ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.09.2019
PREȚ 1600 euro ?
2 AD. + 2 COPII -- v: 8 10

Descoperă Muntele Olimp

Traseu Cada lui Zeus [prin Myloi]

Buna tuturor, am tot vazut ca foarte multi nu gasesc, sau greu gasesc, aceasta superba locatie, pe muntele Olimp, aceasta Cada a lui Zeus. Noi, adica eu, sotia su 2 copii am fost in septembrie 2019, o vreme superba, am tot citit, scrierile, tuturor dar niciunul, nu s-a exprimat clar, un punct care sa-l gasesc pe gps.

Iata, va voi pune o captura de ecran cu locatia pe care trebuie sa o bagati pe gps si te va duce, pe jos sau auto, exact de unde se pleaca pe acea poteca super usoara spre Cada lui Zeus (ceva mirific), intrun canion ce seamana cu Cazanele de pe Dunare.

Deci daca ai ajuns in LITOCHORO (un extraordinal orasel), pune pe gps loc numita MYLOI, si rog siteul „Am fost acolo” sa nu stearga aceasta denumire deoarece e singurul punct care apare pe gps din orice punct, straduta al oraselului.

Litochoro este un orasel mirific, cu stradute inguste-inguste, ca cele din Italia, si foarte incurcat, dar gps le stie pe toate 😉.

P. s. Daca ati ajuns pe poteca spre Cada lui Zeus nu ezitati sa urcati si pe cararea care se ramifica la un momentdat, cu o balustrada din lemn, veti gasi niste privelisti pana departe spre Salonic. Noi am mers pe acest traseu cam 40 min si nu parea ca s-ar termina curand.

Vacante placute tuturor!

Trimis de Vasi AR in 06.09.19 08:37:44
Validat / Publicat: 06.09.19 10:03:40
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Platamonas Royal hotel
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Italia, Romania

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Vasi AR); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Dana2008 [06.09.19 14:16:17] »

@Vasi AR: Bun sfat! Mulțumiri! Felicitări!

Călătorii plăcute!

Dana2008, Vasi AR