Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1911 / 5013]
Afișate impresii [19101 - 19110] din total 50124 impresii
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: nelu pop [21.08.15]
- NURECOMANDĂ
Hotel de 4 stele Conditii de 2 stele
Am fost in luna august, cand am ajuns am dat 50 ron la receptionera sa uitat la mine extrem de urat (astepta vreo 200-500 ron) mi a dat drept "recompensa" cea mai nasoala camera posibila cica doar acea camera o avea dar dupa o jumatate de ora ia dat la un domn camera matrimoniala cu vedere la mare, camera mea avea igrasie, era inundata. La barul de pe plaja se uitau urat daca mergeai mai des sa ceri bautura desi era allinclusive, bauturi extrem de proaste (coniac iancu, vodka cea mai [...] — vezi review
Redescoperă masivul Făgăraș / MASIVUL FĂGĂRAȘ
- AUGUST, 2015
- de: mocapaull [21.08.15]
- RECOMANDĂ
Varful Moldoveanu
Impreuna cu 3 prieteni am decis să cucerim acoperisul României, Vârful Moldoveanu 2544 metri. În prima zi am început călătoria noastră de la Oradea la Balea Lac. Pe drum am vizitat Biserica fortificată din Saschiz și Cetatea Rupea. Ne-am petrecut prima noapte in cort la Balea Lac. A doua zi ne-am trezit dis de dimineata si am pronit de la Balea Lac spre Varful Moldoveanu. Am modificat putin treaseul. Am urcat de la Balea Lac spre Varful Paltinului si Varful Iezerului de aici am [...] — vezi review
California Hotel [Cap Aurora] 3 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2015
- de: geochi [21.08.15]
- NURECOMANDĂ
Never again
Am stat la acest hotel 5 nopti si nu voi mai reveni niciodata. In primul rand parcarea hotelului este insuficienta si esti obligat sa parchezi masina in locuri improvizate si nesigure. Apoi curatenia in camera este deficitara. Camera ne-a fost predata fara ca podeaua sa fie curatata, prful nesters si baia insalubra. Instalatia sanitara de la dus dezastruasa si pe langa acest aspect de fiecare data asteptam apoximativ 10-15 min sa vina apa calda. camera relativ mare dar plina de mobila [...] — vezi review
Cleopatra Hotel 3 / SATURN
- AUGUST, 2015
- de: madlyinanger* [21.08.15]
- NURECOMANDĂ
Dezamăgitor
O să încerc să povestesc pe scurt impresiile noastre despre sejurul nostru din august 2015 la hotelul Cleopatra din Saturn. Am ajuns în jurul orei 10 și 2 ore mai târziu ne instalam în camera de la etajul 4, situată de partea opusă piscinei. Priveliștea de la balcon era compusă din hotelurile din vecinătate cu parcările aferente și din parcul de distracții (de fapt un carusel, niște mașinuțe și încă vreo 2 asemenea atracții, care arătau de parcă se aflau acolo din [...] — vezi review
Modern Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: Danyla [21.08.15]
- NURECOMANDĂ
Din pacate cam dezamagire
Din pacate cred ca trebuie sa-i dau dreptate dnei cu "dezamagirea". Nici eu nu pot spune ca acest hotel isi merita cele 4 stele. Am dat o gramada de bani si cu mult timp inainte luate biletele. In receptie cam dezamagitor, nu dadea impresia de un hotel de 4 stele, era o combinatie de vechi cu modern si sincer nu prea a a iesit ceva placut. Gresie peste tot. Personalul nu foarte prietenos, erau tare plictisite si am senzatia ca zambeau fortat. Se dadeau biletele la sosire. Noroc ca nu am [...] — vezi review
Casa Helga și Corina 3 / SLĂNIC [PH]
- AUGUST, 2015
- de: diantus [21.08.15]
- NURECOMANDĂ
De evitat - fugiți cât puteți!
Am avut o experienta foarte proasta. Administratora este de o calitate foarte proasta. Cu propritarul nu se poate lua legatura. Conditii foarte proste de cazare. Usi care nu se inchid, lipsa apa calda, stricata chiuveta, geamuri care nu se inchid, foarte multa galagie. Casa Corina este la strada. Se auzeau masini, inclusiv trenul de la ora 5 dimineata, nici vorba de linistea de la casa bunicii care se mentioneaza pe site. Daca nimeresti un grup care sta in foisor si vrea sa se distreze s-a [...] — vezi review
Pensiunea Cris Garden [Cheia] 3 / MOIECIU
- AUGUST, 2015
- de: Floaredecolt [21.08.15]
- NURECOMANDĂ
Nu recomand aceasta pensiune
Am plecat dezamagiiti si cu gustul amar ca am fost mințiți. Sit-ul lor arată frumos, vopsit gardul si înăuntru leopardul. Am găsit in camera lenjerie peticita, prosoapele la baie erau gri, doamna proprietara care știe sa minta frumos după ce ai parcurs jumătate de țara ca sa ajungi acolo, a spus ca ea nu schimba lenjeria după fiecare client, dar nu i-a cerut nimeni asta, ci sa pună una fără cusături si peticita, căci este pensiune cu 3 margarete. Se lauda cu loc de joaca in [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: Mihai m [20.08.15]
- NURECOMANDĂ
Mâncare cu viermi
Am fost pentru al doi le-a an la Savoy, nu m a impresionat nici anul trecut dar având copil este bine ca este Al si nu mai alergi după mâncare. Anul acesta am avut experiența neplăcuta sa descopăr in ciorba micuțului un vierme!!! . Va dați seama ca am informat conducerea complexului dar si pe ceilalți turiști. Nu pot sa va spun dacă/ce măsuri au luat fiindcă am intrerupt sejurul si am plecat, totuși nu vreau sa mănânc viermi. Postările cu privire la bass ul unei discoteci [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Venus? / VENUS
- AUGUST, 2015
- de: ywar [20.08.15]
- RECOMANDĂ
Cherhanaua Razelm [Venus] - localul cu cel mai bine gatit peste din Venus
Am poposit la aceasta terasa cu specific pescaresc dupa o experienta neplacuta la " satul pescaresc". Intrucat nu-mi propun sa critic localuri, review-urile mele se refera numai la locuri placute. Asadar in prima seara petrecuta la acest local am fost placut surprinsi de grija care se manifesta de catre tot personalul, fata de clienti. Terasa este amplasata pe malul lacului, pe pontoane de lemn si seara constituie o oaza de racoare binemeritata dupa o zi de plaja. Am incercat preparate [...] — vezi review
Pensiunea Casa Lucia [Mănăstirea Humorului] 3 / GURA HUMORULUI
- AUGUST, 2015
- de: cipica_i [20.08.15]
- RECOMANDĂ



