Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1907 / 5013]
Afișate impresii [19061 - 19070] din total 50124 impresii
Modern Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: ion tgv [27.08.15]
- RECOMANDĂ
O vacanță reusită pentru bunici și nepoti!
Pot spune că această vacanță a fost reușită, chiar dacă am fost doar cu nepoții mei, de 1 an, respectiv 5 ani. Am fost plăcut impresionat de personalul amabil, de condițiile bune de cazare, de programul de divertisment și artistic oferit de animatorii hotelului, de diversitatea mesei - între mese se serveau fructe la discreție. Locul de joacă amenajat pentru copii precum și piscina erau bine îngrijite, plata era curațată în fiecare seara și "reîmprospătată". Din [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: myk007 [27.08.15]
- RECOMANDĂ
Savoy in comparatie cu alt hotel bulgaresc
Am achizitionat pachetul all-inclusive la Best Western Savoy 4* inca din februarie, la „early-booking”. Pretul pentru 8 nopti aici, 2 adulti + 1copil in camera dubla tip „family”, a fost identic cu cel platit in urma cu 2 ani pentru 7 nopti, 3 adulti + 1 copil in apartament, la Marina Royal Palace (MRP) 5* – DUNI (vezi impresii). Diferenta de timp si cost al transportului ar putea inclina balanta in favoarea hotelului romanesc. Deasemenea, tot in favoarea hotelului romanesc consider [...] — vezi review [+4 poze]
Camping Ena [Mamaia Sat] 1 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: Cristhiana [27.08.15]
- RECOMANDĂ
Minunat!
Buna ziua, Am fost in weekend-ul 15-17 august 2015 in acest camping si ne-am simtit minunat! Toalete curate, apa calda, chiuveta pentru spalat fructe separata de cea pt. vase, acces la curentul electric (cu toate ca nu a foste nevoie, campingul este luminat pe timp de noapte), liniste, plaja curata si linistita! PRETURILE SUNT OK, ai voie cu animalul de companie daca ai grija lui si nu deranjeaza ceilalti turisti! Ne intoarcem cu siguranta si anul viitor cand o sa stam mai mult timp! [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona C-lung Moldovenesc? / CÂMPULUNG MOLDOVENESC
- AUGUST, 2015
- de: Anda_M [26.08.15]
- RECOMANDĂ
La Popasul Baciului
"La Popasul Baciului" ne-a fost recomandat de un alt turist cazat in aceeasi pensiune cu noi. Cand ne-am intors de la Pojorata, unde am urcat pana la Pietrele Doamnei, ne-am oprit sa servim masa "La Popasul Baciului". Locatia este situata la iesirea din Campulung Moldovenesc spre Gura Humorului, pe partea dreapta. Nu aveti cum sa o ratati, este un restaurant frumos, are o terasa plina cu flori si este amenajat in stil rustic. Mancarea este exceptionala. Aici am mancat cei mai buni [...] — vezi review [+6 poze]
Unde mâncăm în zona Bran? / BRAN
- AUGUST, 2015
- de: ascent [26.08.15]
- NURECOMANDĂ
Restaurantul pensiunii Brandeberg (Simon) - Bine, dar numai daca va place sa mancati foarte sarat
Am fost in luna august acest an in Moieciu de Jos, cazati intr-o pensiune care nu oferea si masa. Ne-am simtit foarte bine acolo, sunt deja scrise pe AFA multe impresii despre acea pensiune. Inainte sa plec am scris aici, am intrebat despre locuri unde se poate servi masa in zona Bran-Moieciu, mi s-au dat raspunsuri si multumesc tuturor celor care au scris. Am luat notite, inclusiv coordonatele GPS si am ajuns in cateva locuri. Unul dintre restaurantele la care am ajuns este cel de la [...] — vezi review
Vila La Famiglia 3 / EFORIE NORD
- AUGUST, 2015
- de: meronem [26.08.15]
- NURECOMANDĂ
Vila La Famiglia aug 2015
Vila cu 3 etaje. Camerele sunt destul de mari. Au aer conditionat, Tv, balcon, dus. Din pacate se vede ca nu mai sint intretinute. Se mai misca un robinet, mai lipsesc becuri, etc. Asternuturi si prosoape curate la inceputul sezurului. Per total hai sa zic un 7. Gazdele foarte amabile. Distanta la plaja de la Hotel Acapulco - 10 min. Dar sunt scarile alea de coborat si mai ales de urcat. Plaja este ingusta si este ocupata de sezlonguri. Cel mai bine recomand cu masina pana la plaja [...] — vezi review [+4 poze]
Transalpina - cel mai înalt drum din România / TRANSALPINA
- AUGUST, 2015
- de: tata123 🔱 [26.08.15]
- RECOMANDĂ
Transalpina – „oficial îi merge bine”
Șoseaua ce traversează munții Parâng și Căpățânii, în partea cea mai înaltă, a atras o mulțime de turiști de-a lungul vremii. Este vorba mai ales de turism automobilistic ce a explodat după anul 2009, moment când s-a asfaltat drumul. Dacă înainte de acest an pe șoseaua pietruită, cunoscută sub denumirea de DN 67C, îndrăzneau să urce doar amatorii de offroad cu mașini 4x4, și mai înainte chiar posesorii de Dacii, Moskvici, Aro și Trabant (găsiți fotografii [...] — vezi review [+20 poze]
La pas prin zona Padiș / PADIȘ [BH]
- AUGUST, 2015
- de: mocapaull [26.08.15]
- RECOMANDĂ
Cheile Galbenei - Padis (Muntii Apuseni)
Intr-o zi de sambata ne-am decis sa facem o drumetie in Muntii Apuseni pe Cheile Galbenei. Fiind de foarte multe ori pe acest traseu ne-am decis sa il scurtam. Asa ca am mers cu masina pe drumul forestier pana la capatul cheilor. De aici am mers pe traseu, dar stict prin canion. Am facut canionul dus-intors. Durata treseului a fost de aproximativ 2 ore. Timp in care am mancat si ne-am facut poza. Mai jos va trimit un link cu video-ul [...] — vezi review [+6 poze]
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA
- AUGUST, 2015
- de: Co [26.08.15]
- RECOMANDĂ
Concediu foarte frumos
Noi am vrut sa vedem cum e la Corbu. Tot auziseram ca este o plaja foarte frumoasa, neaglomerata, fara zanganele si comercianti sacaietori. Tot cautand am dat de Pensiunea Socrita. Datorita recenziilor foarte bune citite, am ajus si noi la Pensiunea Socrita. Pot sa spun - acum ca ne-am intors, ca parerile foarte bune citite anterior plecarii, se adeveresc. Suntem foarte multumiti de ceea ce am gasit acolo. Ce sa zic, mancarea este foarte buna, indestulatoare si foarte proaspata. Se gateste [...] — vezi review
Descoperă zona Bran / BRAN
- AUGUST, 2015
- de: ANILU [25.08.15]
- RECOMANDĂ








