Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1908 / 5013]
Afișate impresii [19071 - 19080] din total 50124 impresii
Vila Lotus 3 / EFORIE NORD
- AUGUST, 2015
- de: lorive [25.08.15]
- NURECOMANDĂ
O vacanta cu peripetii
Ne-am dorit o vila pe plaja "la cheie", adica sa nu stam cu proprietarii si sa avem acces imediat la terase pentru a lua masa. Am fost trei familii (doua cu cate un copil) si dupa lungi cautari ne-am hotarat la Vila Lotus, care nu este pozitionata pe plaja, dar destul de aproape. Rezervarea s-a facut in luna ianuarie 2015, costul fiind de 550 ron pe zi/vila. Vila are 3 dormitoare. Incep prin a prezenta partile bune : - vila este aproape de plaja si terase, dar situata pe o straduta [...] — vezi review
Malibu Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: veraalexe* [25.08.15]
- RECOMANDĂ
Un vis devenit realitate
Era vara anului 2006... primele luni alaturi de prietenul meu, actual sot, prima noastra vacanta la mare, la noi, in Mamaia... De obicei ne cazam in Constanta, pe unde apucam... de, bugetul era restrans... tineri... nu tineam cont prea mult pe unde ne cazam, pentru mine conta macar sa avem baie in camera, ca de facut curat puteam sa imi fac si singura. Ne placea tare mult sa ne plimbam seara pe malul marii, luat toata Mamaia la pas, pana dupa Cazinou si inapoi (acum daca mai imi propui sa fac [...] — vezi review [+13 poze]
Cimitirul Vesel din Săpânța / SĂPÂNŢA [MM]
- AUGUST, 2015
- de: andr2eea [25.08.15]
- RECOMANDĂ
Cimitirul Albastru de Sapanata
Sapanta este renumita pentru Cimitirul Vesel care de fapt mie nu mi-a inspirat veselie. Este un cimitir ca oricare altul, in care cei decendati se odihnesc, asta daca au putut din cauza agitatie constante facute de vizitatori. Este renumit deoarece crucile sumbre au fost inlocuite de unele colorate viu, cu picturi din viata celor decendati si cu cateva cuvinte despre ei si modul in care au murit. Majoritatea fiind loviti de masina... dar nici in ziua de azi nu am vazut trotuare pentru a se [...] — vezi review [+5 poze]
O zi în Giurgiu şi împrejurimi / GIURGIU
- AUGUST, 2015
- de: codryna [25.08.15]
- RECOMANDĂ
Plaja fara valuri - Gostinu
Pe data de 8 august, fara nici un plan si si cu toata gasca de prieteni plecata din Bucuresti, ne-am trezit singuri singurei. Fiindca inca de vineri se anunta canicula, am hotarat sa facem ceva in week-end, si neavand chef de aglomeratia anuntata la mare, dupa o documentare de o ora, am gasit mai multe plaje in apropiere de Bucuresti, din care 2 la Dunare, aproape de Giurgiu. Am optat pentru Plaja Gostinu. Zis si facut. Sambata 2 oameni lenesi, am plecat la ora 10 din casa, ne-am oprit in [...] — vezi review [+11 poze]
Sunquest Hotel 3 / VENUS
- AUGUST, 2015
- de: marsimo [25.08.15]
Cazare confortabila
In acest an m-am bazat pe comentariile de pe acest site in alegerea hotelului si am reusit sa am parte de un sejur linistit, de conditii bune de cazare si masa la hotel Sunquest. Suntem incantati de acest hotel : ai parte de curatenie in camere zilnic, piscina este curata, restaurantul are mancare buna si proaspata, parcul de copii este aproape, seara se putea viziona pe o plasma mare desene animate, acces masini cu card la intrare, plaja aproape de hotel, intrare lina nisipoasa cu putine [...] — vezi review
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: sorinvintila [25.08.15]
- NURECOMANDĂ
Servicii proaste intr-un complex dimensionat gresit
conducere neprofesionala, cu ifose si privire superioara care minte degajat si fara scrupule. intrare in locatie not ok, dimensiune restaurant insuficienta, management dezastruos. scurgere la baie, uscator prosoape, frigider, televizor... jucarii si locuri de joaca deterioarate sau nefunctionale, unele chiar periculoase pt utilizatori. nu justicica sub nici o forma costurile pretinse. plaja invadata de mizerie, traficanti de porumb, namol... etc. risipa de resurse (materiale si umane) [...] — vezi review
Descoperă Sulina / SULINA
- AUGUST, 2015
- de: cena [25.08.15]
- RECOMANDĂ
Vacanta la Sulina
Parcare in Tulcea Inainte de a va imbarca pe un vapor cu destinatia Sulina, in caz ca sunteti cu masina trebuie sa o lasati intr-o parcare in Tulcea. In apropierea portului exista mai multe parcari publice (6 lei/zi, port, Casa de Cultura), dar cand am ajuns noi erau toate locurile ocúpate. De aceea am lasat masina in parcarea Hotelului Delta si am platit 100 de lei pentru o saptamana – ni s-a dat un fel de chitanta pe care am pus-o pe bordul masinii. Nu au fost probleme, am gasit masina [...] — vezi review [+5 poze]
Pensiunea Apulum 4 / ALBA IULIA
- AUGUST, 2015
- de: Dana62 [25.08.15]
- RECOMANDĂ
Festivalul Dilema Veche
Am dorit neapărat să ajungem la Festivalul Dilema veche, 21-23 august 2015, care ne-a prilejuit nu numai momente culturale deosebite, dar și posibilitatea de a strabăte, în tihnă, cu pasul, splendida Cetate Alba Carolina. După câteva zile de căutări, fără succes, am găsit, spre bucuria noastră cazare la Pensiunea Apulum, care este situată la o distanță onorabilă, cam 15 minute de mers ușor, de poarta cetății. Am fost plăcut impresionate de locație. Camera [...] — vezi review [+1 poze]
Unde mâncăm în Praid? / PRAID [HR]
- AUGUST, 2015
- de: *Alina [25.08.15]
- NURECOMANDĂ
Restaurant Casa Telegdy (Praid) - foarte slab
Am fost la restaurantul Casa Telegdy in 23.08.2015 unde am luat pranzul (2 persoane, 2 feluri de fiecare). 1. Majoritatea persoanelor vorbeau ungureste. Am ramas cu impresia ca chelnerii nu vorbeau romana f bine. Ne-am inteles putin greu. Una dintre chelnerite a fost neprimitoare. Nu ne-au ajutat sa gasim masa. 2. Am comandat 3 dintre specialitatile casei. Ciorba de fasole, Ciolan afumat si Sarmale Pane. Niciuna dintre aceste specialitati nu a avut nimic deosebit. In general mancarea este [...] — vezi review
Pensiunea A & B 3 / BRAN
- AUGUST, 2015
- de: ANILU [24.08.15]
- RECOMANDĂ








