Vacanța în GRECIA - impresii, păreri, recomandări [pag. 723 / 1161]
Afișate impresii [7221 - 7230] din total 11610 impresii
Asterias Hotel 2 / LIMENARIA
- MAI, 2014
- de: RaMa78 [06.06.14]
Revenim oricand
Thassos este o destinatie la care revenim oricand cu placere. Este destul de aproape (aproximativ 12 ore cu auto propriu, cam 15 cu autocarul - incluzand aici si popasurile si transportul cu ferryboatul si cazarea in functie de destinatie). Drumul cu autocarul este mai obositor decat cu auto propriu, de aceea recomand a doua varianta cuplurilor cu copii mici. Insula este f frumoasa, partea estica este mai muntoasa, acoperita cu paduri de pin care dau o culoare de smarald insulei, iar partea [...] — vezi review [+7 poze]
Potos Hotel 3 / POTOS
- MAI, 2014
- de: cris_po [05.06.14]
Relaxare
Am ales luna mai, ca de obicei in calatoriile noastre in Grecia, si a fost un pariu castigat. Vremea a fost apropiata de sezonul de vara la Marea Neagra, soare, 25 - 26 in aer si 22 - 23 grade in apa, seri racoroase si mai ales fara agitatia si aglomeratia din sezon. Cazare excelenta, vedere la mare, zilnic curatenie in camera, masa tip bufet suedez, nu foarte sofisticata sau diversificata, dar destul de variata si suficienta. Conditiile de cazare si masa au fost, una peste alta, mult peste [...] — vezi review
Paradise Hotel & Garnavos Apartments 3 / SIDARI
- MAI, 2014
- de: maria55 † [04.06.14]
Paradise Hotel - Sidari
Desi-mi spuneam ca nu voi alege Grecia nici macar pt. o vacanta cu un buget redus, iata-ma pt. a doua oara in aceasta destinatie! Vinovatii... fara vina sunt @ionescunic si @johnnyredlabel... pe care-i iert, ca asa sunt eu, o fire iertatoare si carora acum trebuie sa le multumesc din suflet pt "inversunarea" cu care-mi explicau frumusetile zonei, atat in numele meu, cat si in numele prietenilor care alcatuiau mini-grupul! Am ales Sidari, Corfu, Hotel Paradis, desi in incercarea mea de a "da [...] — vezi review [+32 poze]
Xenia Ouranopolis Hotel 4 / OURANOPOLIS [Athos]
- MAI, 2014
- de: aricel [30.05.14]
Bine, dar nu pe banii tai!
Ca o lamurire pentru titlul ales, sejurul a fost o recompensa pentru activitatea depusa de fiica noastra in cadrul firmei in care isi desfasoara activitatea. Excursia s-a efectuat cu avionul si cu transfer cu autocarul din Salonic la hotel Xenia Ouranopolis. Dupa un tur de 3 ore al orasului am plecat cu autocarul pana pe bratul Halkidiki Athos unde in jurul orei 19 am ajuns la hotel. Cazarea a fost facuta in corpul din spate al hotelului, aproape identic cu cel care apare pe booking dar cu [...] — vezi review [+21 poze]
Villa Penelope (Pinelopi) 2 / SKALA POTAMIA (C. AKTI)
- MAI, 2014
- de: Tinaina* [29.05.14]
Concediu la Vila Penelope
Am ales aceasta vila in ultimul moment fara sa consultam prea multe oferte in zona. Cand am ajuns, ''gazda'' nici macar nu ne-a repartizat camerele, a trebuit sa negociem intre noi sau ca romanul, sa ne ''batem'' pe camerele de la etaj. In sfarsit, cazati, vreo 3 zile nu am mai vazut-o pe proprietara, nici ea pe noi. In a 4-a zi am constatat ca prosoapele fusesera schimbate si gunoiul luat. Adaug, de asemenea, faptul ca daca in primele trei zile am fi avut ceva de obiectat sau de [...] — vezi review
Bomo Athos Palace Hotel 4 / KALLITHEA [Kassandra]
- MAI, 2014
- de: mihaelaboboc [27.05.14]
Prima vacanta in Grecia
Despre cazare / masa numai lucruri bune, chiar foarte bune. Oamenii au fost foarte amabili (receptie, masa etc). Regimul demipensiune a fost foarte bun, mancarea mai mult decat suficienta si variata. Nici nu stiai ce sa alegi, toate bune gustoase si atragatoare. Am observat ca nu le placea umplerea excesiva a farfuriilor, urmata de lasarea lor pe jumatate pline, din pricina suprasaturarii cu mancare; as adauga, pe drept cuvant. In rest, lenjerii, prosoape curate si des schimbate. La [...] — vezi review
Marialena Hotel și Maria Hotel 3 / POTOS
- MAI, 2014
- de: Elenav [25.05.14]
Hotel Maria sau aici sunteti pe teritoriul meu
Am fost cazati in acest hotel, care nu are nici macar firma. Nu as recomanda nimanui sa se cazeze aici. Camerele sunt mici, baia la fel, ai o chicineta, care pentru cineva care gandeste logic cred ca inseamna self-catering. Ei bine, nu. Nu ai voie sa prajesti, sa faci gratar, sa mananci in camera (mai precis pe terasa, unde ai masa si scaune). Astea sunt regulile proprietarilor si noi, ca niste musafiri cumsecade, trebuie sa le respectam cu sfintenie, nu? Totul pare ca o vila mai rasarita, [...] — vezi review [+1 poze]
Golden Beach Hotel [Koukounaries] 2 / SKIATHOS
- MAI, 2014
- de: Coniss [24.05.14]
Mai mult decat ne asteptam...
Procedand ca multi alti forumisti de pe amfostacolo.ro, am cautat review-uri despre Golden beach Hotel, inainte de a cumpara sejurul, sa fiu cat de cat sigur de ce ar trebui sa gasesc acolo. Lasand la o parte detaliile despre firma cu care am plecat si drumul aproape mereu acelasi ca timp si stop-uri, voi trece direct la subiect. Hotelul se afla la penultima statie de autobuz, si singura de altfel, cea cu nr-ul 25. In Skiathos exista doar un singur traseu cu 26 de statii, fiecare avand un [...] — vezi review [+15 poze]
Alexander Hotel [?] / PARALIA KATERINI
- MAI, 2014
- de: amfostirina [15.05.14]
Excelent
O impresie foarte buna din toate punctele de vedere. Este a 2-a oara cand revenim la acelasi patron super dragut si o sa mai revenim cu siguranta :) Locatia este luxoasa, ingrijita si linistita. Recomand pentru o vacanta de vis plina de relaxare o oaza de liniste si comfort. Plaja este aproape iar oamenii (grecii) extrem de prietenosi si serviabili. Clima este foarte placuta. Sunt si supermarketuri gen Lidl, Carrefour cu care poti face fata cheltuielilor. S. N. I., VULCAN JUDETUL [...] — vezi review
Marabou Hotel 2 / PEFKOHORI [Kassandra]
- MAI, 2014
- de: claudiasimon [14.05.14]







