Vacanța în ROMÂNIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 1874 / 5013]
Afișate impresii [18731 - 18740] din total 50124 impresii
Descoperă Durăul şi Muntele Ceahlău / DURĂU
- SEPTEMBRIE, 2015
- de: baron [11.09.15]
- NURECOMANDĂ
Durau - locul unde timpul sta in loc
Am avut ocazia sa petrec un week-end impreuna cu un grup de prieteni in prima saptamana de toamna in statiunea Durau. Fiind din Iasi de fiecare data cand am planificat un week end pe fuga am avut de ales intre dou variante: Bucovina si zona Neamt. Din pacate cea de a doua varianta a devenit o optiune foarte rara deoarece aici nu se intampla nimic, Din punct de vedere al frumusetii cadrului natural aceasta statiune este mult peste alte statiuni care sunt insa asaltate de turisti. Practic in [...] — vezi review
Gulliver Delta Resort [ex Safo, ex Genius] 3 / UZLINA
- SEPTEMBRIE, 2015
- de: ioanaSB [11.09.15]
- RECOMANDĂ
Zona superba, curat, personal amabil, mancarea sub orice critica
Partea buna: Zona este superba, esti inconjurat de Dunare si am fost mirati ca nu erau tantari (probabil din septembrie n-or mai fi, am fost avertizati ca e plin, dar nici vorba!). Camerele sunt curate, nu foarte moderne, dar ok. Exista frigider si aer conditionat in camere (si TV, dar nu l-am folosit). Personalul a fost extrem de amabil, barcagiul face transferuri intre 13:30-16:00, pe noi ne-a "cules" pe la 16:20, am mers cu masina proprie pana la Murighiol si a durat ceva mai mult decat [...] — vezi review
Casa de vacanță Cristiana [Rânca] 3 / RÂNCA
- SEPTEMBRIE, 2015
- de: simona 2015 [11.09.15]
- RECOMANDĂ
Gazda excelenta
O pensiune superba cu o priveliste de vis ferita de aglomeratie... Am rezervat pt 3 nopti doua camere. Din balcon am avut priveliste cu muntele Parang, statiunea Ranca si varful Papusa. Curatenie maxima peste tot. Camere spatioase cu geamuri mari si plasa pt. tantari. Raportul calitate pret este fff bun iar gazda d na Nuti fff primitoare, atenta in permanenta cu noi. Bucataria foarte bine utilata si f curata. D na Nuti gazda ne-a rasfatat cu o prajitura de gris ff buna. Se poate face [...] — vezi review
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2015
- de: PaulAntonese [11.09.15]
- NURECOMANDĂ
Un hotel pentru familiile cu copii
Am ajuns la hotel plini de entuziasm, cu multe asteptari. La receptie ne-a intrebat ce camera dorim. Nestiind despre ce este vorba, sotia a cerut o camera unde sa avem liniste. OK, corp Smarald, etajul 4. Apartamentul spatios, mare, priveliste frontala la lac si lateral spre la mare. Liniste? Nici vorba - soseaua ce leaga Mamaia de Navodari trece pe sub balcon. Parca este un sport local CLAXONATUL. Ceva incredibil... Din zece masini, cel putin patru claxonau... Complexul frumos, multe [...] — vezi review
De-a lungul Litoralului românesc / #EXCURSII și CĂLĂTORII
- SEPTEMBRIE, 2015
- de: Bia710 [11.09.15]
- RECOMANDĂ
Spre Venus, poposind pe drum
M-am gândit că dacă tot mi-am început de-a-ndoaselea povestea despre mica noastră vacanţă la Venus, la început de septembrie, descriind întâi ultima zi, care nici măcar nu a prea fost în Venus, ci pe plajele superbe din nordul litoralului bulgăresc, să scriu câteva impresii şi din primele zile, despre ce-am văzut şi ce mi-a plăcut... sau nu. Poate i-o fi cuiva de folos măcar la anul, că sezonul acesta s-a cam dus. Despre drum nu e mare lucru de spus pe care să nu îl [...] — vezi review [+7 poze]
Phoenicia Holiday Resort [Mamaia Sat] 4 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2015
- de: Noha [10.09.15]
- RECOMANDĂ
Cu bune si cu rele
De la inceput o sa explic dece mi-am luat atata timp sa scriu: am citit cu atentie cele scrise de altii si pentru ca situatia a fost de asemenea natura incat nu am putut pleca in alta tara m-am hotarat in ciuda celor negative scrise sa cumpar un sejur (scump pentru Romania) la Phoenicia Mamaia in regim 'all inclusive' in extrasezon, dupa 4 septembrie. Receptia: ajungi intr-o parcare din care iti duci frumusel bagajele in receptie (nu te intreaba nimeni nimic despre vreun ajutor). La receptie [...] — vezi review [+5 poze]
Modern Hotel 4 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2015
- de: tmsmarieta [10.09.15]
- RECOMANDĂ
Un sejur confortant si placut!
Am decis sa relatez prima data pe un site de impresii turistice experienta la hotel Modern, Mamaia, datorita impresiilor contradictorii pe care le. am citit anterior. In afara faptului ca check. in (ul) se face doar dupa ora 14, nu cred ca avem ceva de reprosat. Ne. am lovit de zambete si amabilitati peste tot, mancarea este foarte buna, curatenia se face zilnic in camere, frigiderul din camera mereu plin cu apa, pepsi, mirinda, bere, camerele sunt spatioase, dotate cu AC. Nu inteleg de [...] — vezi review
Vila Favorit 3 / MAMAIA
- SEPTEMBRIE, 2015
- de: bogdan 75 [10.09.15]
- NURECOMANDĂ
2 stele cu minus
Pentru ca ne-am hotarat cu doar o zi inainte, a trebuit sa ne multumim cu doar 2 -3 variante sau cazare la particulari pt cateva zile la Mamaia. Dupa multe cautari am avut in final de ales intre Vila Favorit 2 stele din nordul statiunii sau un hotel in Constanta pe langa Gara. Am ales Vila Favorit care era aproape de plaja la pretul de 470 ron 3 noptii. Rezervarea sa facut pa Booking, am fost cazati imediat cum am ajuns in jurul orei 10. De aceasta vila cu 10 camere se ocupa o singura [...] — vezi review [+9 poze]
Cleopatra Hotel 3 / SATURN
- SEPTEMBRIE, 2015
- de: michaelacal [10.09.15]
- NURECOMANDĂ
Jalnic
Tipic romanesc, adica sa fii hot: in 5 zile - nu schimbat prosoape, nu curatenie in camera, mic dejun infect cu parizer, omleta si o tentativa de cascaval, apa colorata pe post de lapte si cafea. Problema generala cu scurgerea la baie, apa balteste pe jos. Toti peretii din rigips, se aude si cand sforaie vecinu'. Camerista (desi mult spus) adunata de pe strada. I-am cerut halate, pe care trebuia sa le regasesc in camera, le-a adus intr-un tarziu, i-am cerut punga pt cosul de gunoi - a zis [...] — vezi review
Sunquest Hotel 3 / VENUS
- SEPTEMBRIE, 2015
- de: pepelutza [09.09.15]
- RECOMANDĂ





