Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [1875 / 5013]

Afișate impresii [18741 - 18750]
Pensiunea Socriţa [Corbu, CT] 3 / CORBU / CAPUL MIDIA
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: RazvanLSA [09.09.15]
  • RECOMANDĂ

Vacanta linistita

Am ajuns la socrita la recomandarea unor prieteni care au fost doi ani la rand si am cerut camera in casa veche (din chirpici) si am primit camera 6. A fost cea mai buna alegere. Ne-am simtit foarte bine, am avut o senzatie de familiar, de curtea bunicii in timp ce mancam la masa din fata camerei de sub bolta de vita de vie. Mancarea a fost foarte buna, facuta cu suflet si cu meniul stabilit cu o zi inainte. Portiile suficient de mari si am fost intrebati mereu daca mai vrem dar nu a fost [...] — vezi review
Complex Mediteranean (ex Mercur-Minerva) 3 / MAMAIA

Nu ma mai intorc niciodata!!!

Am stat la complex in perioada 31.08-06.09 2015, la Vila Maia de 4 stele. Am fost cu copilul de 2ani si 4 luni. Mancarea este foarte slaba, la mic dejun fix aceleasi feluri, pranzul este DEZASTRUOS, din 3 feluri de mancare zilnice, 2 erau din carne de pui, nelipsitele pulpe la tava, inca ceva gen tocanita de pui si al treilea fel, care era slabut si el, cina era cat de cat acceptabila. Nici nu vreau sa ma gandesc de unde au luat produsele, cert este ca fiul meu a facut enterocolita din cauza [...] — vezi review
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: Danaganea [08.09.15]
  • NURECOMANDĂ

Un resort cu multe lipsuri

Am stat cazați in acest resort 5 nopți si am rămas fara cuvinte de lipsa de profesionalism si de mizeria cu care am fost întâmpinați aici. Camerele nu sunt nici pe departe de 4 stele, mizeria din camere este sub orice critica! Prosoape murdare, vesela murdara... De praf nici nu mai pomenesc... in baie nu s a mai șters gresia si faianța de mult timp... Nu am cuvinte! Ce sa mai spun de plaja? Mizerie de nedescris! Saltelele de pe seslonguri au fost zilnic ude si mucegăite aruncate [...] — vezi review [+2 poze]
Pensiunea Johann [Moieciu de Jos] 4 / MOIECIU

Pensiunea Johann - Liniste si relaxare – doar pentru cunoscatori!

Salutare! Review se doreste scurt si la obiect ca sa nu (mai) plictisesc cititorii. Cum am ales pensiunea : primul weekend din septembrie, cu vreme inca frumoasa, ne invita sa plecam undeva, cu atat mai mult cu cat atunci aniversam inca un an de caznicie. Din nou formatie completa pentru eveniment : mami, tati si fetita de 2 ani jumatate pusa pe nazbatii. Tati a ales zona Moeciu caci, zicea el « e mai aproape de Bucuresti si evitam balamucul de pe Valea Prahovei”. Mami intra pe [...] — vezi review [+6 poze]
Vila Plaja Azur 3 / EFORIE NORD
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: odin [08.09.15]
  • RECOMANDĂ

Soare, mare, relaxare

Asa cum spuneau, mai jos, alti turisti, daca nu esti pornit sa ai servicii de enspe stele si doresti numai relaxare, soare si marea la picioarele tale, este locul ideal. Pe scurt Camere racoroase, destul de curate, baia functionala si fara mirosul pestilential de care se pomeneste mai jos. Totusi, schimbarea prosoapelor si a hartiei igienice se facea la doua zile. Izolarea fonica era suficient de buna, n-am avut parte de... "concert de masini in zbor catre alte statiuni". [...] — vezi review [+2 poze]
Rustiq Hostel [Sântimbru] 3 / AIUD & TEIUȘ
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: atzagol [07.09.15]
  • RECOMANDĂ

Hotel-Restaurant Rustiq Alba Iulia (Santimbru)

Salut! Noi (eu si logodnica) tocmai am stat (dormit si mancat mic dejun si cina) timp de trei zile la Hotel/Restaurant Rustiq. Sa le luam pe rand: camera repartizata era decorata rustic (mobilier simplu de lemn, saltea comoda), un televizor color clasic (e drept, destul de vechi), asternuturile si prosoapele de culoare alba, imaculate, curate, maaaare plus, deci, baia cu cabina de dus, curata. E drept, poti gasi putin praf, dar asta e, pana la urma e "rustic"! In ceea ce priveste [...] — vezi review
Modern Hotel 4 / MAMAIA
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: zaysha [07.09.15]
  • RECOMANDĂ

Sejur reusit!

