ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 28.02.2020
FEB-2020
PREȚ SEJUR --- ?
REGIM MASĂ ALL INCLUSIV

LABRANDA Tower Bay Hotel4

Labranda — un loc care mi-a placut

Pentru saptamana de concediu de iarna am ales ca destinatie Egipt pentru a patra oara (Hurghada de unde am vizitat Cairo si piramidele respectiv Sfinxul; Taba de unde am facut o excursie in Iordania la Petra si minunata croaziera pe Nil si unde am zburat cu balonul peste Valea Regilor), de data aceasta in Sharm El Sheikh, peninsula Sinai.

Alegerea noastra a fost Labranda Hotels & Resorts datorita faptului ca este un hotel de talie umana intr-un cadru natural minunat.

Totul a fost ireprosabil.

Masa am luat-o la restaurantul principal (stil bufet). Mai era un restaurant libanez unde puteai lua masa, cu rezervare si doar o data pe perioada sejurului. Nu am fost in acest restaurant.

Hotelul este pe o faleza dar sunt si cateva iesiri inguste la mare.

Personalul fara exceptie, este foarte simpatic: cei de la receptie, animatori, barmani, personalul de la piscine, cei care faceau curat in camere si gradinarii.

Am vizitat orasul Sharm-El Sheikh. (Drumul dus-intors in taxi 15 euro, receptia hotelului s-a ocupat de tot).

Si acum cateva imagini...

Trimis de Ionela Blaga in 28.02.20 12:56:05
Validat / Publicat: 28.02.20 15:48:43

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ionela Blaga); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [28.02.20 15:48:07] »

Mutat în rubrica "LABRANDA Tower Bay Hotel, SHARM EL SHEIKH" (nou-creată pe sait)

Ionela Blaga [28.02.20 15:56:28] »

@webmasterX: Coordonatele sunt ok; Multumesc

webmaster [28.02.20 17:36:15] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ necesar unei astfel de selecții.

Ionela Blaga