Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1890 / 5013]

Afișate impresii [18891 - 18900]
Unde mâncăm în Călimanești / Căciulata? / CĂLIMĂNEŞTI-CĂCIULATA
  • AUGUST, 2015
  • de: Floryn81 [01.10.15]
  • RECOMANDĂ

Terasa DADA din Căciulata - Este loc de mai bine!

Întrucât am petrecut cinci zile frumoase în Căciulata la sfârșitul lunii august, am ieșit seara pe la câteva terase, unde am urmărit să mâncăm bine și să ne relaxăm după oboseala acumulată peste zi fie pe la ștrandurile din stațiune, fie în urma vizitării unor obiective din zonă. În acest articol voi prezenta o locație unde am mers într-una din seri și ne-am simțit destul de bine. Nu am mai revenit, întrucât în fiecare zi am schimbat locațiile, încercând să [...] — vezi review [+14 poze]
Unde mâncăm în Ocnele Mari / OCNELE MARI

Restaurant Vila Tisa, Ocnele Mari — exceptional!

Daca tot m-am apucat, sa va povestesc expererienta noastra (foarte placuta) la restaurantul de la vila Tisa, din Ocnele Mari! Se poate manca aici chiar daca nu esti cazat in vila, restaurantul e marisor, frumos, cu o priveliste minunata, cu fete foarte dragute si zambitoare care servesc meniul a la carte, alegeti ce doriti, totul e proaspat si gustos, iar o masa pentru 3 adulti ne-a costat cam 100 lei (si am mancat bine, atat cina in prima zi, ca eram tare infometati de pe drum, cat si micul [...] — vezi review [+1 poze]
Pensiunea Arinul [Moieciu de Jos] 4 / MOIECIU

Minunat loc, minunati oameni

Am revenit cu placere la pensiunea Arinul, in august 2015. Stiam ca aici gasim cazare exceptionala, mancare "ca la mama acasa", dar mai ales gazde minunate, pe care noi le numim acum PRIETENI. Am stat intr-un apartament, noi avand doi copii, si totul era asa cum ne-am asteptat: luminos, curat, spatios. Copiii s-au simtit foarte bine, mai ales ca la subsol exista un loc de joaca si recreere, unde s-au intalnit si jucat cu alti copii. De mancare ce sa mai spun? Doamna Daniela e [...] — vezi review
Unde mâncăm în Jupiter / Aurora? / JUPITER / AURORA
  • AUGUST, 2015
  • de: DanielMS [30.09.15]
  • RECOMANDĂ

Terasa Aurora 1 - Cap Aurora

Am ajuns si anul asta la mare la statiunea Cap Aurora. Am fost impreuna cu parintii mei, asa cum facem de fiecare an de multi ani incoace. As vrea sa va recomand in cateva randuri Terasa Aurora 1. E situata in Cap Aurora la cativa pasi de hotelurile Onix si Safir chiar pe promenada care traverseaza statiunea, foarte aproape de mare. Au mancare foarte buna si variata la preturi foarte accesibile. Este un restaurant curat, linistit pe malul marii al carui patron e un domn din Prahova care [...] — vezi review
Sunquest Hotel 3 / VENUS
  • AUGUST, 2015
  • de: Gabitu [30.09.15]
  • RECOMANDĂ

Un hotel de nota 10!

Am sosit la receptie pe la ora 12, dar nu erau camere libere si am asteptat pana in jurul orei 14. Fetele de la receptie, dragute, ne-au dat cardul de la bariera si bonurile de masa. Stiam deja procedura pentru ca eram pentru a 4 oara la acest hotel. Aveam deja rezervare si am cerut o camera pe partea cu piscina, la un etaj superior. Piscina este foarte frumoasa in special noaptea, este frumos luminata. Sunt foarte multe plante la acest hotel, gradina bine ingrijita, 2 iazuri cu fantanite. [...] — vezi review
Descoperă Rimetea și împrejurimile / RIMETEA [AB]
  • AUGUST, 2015
  • de: sed [29.09.15]
  • RECOMANDĂ

