran si ne-am simtit minunat. Pensiunea A&B superba, gazdele foarte primitoare si cunoscatoare ale locurilor. Domnul Mihai ne-a indrumat si spre alte obiective in afara de castelul Bran. Curatenia primeaza in aceasta locatie, lenjeria de un alb impecabil si baile de nota 10 utilate cu tot ce e necesar. Pârul ce trece prin fata pensiunii iti da o senzatie de liniste. Recomand cu drag si altora aceasta locatie caci noi cu siguranta vom [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Giulia [Voineasa] 3 / VOINEASA / VALEA LOTRULUI
- AUGUST, 2015
- de: anka_stefanescu [19.08.15]
- RECOMANDĂ
Un loc primitor şi curat
Am fost in perioada 02-06 august, 2 adulti si 1 copil de 3 ani. Ne am decis ptr aceasta locatie deoarece din fotografii ne a placut curtea si faptul ca exista loc de joaca ptr copii si nu regretam nici un minut. Camera este foarte curata, are frigider si TV; baia micuta, dar de asemenea curata are prosoape, hirtie igienica si sapun lichid. Pretul a fost de 70 lei/noapte. Fiind la etaj, am avut balcon si asta ne oferit ocazia sa mincam la aer curat sau pur si simplu sa admiram privelistea din [...] — vezi review [+9 poze]
Descoperă Sighișoara şi împrejurimile / SIGHIȘOARA [MS]
- AUGUST, 2015
- de: Lucian_1971 [19.08.15]
- RECOMANDĂ
Cetatea medievala Sighisoara - escala pe drumul de intoarcere catre casa
Luna august 2015, pe la mijloc. Concediu, destul de scurt, ca atat putem de la serviciu. Ne hotaram sa profitam la maxim de el. Asa ca ne facem din timp rezervare la o pensiune din Bran. A fost frumos, voi face un review numai despre pensiune, in zilele urmatoare, voi atasa si niste poze semnificative. La finalul concediului, pe drumul catre casa, ne hotaram sa facem un efort si sa vizitam cetatea medievala a Sighisoarei, in drumurile noastre prin tara nu am apucat sa intram aici. Chiar la [...] — vezi review [+5 poze]
Alpin Hotel & Aparthotel 4 / POIANA BRAŞOV
- AUGUST, 2015
- de: AlexandraBu [18.08.15]
- NURECOMANDĂ
Dezamagitor la plecare
Totul foarte frumos, dar din pacate, la sfarsit te-au lasat sa pleci cu un gust amar. Pentru ca nu au un inventar al minibarului din camera, la sfarsit, desi nu am consumat nimic din minibar, ei au pretins ca am consumat doua beri si o apa plata. Poate ca nu au completat minibarul dupa clientii anteriori. Dar este inacceptabil sa te faca de rusine si sa pretinda ca minti cand le spui ca nu ai consumat nimic. In cele din urma au acceptat ca au gresit. Si am citit reviewuri ca nu e prima data [...] — vezi review
Musai de văzut: Cascada Cailor / BORŞA
- AUGUST, 2015
- de: andr2eea [18.08.15]
- RECOMANDĂ
Cascada, apa si caii
Primul nostru obiectiv turistic din excursia noastra din Maramures a fost Cascada Cailor. Din Cluj planul nostru a fost sa ajungem la Lacul Stiol apoi sa coboram la Cascada, insa vremea ne-a dat putin planurile peste cap, asa ca dupa ce am ajuns in Borsa pe o caldura mare si putin dezamagiti de ce am vazut, adica doar zona turistica nu se poate numi... am avut parte de o vreme racoroasa care anunta si ploaie. Asa ca ne-am echipat rapid corespunzator pentru a merge pe jos, plus pelerina, o [...] — vezi review [+11 poze]
Pensiunea 'Casa Bunicilor' [Mănăstirea Humorului] 4 / GURA HUMORULUI
- AUGUST, 2015
- de: anna. [18.08.15]
- RECOMANDĂ








