ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 03.12.2019
REGIM MASĂ Ual
PREŢ SEJUR: 1200 euro

Titanic Royal Resort5

A fost minunat

Am ales acest hotel, inițial datorita prețului și ulterior, camerei swim up. Prețul ptr acest tip de camera a fost foarte bun.

Aceasta camera include întrarea direct în piscină, a fost intensa senzația de a a avea propria piscina. Cu toate ca nu am folosit o. Era rece, foarte rece chiar. Mint, am făcut baie în ultima zi, pentru ca nu puteam sa plec fără sa încerc. Am înghețat, dar mi am asumat riscul.

Hotelul a fost somptuos, camerele mari și curate, iar patul enorm și confortabil.

Personalul foarte drăguț, mai ales Ahmed 353, foarte harnic si modest.

Mâncarea nu este diversificata ca la turci, dar noi știam asta. A fost bună, proaspătă și cred ca fiecare a avut ce manca. Fiicei mele nu i a plăcut, dar a avut paste în fiecare zi sau cartofi prăjiți. Au fost grătare zilnic. Am citit înainte de a pleca, ca nu erau fructe... Ma întreb, de care fructe ai nevoie... Au fost mere, curmale, pepene galben, banane, un fruct galben pe care nu l am identificat, rodii, acestea din urma decojite, adică semințele Suficiente. Multe prăjituri și f bune.

Programul artistic a fost ok.

Exista 3 restaurante a la carte, dar nu am apucat sa rezervam nici o masa, nu am avut timp. Baruri vreo 5.

Noi am fost în vacanta ptr odihna și relaxare, iar acest hotel a fost potrivit. După ora 23 când se termina spectacolul, puteai petrece la barul din lobby, are muzica și puteai servi băuturi pana târziu. Tot acolo era și muzica live.

Am fost în excursii, dar despre asta într un alt articol. Noua ne a plăcut, o sa revenim în Egipt și la acest hotel.

Un lucru care mi a displăcut, dar asta nu tine de hotel, ci de noi ca și romanii. Am fost puțin romani cazați în acest hotel, iar eu personal ma bucuram sa aud limba romana, însă ceilalți conaționali abia dacă răspundeau la salut. Sa vorbeasca... Mai bine te ocoleau. Apropo, este și program în lb română la Hotel. TVR internațional.

Trimis de Dana1966 in 03.12.19 21:59:29
Validat / Publicat: 03.12.19 22:51:27
  • A fost prima sa vizită/vacanță în EGIPT
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Turcia, Bulgaria, Malta, Cipru

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dana1966); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster45 [03.12.19 22:50:26] »

@Dana1966: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 13&ridAnt=97909