ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 27.01.2020
prieteni

Excursii opționale din Krabi

Hong Islands - O excursie care merita

TIPĂREȘTE URM de aici

Am petrecut o saptamana in Krabi, mai exact la Hotelul Arawan Krabi Beach Resort si pot spune ca unele aspecte au fost mai bune decat ne-am asteptat, iar altele... asa si asa.

O surpriza pentru noi a fost pretul foarte ridicat al excursiilor la tarabe. Peste tot in Ao Nang, renumit de altfel ca punct de plecare pentru vizitarea insulelor, este prin de “Tourist Information Office” adica agentii micute de turism care vand excursii.

Am comparat preturile pe care ni le ofereau tarabele, intre 2200 si 2800 de bahti (aprox 90-95 de dolari), in acest pret nefiind inclusa si taxa de parc natural, de 300 de bahti. Am cumparat excursia la Hong Islands si cea de la Phi Phi Islands de pe getyourguide.com, la un pret mult mai bun. Ambele excursii au fost organizate de Sea Eagle Tours, si au fost ok.

Revenind la excursia la Hong Islands, noi am ales sa mergem cu speedboatul. Am avut 2 opriri pe insule mai mici (pe cea de a doua am si servit pranzul), iar a treia oprire a fost la Hong Island. La fiecare oprire am avut timp sa facem poze linistite, baie in mare si sa admiram privelistea.

Peisajele au fost... de vis. Apa verde, de smarald, multa verdeata... exact la in pozele acelea pe care le vedeam pe Internet inainte de a merge in Thailanda.

Ultima atractie a excursiei a fost laguna Hong, pe care am vazut-o destul de fugitiv, din barca.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de Simoch in 27.01.20 17:37:43
Validat / Publicat: 27.01.20 18:23:45
  • A fost prima sa vizită/vacanță în THAILANDA

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Simoch); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P04 [fără descriere]