Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1904 / 5013]
Afișate impresii [19031 - 19040] din total 50124 impresii
Pensiunea Niculina [Moieciu de Jos] 3 / MOIECIU
- AUGUST, 2015
- de: dadudadu [30.08.15]
- NURECOMANDĂ
Jenant e o lauda
Jenant. Am ajuns seara la 8-9 dupa sute de km cu masina. Atitudine de [***] mai putin si credeam ca ne ia la bataie proprietarul. Desi are restaurant ne a trimis la alimentara sa ne luam ceva. "daca nu gasiti paine va dau eu", frumoasa remarca. Apa calda nu era desi a zis ca este, asa ca ne am spalat cum am putut... A dat o tuica din partea casei, poate la anumite persoane tine figura da asta nu inlocuieste lipsa de profesionalism. Sesi dimineata am plecat, deci nu am profitat deloc [...] — vezi review
La pas prin ținuturile vrâncene / #CĂLĂTORII prin MOLDOVA
- AUGUST, 2015
- de: Yersinia Pestis [30.08.15]
- RECOMANDĂ
Cascada din Horn. Vrancea
Am promis că o să scriu despre Munții Vrancei, mă țin de cuvânt! Am promis și că nu o să mai scriu pe AFA. Iarăși, o să mă țin de cuvânt! O să postez doar foto și, date despre traseu. Locurile sunt prea frumoase ca să nu știe și alții despre ele. Varianta 1 de traseu: Focșani - Vidra - Năruja - Nistorești - Herăstrău - Izvoarele Nărujei - Dealul Negru - Șaua Golici - Stâna ”La Izvor” - Cascada din Horn - Păulești - Tulnici. Timp de parcurs: cei [...] — vezi review [+21 poze]
Vacanța în Maramureș / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- AUGUST, 2015
- de: Laurmar [30.08.15]
- RECOMANDĂ
Maramuresul cum l-am vazut eu
Mi-am indeplinit o dorinta de mult tinuta in sertarul cu vise : Am vizitat Maramuresul. Drum lung din sud pana la Baia Mare, invartitul prin zona si apoi intoarcerea la obarsie :)). GPS-ul mi-a jucat o festa si de la Targul Mures spre Baia Mare m-a dus pe o scurtatura spre Gherla, frumoasa ca peisaj dar destul de greu de parcurs, asa ca daca vreti sa faceti mai putin de 4,5 ore pentru 210 km luati-o pe Turda. Ajuns la Baia Mare m-am cazat in apropiere. Functie de informatiile pe care le-am [...] — vezi review [+10 poze]
Peștera Ialomiţei / Ialomicioara / MASIVUL BUCEGI
- AUGUST, 2015
- de: mariusdany [30.08.15]
- RECOMANDĂ
Un obiectiv turistic deosebit
Am hotărât sa evadam din cotidian si să incercam una din atractiile masivului Bucegi. Zis si facut. Am pornit la drum de dimineață pentru evitarea aglomerație si in circa 1 ora din Zarnesti am ajuns acolo. Drumul ce sa vă spun: până la intrarea pe drumul către Padina se circula în regim de DN1, apoi, spre surprinderea mea soseau este asfaltată recent si se circula f bine. Când am ajuns în Padina, am parcat si am pornit pe jos încă circa 700 m până la pesteră. Drumul [...] — vezi review [+1 poze]
Descoperă Sulina / SULINA
- AUGUST, 2015
- de: gg [30.08.15]
- RECOMANDĂ
Plimbare in Delta Dunarii
Delta este minunata. Este a cincea oara cand vin aici dar de fiecare data mai descopar ceva. De data aceasta am aflat de singurul lacas de cult aflat chiar pe ostroavele Deltei, este vorba de biserica "Buna Vestire". Este administrata de un singur calugar care prin credinta si puterea Maicii Domnului a creat o minune de asezamant monahal. Aici este impresionanta icoana Maicii Domnului, primita in dar de la enoriasi, in doua exemplare - una aflata in biserica in costructie si cealalta in [...] — vezi review
Cleopatra Hotel 3 / SATURN
- AUGUST, 2015
- de: alcora [29.08.15]
- NURECOMANDĂ
Declasificare
Am fost la 4 stele dar cred ca din alta galaxie, ca nu le-am vazut si nici simtit. Am prins o vreme cu ploaie e drept 20-25 august dar asta nu inseamna ca trebuie sa intre apa in camera (cu usa de la balcon inchisa) De altfel apa era si in baie, faceai dus si se umplea baia de apa (scurgeri defecte) savoniere lipsa, capace cazute de la spatiile de vizitare a tevilor, bateria de la chiuveta pusa foarte departe incat apa curgea pe marginea chiuvetei si era foarte dificil sa te speli, pe hol [...] — vezi review
Savoy Hotel 4 / MAMAIA
- AUGUST, 2015
- de: tanolavy [29.08.15]
- RECOMANDĂ
Extraordinar. Condiții ff bune!!!
Conditiile de cazare sunt ff bune. Camerele sunt spatioase, curate, prosoapele se schimba zilnic, lenjeria la 2-3zile. Am avut o camera dubla standard cu vedere la mare. Camera a dispus de balcon cu masuta si 2 scaune, de unde privelistea spre mare (frontal) si spre piscina (lateral) a fost superba. Am avut Allinclusive, de care am fost foarte multumiti. Mancarea f buna si variata. Bautura in regim allinclusive a fost ok. Prajiturile sunt delicioase :-). Personalul este f amabil si [...] — vezi review
Steaua de Mare, complex hotelier 3 / EFORIE NORD
- AUGUST, 2015
- de: giusepy [29.08.15]
- NURECOMANDĂ
[hotel Delfinul] Nu recomandam, hotel ce nu indeplineste 3 stele
E un hotel ce nu are cum sa indeplineasca 3 stele. e un hotel vechi renovat recent, pozele cu realitatea nu bat deloc. Am mers cu sotia insarcinata in luna a 8a, am ajuns tarziu in noapte, ne-am cazat, am primit camera 1005. cum ne-am cazat fuga la frigider dupa ceva rece. spectacol, frigiderul era gol, nimic in el, sunam la receptie, rugam sa ni se faca minibarul, canci... trebuie sa cumparam noi si sa punem la rece, nu aprovizioneaza minibarul ei!!! ok... deschidem usa la baie un miros [...] — vezi review
La pas prin Brașov / BRAȘOV
- AUGUST, 2015
- de: dorgo [29.08.15]
- RECOMANDĂ
Cel mai turistic oras din Transilvania (I)
Brasov Intrebari V-ati intrebat vreodata care este cel mai turistic si poate cel mai frumos oras din Transilvania sau din tara? Sau din Europa? Sau din lume? S-o luam pe-ndelete. Dupa statistici si simtamintele mele proprii, in Transilvania, batalia se da intre orasul Brasov si Sibiu. Mie imi plac amandoua dar as dori sa aflu si parerea voastra. Fiecare dintre aceste doua orase (ele si imprejurimile lor) au multe plusuri si foarte putine minusuri, pe care mi-am propus sa le expun in cateva [...] — vezi review [+25 poze]
Alpin Hotel & Aparthotel 4 / POIANA BRAŞOV
- AUGUST, 2015
- de: sens [29.08.15]
- RECOMANDĂ