Am mers acolo cu inima putin stransa, fiind si primul concediu la mare, impreuna cu copilul. Spre surprinderea mea, totul a fost foarte frumos. Am ramas impresionata de curatenia din camere, de faptul ca apreteaza toooate lenjeriile de pat, iar mancarea a fost foarte buna (noi fiind la UAI). Am fost cazati pe partea opusa piscinii, facandu-mi griji din cauza restaurantului alaturat (ma gandeam zgomot... nesomn...). De fapt, geamurile sigileaza foarte bine si n-am avut nici o problema. [...] — vezi review
Pensiunea Căsuța din Povești [Moieciu de Jos] 3 / MOIECIU

Casuta din cosmar

Buna, tocmai ce m-am intors de la "Casuta din Povesti " impreuna cu toti colegii de la serviciu. Am ajuns vineri seara pe la 8 (trebuie sa precizez ca am avut si mancare inclusa vineri seara si sambata pana la pranz), am comandat dinainte sa ajungem telefonic ce dorim sa mancam pentru a face exact portiile de mancare pe care le-am comandat ca nu cumva sa ramana cu mancare in plus, in fine... Am ajuns, ne-am cazat (norocul meu ca nu am nimerit in corpul I (e dezastru) si ne-am asezat la masa [...] — vezi review
Pensiunea Ioana & Vila M-ții Bucegi [Poarta] 2 / BRAN
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: Maria M [06.09.15]
  • NURECOMANDĂ

Am fost acolo, dar mai bine nu am fi fost...

scopul calatoriei a fost de relaxare si odihna... am inceput prin a parcurge o panta cu o inclinatie considerabila pentru o masina joasa - evident finalul a fost cu o "usoara" atingere intre scut si un fier beton putin iesit. Ok, se mai intampla. ne-am luat bagajele si am urcat spre corpul vechi Ioana, pe treptele unde ne intampinau lastari de trandafiri... pe fata si pe haine, dar sunt sigura ca cineva va fi binevoitor sa ii lege in viitorul apropiat! Si iata, am ajuns: ne-a intampinat, [...] — vezi review
Unde mâncăm în Timișoara? / TIMIȘOARA
  • SEPTEMBRIE, 2015
  • de: dognean [06.09.15]
  • RECOMANDĂ

Răsfăț culinar într-un peisaj de poveste, la Hotel-Restaurant Stejarul

Cu prilejul vizitei unor prieteni din Germania, am decis să ieșim într-un loc mai special în afara orașului. La sfatul altor prieteni, am ales Hotel-Restaurant Stejarul din Bazoșul Nou. Pentru a nu avea oareșce surprize, am verificat înainte pe Internet locația si m-am relaxat văzând că are doar aprecieri pozitive, mai ales referitor la mâncare. De altfel, și site-ul lor www.hotel-stejarul.ro/ laudă foarte mult bucătarul și meniul. Locația este la aprox 10 km de Timișoara, [...] — vezi review [+5 poze]
  • Vezi MiniGhiduri AFA »» ROMÂNIA [1986]
  • Ai fost și tu acolo? SCRIE IMPRESII
    • SOCIALs
    Alătură-te comunității noastre

    AGENȚIA DE TURISM AmFostAcolo.Travel:
    SC Alacarte SRL | R.C.: J35/417/24.02.09 | RO 25182218 | Licența de turism 218 / 28.11.2018

     
    [C] Copyright 2008-2026 AmFostAcolo.ro // Reproducerea integrală sau parţială a conţinutului este interzisă
    AmFostAcolo® este marcă înregistrată
  • LOGAT? = NU (IntC=1)
  • pagină generată în 1.1925938129425 sec
    ecranul dvs: 1 x 1