Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1912 / 5013]
Afișate impresii [19111 - 19120] din total 50124 impresii
Hora Hotel 3 / SATURN
- AUGUST, 2015
- de: savasimona [20.08.15]
- NURECOMANDĂ
Prima si ultima oara la acest hotel
Tocmai ne-am reintors dintr-un sejur de 6 nopti de la HOTEL HORA - SATURN si nu pot spune decat ca parca as fi stat intr-un grajd in acest sejur. Pentru cei care isi iau bilete decontate partiat de Casa de Pensii si platesc 300-400 lei poate e ok dar noi care am platit 1600 lei pentru acest sejur... bataie de joc. Am avut noroc si ne-am cazat repede insa cand am intrat in camera am avut un soc... maxim 1 * as fi dat acestui hotel si plus ca nu stiu cum au obtinut avizul de functionare avand [...] — vezi review
Unde mâncăm în Praid? / PRAID [HR]
- AUGUST, 2015
- de: Dic [19.08.15]
- NURECOMANDĂ
E doar un pom laudat, restaurantul casa Telegy
Am fost si eu la restaurantul casa Telegy. si am fost dejamagit total. in primul rind imi pare ca este mai mult o crasma decit un restaurant. lipseste intimitate celor care stau la masa. cei care intra in restaurant parca sunt veniti din codru. La masa de linga noi erau o familie cu copil care tot timpul tipa si parinti nu o incerca so linisteasca. Lipsa de educatie parinti-copil. Am asteptat destul de mult pt a avea o masa libera in restaurant. un menu corect nu inseamna o farfurie plina [...] — vezi review
Majestic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2015
- de: Stelian80 [19.08.15]
- NURECOMANDĂ
Galagie si internet prost
Am fost in august 2015 si doresc sa prezint cateva aspecte negative in speranta ca pe viitor se vor remedia: muzica cu volum prea tare pana la ora 11 noaptea, acelasi program muzical in fiecare seara, internetul nu functioneaza desi are semnal, se simt arcurile in saltea, in baie miroase urat din cand in cand, covorasele din baie sunt murdare, geamul din baie nu se deschide, gresia din zona barului este foarte alunecoasa, spatiile cu mancare sunt prost aranjate si se face coada. Pro: [...] — vezi review
Mănăstirea Putna / PUTNA
- AUGUST, 2015
- de: generalu [19.08.15]
- RECOMANDĂ
In vizita la manastirile din Bucovina
Aceasta calatorie ne-am propus-o sa o facem, de mai bine de 2 ani de zile, pentru a lua l-a pas manastirile din Bucovina. Asa ca in prima zi de Marti a lunii August am pornit la drum din nord vestul tarii (de unde se agata harta in cui) destul de dimineta ptr a nu prinde aglomeratia/traficului auto si ne-am indreptat spre Sighetu Marmatiei, unde am oprit ptr a vizita muzeul "Memorialul Victimelor Comunismului" pe care l-am gasit usor gasind si loc de parcare in zona. Am fost placut [...] — vezi review [+4 poze]
Olimpic Hotel [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2015
- de: ovidiu99 [19.08.15]
- NURECOMANDĂ
Execrabil!
O sa incerc sa fiu cat mai concis... In primul rand check in-ul la ora 18:00 nu este deloc convenabil, dar sa trecem peste asta. Parcarea nu este inclusa in pret, nici sezlongurile. Camera sa spunem ca este acceptabila, in niciun caz nu este de 3*, cu un televizor de dimensiuni infime, mocheta imbacsita, cabinei de dus ii lipseste podeaua, pe balcon nu exista uscator de rufe de niciun fel. Cat despre restaurantul hotelului, pot spune ca am avut cea mai neplacuta experienta din viata mea. [...] — vezi review
Unde mâncăm în Venus? / VENUS
- AUGUST, 2015
- de: ywar [19.08.15]
- RECOMANDĂ
'La caru' cu scoici' [Venus] — O terasa cocheta cu aer grecesc
Aceasta terasa este un loc placut unde se serveste o mancare diversificata, in principal mancaruri cu specific pescaresc dar nu numai. Bucatarul este italian, gateste paste si pizza dupa retete originale asa incat recomand sa le incercati. Bucatele sunt delicioase iar vinul casei este de Jidvei, alb, roze sau rosu, le-am incercat pe toate si sunt excelente. Am servit atat preparate pescaresti cat si preparate traditionale romanesti, toate fiind bine gatite. Servirea a fost ireprosabila, [...] — vezi review
Descoperă Sâmbăta de Sus și împrejurimile / SÂMBĂTA de SUS
- AUGUST, 2015
- de: fregata [19.08.15]
- RECOMANDĂ
Palatul Brancovenesc din Sambata de Sus
A fost construit de catre Grigore Brancoveanu, nepotul lui Constantin Brancoveanu, in anul 1801. Acesta este ultimul dintre castelele construite de familia Brancoveanu. Banul Grigore Brancoveanu moare in anul 1832, iar mosia sa formata din palat, cladiri administrative, o fabrica de coniac, doua mori si gradini, vor ajunge in proprietatea Bisericii Greco-Catolice Brasov. Din anul 1924, palatul a fost restaurat si aici isi va desfasura activitatea un centru de recreere pentru artisti si [...] — vezi review [+6 poze]
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA
- AUGUST, 2015
- de: bgdn [19.08.15]
- RECOMANDĂ
Multumiti de Socrita
Am fost acolo in prima saptamana din august. Este ideal pentru familiile cu copii micuti. Camera foarte curata, mancarea gustoasa preparata zilnic, curtea mare in care copiii se pot zbengui toata ziua si atmosfera relaxata, sunt cateva motive pentru a reveni. In localitate nu gasiti bazar cu mingiute, zdranganele, beculete, si alte tentatii costisitoare si inutile. Drumul pana la plaja ar fi un minus, dar e aproape drept si pe plaja nu va deranjeaza nimeni cu nimic. Concediul, [...] — vezi review
Opal Hotel [Cap Aurora] 3 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2015
- de: mimi2015 [19.08.15]
- NURECOMANDĂ
Nu recomand
Anul acesta pt concediu am ales hotel opal. nu a fost una din cele mai intelepte alegeri. sejurul era cu mic dejun si bonuri valorice de 45 ron/pers. cand am ajuns acolo notiunea de « bonuri valorice » nu era cunoscuta de ei. valoare de 45 ron/pers contractualizata intre ei si agentii reprezenta practic o masa (pranz sau cina). ne-a stat in gat ca sa zic asa, nu numai asta ci si faptul ca trebuia sa anunti la receptie cu o zi inainte daca vrei sa iei pranzul sau cina. pe buneeee? adica nu [...] — vezi review
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2015
- de: sorincis [19.08.15]
- NURECOMANDĂ




