Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1905 / 5013]
Afișate impresii [19041 - 19050] din total 50124 impresii
Pensiunea Toledo 3 / PREDEAL
- AUGUST, 2015
- de: agrapinei* [29.08.15]
- RECOMANDĂ
Mesaj de felicitare
Totul e foarte bine. Am fost placut impresionat, nu am avut rezervare sau alte interventii si am fot primit la orice ora... sa tot fie asa in tot Predealul. SANATATE la toti cei ce administreaza pensiunea fam. A.!!! anul 2015 mult imi doresc sa fiu prezent la petrecerile ce le-am vazut acolo!!! toti prietenii pe care le-am recomandat aceasta pensiune au fost incantati atat de personal cat si de locatie!!! Nu am ce reprosa locului de distractie sau centrului SPA bine dotat, dar vreau o [...] — vezi review
Unde mâncăm în zona Vatra Dornei? / VATRA DORNEI
- AUGUST, 2015
- de: dianag* [29.08.15]
- NURECOMANDĂ
Restaurantul hotelului Maestro lasa muuuult de dorit
Am ajuns la restaurantul hotelului Maestro Vatra Dornei seara, pe la ora 19.30, după o călătorie lungă și obositoare, flămânzi și nerabdatori sa mâncăm ceva cald și gustos. Am fost două familii, fiecare având câte un copil. Am ales restaurantul pentru că se afla în centru, fix în parc și hotelul are trei stele, deci am presupus că lucrurile vor fi în regulă. Dezamagire totala! După o așteptare foarte lungă de o oră am primit mâncarea. Ciorba rădăuțeană nu avea [...] — vezi review
Aurora Hotel 2 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: sch2015 [29.08.15]
- NURECOMANDĂ
Nu recomand
Incep prin a enumera neajunsurile si ceea ce nu ne-a placut la acest hotel. Restarantul are pretentii de 3 * eu i-as acorda cu greu doua stele. Mancare cu sosuri lungi. Carnati vechi. Mizerie in sala de mese iar la pranz si la cina o politica stupida cum ca turistii nu au voie sa foloseasca dozatoarele de apa. Alt lucru care lasa de dorit este starea camerei care are zidul de la usa practic daramat. Nu e nevoie sa amintesc cada de dus care curge in baie direct. Singurele avantaje ale [...] — vezi review
Eforie Aquapark / EFORIE NORD
- AUGUST, 2015
- de: radmira82 [29.08.15]
Aquapark Eforie Nord - groaznic
Cateva impresii despre aqua park... nu recomand acest parc de distractie in primul rand pt ca apa este foarte rece, este mizerie, faianta si gresia este cazuta la nici 1 an de la deschidere. Topoganele pt copii sunt alunecoase si foarte periculose in momentul cand urca scarile. La wc-uri se spala pe jos cu furtunul si cu o matura exact ca in gara imedeat dupa revolutie. In bazine este sarita vopseaua. Preturile sunt foarte mari... o cafea 8 lei, tinand cont ca nu ai voue sa intrii cu [...] — vezi review
Pensiunea El Plazza 3 / HERCULANE
- AUGUST, 2015
- de: dana3012 [28.08.15]
- NURECOMANDĂ
Din păcate nu mai e cum a fost
În urma cu cativa ani îmi făcea mare plăcere sa vin aici. Mi se părea o pensiune cocheta, cu o curte frumoasa, personal primitor si mâncare buna. Veneam primăvară și toamna, în week-end și îmi plăcea ca nu făceau economie căldură. Nu am mai fost din primăvară 2008, cănd era deja o constructie noua în curte. Acum, la sfarsit dd august 2015, am revenit si... Am ramas dezamagita! Curtea frumoasa e aglomerata de clădiri noi, cumva haotic construite. În mijlocul curții este [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Toledo 3 / PREDEAL
- AUGUST, 2015
- de: Angelicaaa [28.08.15]
- RECOMANDĂ
Concediu linistit
Trecand pe DN1 spre Brasov, am zarit Pensiunea Toledo, o pensiune ce mi-a atras atentia. Fiind un nume usor de retinut, am dat o cautare pe Google si am accesat site-ul acesteia. Placut impresionata de ceea ce am vazut pe site, am hotarat sa mergem in concediu acolo. Ajunsi la pensiune, doamna Cristina ne-a intampinat si ne-a prezentat camera in care vom sta. O camera curata, spatioasa si luminoasa. Zilele petrecute in pensiune au fost minunate, conditiile de cazare ireprosabile, [...] — vezi review
O zi în Dumbrăveni / DUMBRĂVENI [SB]
- AUGUST, 2015
- de: sed [28.08.15]
- RECOMANDĂ
Biserica Armeneasca din Dumbraveni [jud. Sibiu]
... Si am plecat dis de dimineata in cea de-a doua noastra zi de peregrinari... Primul nostru obiectiv: Medias. Dar cum socoteala din targ nu se prea potriveste cu cea de acasa, dupa aproximativ 20 de kilometri, acompaniati de raul Tarnava Mare, am zarit o cladire impresionanta undeva in dreapta. Parea a fi o biserica. Si cum noi tot ceea ne pare interesant in stanga ori in dreapta drumului, trebuie sa vedem, am facut dreapta si, traversand podul de peste Tarnava, am intrat in Dumbraveni. [...] — vezi review [+7 poze]
Pensiunea Toledo 3 / PREDEAL
- AUGUST, 2015
- de: Aurica [28.08.15]
- RECOMANDĂ
Predeal 2015
Am plecat din Bucuresti, luni dimineata pe 18 august pentru a fugi de caldura insuportabila si a ma refugia la Pensiumea Toledo din Predeal. Acolo cand am ajuns era placut, racoare cu terasa care te imbia sa stai si sa admiri peisajul. Pensiunea era plina de turisti cu copii. Daca nu as fi facut rezervare nu as fi gasit loc de cazare. Ce sa-i faci, caldura mare! In camera racoare, curatenie, de privelistea care se vedea de la fereastra nu mai vorbesc! Mi-am dat seama de ce revin cu [...] — vezi review
Pensiunea Toledo 3 / PREDEAL
- AUGUST, 2015
- de: rotaru larisa [28.08.15]
- RECOMANDĂ
Pensiunea Toledo Predeal
Am fost acolo in luna august 2015. Pensiunea este situata la iesirea din Predeal catre Brasov intr-un cadru feeric ce iti ofera o oaza de liniste. Am ales aceasta pnsiune deoarece am auzit de la mai multe cunostinte care au fost acolo ca este o pensiune foarte frumoasa. Intradevar asa a fost. Nu am ce regreta. M-am simtit foarte bine. Totul a fost eceptional Cazarea a fost nemaipomenita. Am stat intr-o camera cu vedere spre padure, cu o priveliste superba de unde se zareau si crestele [...] — vezi review [+6 poze]
Pensiunea Toledo 3 / PREDEAL
- AUGUST, 2015
- de: Otilia 2 [28.08.15]
- RECOMANDĂ