Rimetea - Cheile Valisoarei - Aiud: un traseu de poveste

... Dupa aproximativ o ora si 40 de minute, am ajuns in satul Rimetea, aflat tot in judetul Alba, in inima Transilvaniei. Citisem ca este unul dintre cele mai frumoase din tara noastra. Cei de la Mondonews, care au facut un reportaj la fata locului, considera ca este ''cea mai frumoasa asezare din Romanaia''. Arhitectura sa unica, reprezentata de casele albe cu ferestre verzi, precum si peisajul mirific, ii dau tot dreptul de a se pozitiona pe un loc fruntas. La est, este marginit de lantul [...] — vezi review [+32 poze]
Cu mocănița pe Valea Vaserului / VIŞEU
  • AUGUST, 2015
  • de: alinaro [28.09.15]
  • RECOMANDĂ

Di, diii, murgule, di, și pe soare și pe ploaie;)

Da, știu că nu are rimă, ceea ce nu înseamnă neapărat că nu sunt poetă ;). Toate la timpul lor. Nu aveam nicio îndoială că Mocănița nu trebuia ratată sub nicio formă, chit că ne lua aproape o zi întreagă din scurta noastră vizită în Maramu’. De fapt, era programată chiar pentru prima zi, însă am ajuns obosiți la Telciu; am fi vrut să luam bilete de cu seară, pentru orice eventualitate, deci ar fi trebuit să ne continuăm drumul până la Vișeu, așa încât am [...] — vezi review [+26 poze]
Pensiunea 'În Deal la Ancuța' 3 / VADU IZEI
  • AUGUST, 2015
  • de: pap_pap5 [28.09.15]
  • RECOMANDĂ

Concediu reusit

O pensiune de nota 10+. Mancare, cazare, peisaj, gazde... tot ce iti doreste inima pentru un concediu sau un sfarsit de saptamana. Noi am fost in august un grup de 14 persoane plecati din Iasi si ne-am simtit excelent. Am vizitat muzeele si alte obiective turistice din Sapanta si Sighetu Marmatiei (Muzeul Satului, Memorialul Durerii, Cimitirul Vesel, Pastravaria ''La Pintea Haiducu'') si timpul a trecut repede. Mancarea a fost din plin si pe gustul nostru, al tuturor : miere, dulceata de [...] — vezi review [+2 poze]
Unde mâncăm în București? / BUCUREȘTI

Mancarea este groaznica la Terasa "La misto" Tei

Nici cea mai nepriceputa gospodina nu gateste atat de prost ca bucatarii de la Terasa "La misto" Tei. Tot ce am servit a fost ingrozitor ca gust si aspect. Ciorba de legume avea carne, bruschetele mixte erau niste felii de paine prajite reci si care nu erau facute atunci, nepregatite cu ulei de masline, usturoi sau altceva, pe care era pus direct din borcan pasta de masline, peste, etc. Nu erau un preparat propriu zis, nu era legat, parca era facut de un copil singur acasa. Felul [...] — vezi review
Sulina Internațional Hotel 4 / MAMAIA
  • AUGUST, 2015
  • de: Janin [27.09.15]
  • NURECOMANDĂ

Dezgustator

De la Persoana cate spunea ca e managera am primit in comportament inadmisibil asta este romania pe banii nostrii nu avem nici un drept. plus ca platesti pt parcare. Dimineata cand ne-am treZit era plin de furnici. Atat in baie cat Si in camera pe mocheta credeti-ma am crezut ca innebunesc. Suntem in anul 2015. Asa ceva este de necrezut o deratizare nu e ceva anormal sau ceva greu de realizat! Cand am mers la receptie sa ne plangem de conditii ni s-a spus ca daca am avut ceva mancare in [...] — vezi review [+2 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.021388053894 sec
    ecranul dvs: 1 x 1