Impresii și recomandări [pag. 9074 / 10898]
Afișate impresii [90731 - 90740] din total 108972 impresii
Vacanța în Dubai / DUBAI
- APRILIE, 2011
- de: station5* [26.04.11]
Dubai, un must see/trebuie vazut
Dubai este unul din cele 7 emirate ale Emiratelor Arabe Unite; cel mai modern, nu numai din EAU, se spune ca din intreaga lume. Contrar parerii generalizate, veniturile Dubaiului, din ultimul deceniu provin cu precadere din afaceri, turism si apoi, in pondere mai redusa, din petrolul care se preconizeaza ca in cateva decenii se va epuiza din resursele Dubaiului. Acum 40-50 ani Dubai era o intindere de desert cu un sat mic de pescari, culegatori de perle si beduini saraci. Startul dezvoltarii [...] — vezi review [+40 poze]
Grand Hotel Varna Hotel 5 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
- APRILIE, 2011
- de: primavera [26.04.11]
Dezolant
Cu exceptia spatiului camerelor, nimic nu-i justifica cele 5*; banda de igienizare lipseste cu desavarsire si de pe vasul wc si de pe cada; sub geamul camerei, pe interior o cohorta de paianjeni au tesut o panza ca si un hamac; se da cu aspiratorul superficial, praful nu se sterge, sac menajer in cosul de gunoi, nu exista... seamana f mult cu Grecia (deh, balcanici adica). Dar NOI??? Mi-a fost rusine cu conationalii mei, mare, mare rusine... adica te-nfometezi 2 sapt inainte de sejur si acolo [...] — vezi review
Pensiunea Acasa la Moieciu [ex La Dorica] [Moieciu de Jos] 2 / MOIECIU
- APRILIE, 2011
- de: gabletta [26.04.11]
Acasa… si totusi departe de casa
Incep cu un scurt istoric al pensiunii. Doamna Dorica localnica in Moieciu de Jos a inceput afacerea in 1999 cu 4 camere si doua bai comune. Pensiune se numea atunci La Dorica. Ca urmare a dezvoltarii zonei, femeie harnica, nu a ramas in urma si a modernizat pensiunea, a marit-o la 10 camere fiecare cu baie proprie, sala de conferinte cu o capacitate de 25 locuri, incalzire centrala pe lemne si un salon de servit masa unde sa aiba loc fiecare. Dar cum am ajuns noi sa o cunoastem pe doamna [...] — vezi review [+14 poze]
Piemonte Hotel 4 / PREDEAL
- APRILIE, 2011
- de: livia72 [26.04.11]
Cam 3 stele +
Am petrecut sarbatorile de Paste acolo si in general am fost multumita de raportul pret/calitate, cu mentiunea ca nu corespunde in realitate la 4 stele, dar, ok, nici pretul nu a fost de 4 stele. Plusuri: - camerele mari, lenjerie de pat curata, fier de calcat - baia curata si bine amenajata, prosoape ok, halat de baie si papuci (nu am folosit dar erau), rezerve de periute de dinti si aparat de ras, lipsea gelul de dus, erau rezerve de sampon pentru barbati: -) - mancarea servita buna [...] — vezi review
Grifid Encanto Beach Hotel (ex Sentido Golden Star) 4 / NISIPURILE DE AUR [Zlatni Piasatsi]
- APRILIE, 2011
- de: nikoll [26.04.11]
Un altfel de paste
Am fost de paste la hotel iberostar. camera mare, frumoasa, curata, mancarea buna. nu a fost o masa festiva de paste ci in afara de mancarea obisnuita s-a mai pregatit miel. nimic deosebit, nici program artistic. Hotelul a fost plin de romani, unii dintre ei poate la prima iesire in afara tarii si la un hotel. se comportau ca in jungla. radeau, tipau pe holurile hotelului, isi lasau copiii sa-si faca de cap in lobby bar si pe holuri. Per ansamblu a fost placut. astept si parerile altora [...] — vezi review
Mănăstirea Ciolanu [Tisău] / MĂGURA & BERCA
- APRILIE, 2011
- de: STEFAN I [26.04.11]
Manastirea Ciolanu şi schitul Cetăţuia / două locuri deosebite
Într-un week-end ne-am hotărât să plecăm la mănăstirea Ciolanu, departe de agitaţia oraşului. În timpul săptămânii am sunat la mănăstire şi am întrebat dacă putem dormi o noapte. Am fost primiţi cu drag şi conduşi într-o căsuţă care avea 4 camere, o bucătărie, baie. Doar noi eram cazaţi în casă. În faţa sobei un coş mare cu lemne ne aştepta... am făcut focul şi am ascultat cum trosnesc lemnele în sobă. Mănăstirea Ciolanu este atestată documentar din [...] — vezi review [+10 poze]
Dolphin Marina Hotel 4 / SF CONSTANTIN ȘI ELENA
- APRILIE, 2011
- de: Leniioni [26.04.11]
Cat dai, atata... Paste!
Am plecat spre aceasta locatie sperand ca cele 4 zile si 3 nopti acolo vor fi o iesire placuta, departe de casa. Am cam dat-o in bara! Pretul exagerat de mic ar fi trebuit sa ne tina acasa sau sa ne faca sa ne orientam spre altceva, deci am cam platit impozit pe prostie! In primul rand drumul Bucuresti-Varna e dovada clara a expresiei “intotdeauna se poate si mai rau”, comparand cu drumurile noastre. Cred ca multe dintre persoanele cu drept de vot care si-au exprimat opinia la ultimele [...] — vezi review
Pension Corona 3 / ZARAGOZA
- APRILIE, 2011
- de: oany_yanna* [26.04.11]
Mult mai multumita decat ma asteptam
Dupa ce am facut rezervarea, am reusit sa gasesc niste review-uri despre pensiune, care nu erau foarte bune. Fapt pentru care fac comparatie cu asteptarile pe care le aveam (in urma citirii acestora) si ce am gasit acolo. Aspecte pozitive: - amplasare buna: aproape de centru. Existau multe cafenele, restaurante magazine in apropiere; zona relativ sigura - personalul foarte primitor - camerele curate si proaspat renovate - apa calda non-stop (in impresiile citite de mine era specificata [...] — vezi review
Aida Hotel [Geoagiu-Băi] 3 / GEOAGIU / GEOAGIU-BĂI
- APRILIE, 2011
- de: cataciobi [26.04.11]
Pe afara vopsit gardu si inauntru leopardu
Am rezervat doua camere la acest hotel pentru 6 zile. Am platit prin trasnfer bancar avansul. de abia asteptam sa ajungem acolo! am ajuns la geoagiu pe 17 aprilie si dupa indelungi cautari prin stradutele din localitatate am ajuns la hotel. accesul se face pe un drum desfundat (se lucreaza de vreun an) plin de noroi. in parcarea hotelului imagine dezolanta! plina de noroi si mizerii de tot felul, scarile de acces deasemenea, intram in hotel. parchetul de pe sala jupuit si rupt pe alocuri, [...] — vezi review
Maier Hotel 3 / HUNEDOARA
- APRILIE, 2011
- de: Mihaela A. [26.04.11]





