ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.09.2019
prieteni
PREȚ SEJUR 450 euro ?

AUTORUL NU ar recomanda

Calypso Hotel2

Despre cazarea la minunatul hotel...

Nici nu stiu cu ce sa incep... o sa incep cu minusurile, poate pe parcurs o sa imi aduc aminte si de plusuri.

Sa incepem. cu cazarea la hotel Calypso din Hanioti, camerele sunt groaznice, nicidecum asa ca pe agentii, nu au nici o treaba cu pozele, groaznice, mobilierul vechi, foarte vechi

si tin sa precizez ca eu si familia mea nu suntem genul de persoane pretentioase, adica mergem pe prinicipiul cat platim atata avem dar aici este sub...

dusul nu functioneaza, baile extrem de mici, primire oribila, cameristele sunt pe etaje, la etajul unde am stat eu, implicit in camera mea nu s-a facut curat, lenjeriile nu se schimba, hartie la baie nu se pune.

Scriu de aici ptr ca efectiv ma gandesc ca mai sunt persoane care pe ultima suta de metri se gandesc sa vina aici. NU RECOMAND DELOC!!

Plaja groaznica, foarte aglomerata si plina de pietre...

multe ar mai fii de spus dar sunt asa de dezamagita, tot sejurul nostru s-a dus...

Si plusuri, hotelul este in centrul statiunii, micul dejun cat de cat ok, mancarea proaspata.

Recomand sa va uitati bine la recenzii cand va rezervati ceva... majoritatea din hotel cu care am. schimbat doua trei cuvinte au fost la fel de dezamagiti ca si noi... nu ne asteptam la asa ceva

Trimis de Alexa28 in 08.09.19 19:46:22
Validat / Publicat: 08.09.19 20:23:20
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Thasos, Sithonia

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Alexa28); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com

webmasterX [08.09.19 20:00:35] »

@Alexa28: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

webmaster [08.09.19 20:46:33] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

DoreD [08.09.19 22:02:55] »

2000 lei, 9 nopti cu mic dejun... ar fi trebuit sa sune o gramada de clopotei...

Alexa28 [09.09.19 14:14:40] »

@DoreD: am mai luat la banii astia si a fpst super bine si curat. Asta am si precizat... ne asteptam sa arate ca in poze... ca de obicei asa am gasit.

Nu ne asteptam la ceva wow dar nici cum am gasit aici... nu are nici o treaba cu realitatea.

plus ca ptr curatenie nu trebuie sa platesti, eu cred ca asa se cade peste tot, sa ti se schimbe o lenjerie si sa ti se puna un sul de hartie la baie... si sa functioneze un dus

Daisy Petal [12.03.20 19:22:36] »

@Alexa28: Of... îmi pare rău pentru ce ți s-a întâmplat.

Așa, ca tine, am pățit și eu acum doi ani, dar în Pefkhori și încă într-o locație destul de lăudată. Ce să-ți spun? Eram atât de supărată că ni s-a refuzat cazarea, după 13 ore de condus? Că am primit cazare în compensație cu ce pierdusem, dar... Nu mai continui, fiindcă nu vreau să-mi aduc aminte mai multe.

Iar în Paralia Katerini, la fel, așa că am jurat să nu mai calc într-o stațiune ce seamnănă prea mult cu litoralul nostru

Alexa28 [12.03.20 19:54:34] »

@DoreD: am mai fost cu banii astia de foarte multe ori si nu am patit asa ceva. Nu ma asteptam sa fie wow dar macar ca in poze. Nu avea nici o treaba una cu alta, erau din alta era acele camere...

Alexa28 [12.03.20 20:01:46] »

Va recomand hotel Ellas, Skala Potamia, Thassos din tot sufletul. Am fost 2 ani la rand la acest hotel si a fost superb de fiecare data. Absolut nimic de reprosat! Anul acesta am pierdut biletul ptr perioada cand puteam merge dar am. luat tot in Thassos, Skala Potamia la un alt hotel care din auzite si vazut este ok

webmasterX [13.03.20 01:36:14] »

@Alexa28:

Poţi folosi linkul SCRIE IMPRESII (se deschide într-o fereastră nouă)

Alexa28, Daisy Petal, DoreD