ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 18.10.2019
APR-2018
single

la PMM* = 99 USD

Hotel Land in Love, San Carlos

Astazi va prezint Hotel Lands in Love in provincia San Carlos (San Lorenzo) in apropierea vulcanului Arenal. Inainte sa promovam o excursie si sa ne indrumam clienti catre ea, eu personal verificam acea excursie. Facem acea excursie pe cont propriu. Pentru a vedea si experimenta pe pielea mea tóate momentele placute sau mai putin placute. Si sa stiu daca intradevar merita promovata excursia respectiva. Aceasta excursie merita cu prisosinta si eu Nicoleta Sandulache, o recomand cu mare drag.

Pretul incepe cu 90usd-137usd in functie de ce activitati veti face. Este o excursie de o zi, se pleaca in jur de 7 dimineata si venirea din San Lorenzo este in jur de 16, nu va speriati nu ramaneti in San Lorenzo sunt foarte atenti cu toti turistii. Incepand de la echiparea turistilor, va indruma catre locul activitatilor, va prezinta restaurantul si celelalte facilitati de pe proprietate.

Din San Jose aproximativ 2 ore cu bus-ul hotelului, aici puteti petrece o zi minunata plina de adrenalina. In pret intra: transport dus/intors, breakfast, pranz si activitati. Cum ar fi: Canyoning (Waterfall Rappel), Cloud forest canopy, rafting, horseback riding, gradina de orhidee, vizitare proprietate care are peste 25 hectare, adapost pentru animale cu deficiente, tur de noapte, perete de catarare, Rafting nivel 2-4, Tubing.

Au locuri de cazare in cadrul hotelului daca doriti sa ramaneti peste noapte se poate rezolva, de asemeni hotelul dispune de mese de biliard, futbolín, terase, piscina, WIFI. O minunata experienta. Se face rezervare telefónica in avans sau direct pe site:

www.canopysanlorenzo.com" target="_blank">w.canopysanlorenzo.com.

Ziua incepe cu un mic dejun, un sandvish, un fruct si o cafea minunata, dupa care se formeaza grupurile, in functie de ce activitate a-ti ales vi se monteaza echipamentul de protectie vi se face instructajul si se pleaca catre locatie insotiti de instructori. Pana in pranz se fac 2 activitati. Dupa care urmeaza pranzul in jur de 12:15-13:00, compus din mancare traditionala, unde va puteti servi cu ce doriti si de cate ori doriti si cu sucuri naturale.

Dupa pranz urmeaza a treia activitate, piscina sau plimbari pe proprietate. Bus-ul asteapta toti turisti sa isi termine activitatile pentru care au platit, dupa care se formeaza grupul si urmeaza plecarea catre San Jose.

Cat priveste activitatile este bine sa retineti urmatoarele aspecte traite pe pielea mea, daca doriti sa practicati rappel (dureaza mai mult de 1 ora), se coboara aproximativ 75 de metri pe cablu, dar va ajuta cei 2 ghizi care sunt in permanenta cu voi, ar fi indicat sa aveti haine de schimb inclusiv incaltaminte deoarece intrati in apa la un moment dat pana la mijloc. A fost palpitant si interesant, mi-a fost un pic frica la coborarea pe cablu de ce sa nu recunosc dar a fost cool si as repeta experienta.

Cloud forest canopy

are 11 coborari pe fir (cabluri) si se urca la picior destul de mult, mai mult de 2 ore (aici eram un pic panicata ca nu stiam daca pot frana in timp util, dar am invatat si totul a mers struna), iar daca alegeti sa faceti turul mare Superman dureaza mai mult. Acesta are o lungime de 750 de metri iar viteza este de 80km/h este cel mai rapid din Costa Rica.

De asemeni va mai trebuie incaltaminte adecvata, o pelerina de ploaie este indicata sa aveti de asemeni pantaloni lungi. Daca nu sunteti chiar asa de curajos este bine sa vizitati proprietatea si sa faceti turul de calarie, (aproximativ 1 ora) unde veti vedea o minunata cascada si puteti face multe fotografii si video.

Cloud forest canopy, rafting, horseback riding, gradina de orhidee, vizitare proprietate care are peste 25 hectare, adapost pentru animale cu deficiente, tur de noapte, perete de catarare, Rafting nivel 2-4, Tubing, piscina acestea ar fi activitatile din care dumneavoastra va puteti alege ce sa vedeti sau sa practicati.

Aceasta a fost experienta mea petrecuta la hotelul Lands in Love in San Lorenzo si recomand aceasta excursie de o zi.

Trimis de Nico15 in 18.10.19 13:02:30
Validat / Publicat: 18.10.19 13:38:52
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AMERICA CENTRALĂ. A mai fost în/la: Toata Costa Rica si Nicaragua

VIZUALIZĂRI: 504 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Nico15); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 99.00 USD pe cameră

[18.10.19 13:37:22]

Nu prea e clar care este subiectul acestui reveiw - hotel Lans in Love sau experiența Canopy San Lorenzo...

A trebuit să alegem - l-am ales ca fiind hotelul

Mutat în rubrica "Lands in Love Hotel [San Carlos], ARENAL" (nou-creată pe sait)

@Nico15, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

• SOCIALs

• pagină generată în 0.043692111968994 sec