Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1910 / 5013]
Afișate impresii [19091 - 19100] din total 50124 impresii
La pas prin Mamaia / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: florintm [23.08.15]
- RECOMANDĂ
Mamaia 2015
23.08.2015 Mamaia pare anul acesta (vezi impresiile anterioare) un pic mai stearsa de praf, un pic mai curata si aranjata. Promenada care acum e pavata si are stalpi de iluminat cu leduri arata in sfarsit normal pentru o statiune turistica. Sunt destule cosuri de gunoi, e mai curatenie decat in anii trecuti, spatiile verzi insa sunt tot cam palide si cu aspect de toamna. Pasarelele de trecere peste bulevardul Mamaia sunt bune ca idee cu exceptia celei de la satul de vacanta unde cand e [...] — vezi review
Unde mâncăm în Hațeg? / HAȚEG [HD]
- AUGUST, 2015
- de: cleopatra43 [23.08.15]
Popasul Zimbrul... Nu mergeți acolo!
Am sa fiu cat se poate de succinta pentru a nu plictisi cu detalii neinteresante. Dupa o zi minunata petrecuta in Rezervatia Retezat si cu pofta de mancare pe masura (de fapt eram flamanzi rau!) am hotarat sa mergem la Popasul Zimbrul pe care "pusesem ochii" inca de la vizita noastra la rezervatia de zimbri. Popasul, de altfel foarte fatos, se afla la iesirea din Hateg spre Simeria, pe partea dreapta (chiar in curba) si vis-a-vis de drumul ce duce spre rezervatia de zimbri (de aici si [...] — vezi review
Unde mâncăm în Sovata? / SOVATA [MS]
- AUGUST, 2015
- de: monemone [23.08.15]
- NURECOMANDĂ
Nu va recomand restaurant Stana de vale Sovata
Am fost la Stana de vale sa luam pranzul am comandat doua ciorbe taranesti una de vita una de pui. A venit o ospatarita cam plictisita sa aduca tacamurile si un ardei iute pe care il comandasem odata cu ciorbele Surprinzator ardeiul iute mi la adus intr-un pahar cu apa nu am inteles de ce nici ospatarita nu stia de ce dar ma rog. nu mai conta Surpriza in acel pahar in care era ardeiul pluteau la fundul paharului o gramada de bucatele de paine cred eu sau cine stie ce era Am chemat-o pe [...] — vezi review
Aurora Hotel 2 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: latikka* [22.08.15]
- RECOMANDĂ
Mergeti cu incredere
Tin neaparat sa scriu impresia mea despre aceasta locatie pe care am ales-o anul acesta pt. a-mi petrece vacanta pe litoral. Recunosc ca am mers cu frica in urma comentariilor citite aici, care de fapt nu sunt adevarate. Este un hotel intradevar de 2 stele dar s-a dovedit mai bun decat altele de 3 sau 4 stele. Am citit ca persoanele de la receptie au vorbit urat, mie nu mi s-a parut asa, chiar din contra s-au straduit sa ne cazeze cat mai repede, nu doar pe noi ci pe toti cei care au ajuns de [...] — vezi review
Red Confort Hotel 3 / ALEXANDRIA
- AUGUST, 2015
- de: Anton Dumitru [22.08.15]
Red Hotel o mare inselaciune
Am cautat in tot municipiul Alexandria un loc de cazare decent am incercat la Parc Hotel dezamagirea totala camerele sunt cu miros de urina costul, numai pt o persoana 275 patul, avand in vedere ca earam trei va dati seama ca nu putema plati asemenea porcarie de camera, Am tot cautat un hotel decent, la un momendat, pe o strada a aparut suspendat un bener pe care scria mare: "Red Hotel trei stele va oferim cazare per camera 160 lei" Am cautat locatia, am gasito, dar nu mai aveau locuri [...] — vezi review
Mera Resort 4 / VENUS
- AUGUST, 2015
- de: iulik23 [22.08.15]
- RECOMANDĂ
Se poate si in Romania
Hotelul Mera Sky m-a impresionat f placut. Un hotel nou, f curat, cu mancare f buna. Am ales tipul de masa All Inclusive si am fost f multumiti. Mancarea f buna si diversificată. La micul dejun aveam 5-6 feluri de branzeturi, mezeluri vreo 10 feluri de pui, porc, curcan si vita, omlete, oua fierte, cremwusti, cereale pt copii vreo3 feluri+ musli, lapte cald si rece, iaurt, compot, vreo 3 feluri de gem, miere, ciocolata, cozonac, Chec, croasante, cafea si la filtru si la aparat, ceaiuri [...] — vezi review
Casa Leul [Jupiter] 3 / JUPITER / AURORA
- AUGUST, 2015
- de: FeliciaH* [22.08.15]
- RECOMANDĂ
Concediu 2015
Da, a fost un sejur așa cum ne doream. Am fost primiți cu amabilitate și prima impresie a fost să mă simt ca acasă... în familie. Am primit un apartament spațios, luminos și curat. În curțile interioare am găsit terase, flori, piscină și loc special amenajat pentru copii. A fost așa cum ne-am dorit... un loc de cazare confortabil și plăcut. Cu siguranță vom reveni în anii următori la Casa Leu și recomand celor pentru care curățenia și liniștea sunt factori [...] — vezi review
Unde mâncăm în Herculane? / HERCULANE
- AUGUST, 2015
- de: adisicodruta [22.08.15]
- NURECOMANDĂ
Terasa Vasy XXL - terasa groazei
Dupa o plimbare in centru vechi incarcati negativ dupa cele vizitate [Herculane de azi in comparatie cu Herculane de ieri, amintirile de altadata sunt uitate de timp si dezinteresul unora], pe o ploaie torentiala in prima zi de concediu am avut proasta inspiratie de a manca la Terasa Vasy XXL, mancare rece lipsita de gust, tacamuri murdare, servire lipsita de profesionalism, preturi foarte mari in comparatie cu serviciile oferite. Am speranta ca voi cei care doriti sa va petreceti concediu [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: avasiloaiemirel [22.08.15]
- NURECOMANDĂ
Mizerabil, infect si multa nesimtire din partea personalului
Un complex murdar, invechit, aglomerat si cu un personal foarte arogant lipsit de profesionalism de la receptionist pana la camerista. Respect pentru tinerii de la restaurant care debarasau mesele. Deși am plătit sejurul cu early booking in Aprilie 2015, am aflat cu stupoare ca nu exista camere libere. Ne-au cazat la un hotel apropiat pentru o noapte, care mirosea ingrozitor dupa care am fost cazați la Minerva. Nu recomand acest hotel chiar daca mancarea a fost accepatabila si clubul [...] — vezi review
Pensiunea Argus 2 / HERCULANE
- AUGUST, 2015
- de: adisicodruta [21.08.15]
- RECOMANDĂ



