ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.10.2019
DIN: Sighetu Marmației
ÎNSCRIS: 19.05.13
SEP-2019

Nesatisfacator

S-au scris cam in toate recenziile multe amanunte despre acest resort, asa ca o sa vin doar cu o completare, sau mai bine zis cu partea negativa a sejurului!

Foarte deranjant a fost la capitolul bauturi, toate sucurile au fost la dozator, fara gust, bauturile alcoolice, doar locale, iar cocktailurile, din punctul meu de vedere, nu s-au putut servi!! Apa plata foarte putina, cine mai ajungea la ea, in schimb cea minerala in sticle de plastic!!

Subscriu si eu ca au cam decazut, avand in vedere recenziile de anii trecuti!!!

Un alt factor deranjant a fost faptul ca noi am luat bilet ultraallinclusive, ceea ce la ei asta se rezuma la mancat de la 12 noaptea pana dimineata la 6! :)... cine mai putea :)

Aveti mare grija atunci cand alegeti camera cu vedere la mare, asa cum am ales si noi, si am avut mare surpriza, ca era doar partiala vederea, iar cand am intrebat au zis ca hotelul nu are vedere la mare, atunci de ce percep costuri pentru asta?

Ca si o concluzie, nu ca nu as recomanda acest hotel, dar exista unele lucruri deranjante!

Trimis de Alexandra_32 in 15.10.19 12:50:49
Validat / Publicat: 15.10.19 13:36:55
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Delphin Imperial

VIZUALIZĂRI: 8278 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alexandra_32); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

webmasterX [15.10.19 13:36:42] »

@Alexandra_32: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

Alexandra_32 [15.10.19 17:23:45] »

@webmasterX: multumesc????

nicole33 CONS. ONORIFIC AFA / TURCIA [15.10.19 21:28:26] »

@Alexandra_32:

Aici te cam contrazici singură

Zici că-l recomanzi, dar, de fapt, nu-l recomanzi, chiar dacă îi dai o notă destul de mare de 8,60.

Dacă ai ales Miracle după Imperial, dezamăgirea ta era previzibilă. Nu te-ai gândit că diferenţa de preţ dintre cele două se va reflecta în servicii mai slabe?

Alexandra_32 [16.10.19 08:42:11] »

@nicole33: Pot si argumenta contrazicerea mea

Nu pot fi carcotasa, sunt realista si apreciez curatenia, camera spatioasa, mancarea (chiar daca felurile de mancare se repetau, era buna, proaspata), de aceea am si notat bine aceste aspecte!

Referitor la diferenta de pret, nu, nu am luat asta in considerare deoarece nu am o experienta in vacantele in Turcia, fiind doar a 2-a!

Biletele au fost achizitionate in Noiembrie 2018, early booking!!

Nu am mai scris review-uri pana acum, si cred ca ideea e de a incuraja oamenii sa impartaseasca experientele lor, vazute prin ochii lor, fara a le " judeca" in vreun fel parerile!!

simona2012 [30.10.19 09:50:30] »

@Alexandra_32: Buna ziua! Cum este intrarea in mare la plaja acestui hotel?

Alexandra_32 [30.10.19 10:14:04] »

@simona2012: Buna, este destul de lina, treptat se adanceste, peste tot nisip destul de fin!! Noi nu prea am stat la mare din cauza pestisorilor care te ciupeau!!!

simona2012 [04.11.19 09:45:04] »

Multumesc de raspuns! Ce ti-a placut si ce anume nu ti-a placut? Si eu vreau sa fac rezervare pentru septembrie 2020 si as vrea camera cu vedere la mare macar laterala nu la intrarea din fata. Unde ai facut rezervarea? Vad ca ai un pret bun. Noi vrem sa mergem cu masina.

Alexandra_32 [04.11.19 15:17:38] »

@simona2012: Cred ca in postul meu aici am scris despre asta, nu mi-a placut ca toate bauturile gazoase (numai din astea erau, freshurile se plateau), erau la dozator, fara nici un gust, iar cea mai buna era totusi limonada, tot la dozator, dar asta se trecea prima ????

Cat despre camera, m/au lamurit ca nu au decat cele de familie erau cu vedere totala la mare, in camera noastra, cu vedere partiala se vedea marea de departe , o sa atasez o Poza sa vezi exact!!

Noi am achizitionat in luna Februarie 2018 biletul, de la o agentie din localitate, dar a fost prin [...]!!

Resortul frumos, curat, multa verdeata, piscine putine

Foarte aglomerat, mai ales la masa, si galagie multa

Alexandra_32 [04.11.19 15:33:57] »

@simona2012: am atasat o poza cu vederea din camera a marii

nicksb [14.02.20 13:00:03] »

@Alexandra_32: vreau sa merg si eu anul acesta si un aspect important care ma intereseaza este plaja. E ok pt copii mici? Sunt pietre? Intrarea în apa se face treptat... adica pot intra si copii in apa? Multumesc! Astept un raspuns

Alexandra_32 [14.02.20 18:00:32] »

@nicksb: Plaja este fara pietre, nisipul nu foarte fin dar nu necesita papuci speciali! Intrarea in apa destul de treptat, ma refer ca este destul de mica pe o portiune mare, dupa care mai adanca, dar asta ar insemna cam 200 m de la mal!! E potrivita pentru copii, mai ales ca exista sezlonguri cu umbrele, si locuri umbroase!!

Deranjant pentru copii sunt pestisorii care ciupesc, asta ii sperie????

Alexandra_32, nicksb, simona2012
    Alte impresii din această RUBRICĂMiracle Resort Hotel: