ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 17.06.2010
DIN: Piatra-Neamţ
ÎNSCRIS: 17.06.10
JUN-2010

Foarte placut, recomand

am stat o saptamana la azalia in perioada 1-8 iunie. am platit la agentie prin aprilie si nu am avut probleme de cazare.

pot sa spun ca mi-a placut totul acolo, conditiile de cazare, masa, curatenie etc.

pentru o familie cu copii este super ok. plaja este curata la fel si marea. din pacate era un pic cam rece si nu am facut baie. in schimb am profitat din plin de piscinele (exterioare si interioara) care aveau apa termala si poate un pic cam mult clor.

mancarea super diversificata, nu erau sarmale:)), in schimb aveau si mici (bine, nu la fel la gust cu ai nostri), fructe din belsug si prajituri foarte bune.

bauturile erau din cele autohtone, lichioruri si altele nu am servit, vin al si rosu destul de bun, tarii de la ei si internationale, evident toate gratis. pt cele internationale trebuia sa specifici barmanului de care vrei! ca distractii la hotel: tenis de masa, biliard, sah pe plaja loc de joaca pe plaja pt copii, loc de joaca special amenajat in hotel, darts, internet wirelles, plus o sumedenie de concursuri organizate adhoc de catre personalul hoteluluiin timpul zilei. Seara, se organizau diferite spectacole cu tematica diferita, au avut chiar si magie:).

per ansamblu sunt foarte multumit, in statiune nu prea ai ce sa vezi, exista un fel de talcioc unde preturile sunt destul de mari.

parcarea, linga hotel, pe strada, pazita cu camere video si patrula de paznici.

totusi nu am fost multumit de limba engleza a bulgarilor dar pina la urma ne-am inteles.

per ansamblu am fost foarte multumit si in mod sigur daca o sa mai am posibilitatea la anul o sa ma intorc!

Trimis de dumping in 17.06.10 09:35:36
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 2683 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dumping); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
  • rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 35.79 EUR pe cameră

sbacau
    [17.06.10 10:06:10]

un rw frumos si la obiect. Bravo...si puncte de la mine

magdalena
    [17.06.10 10:18:20]

Si eu am fost acolo si mi-a placut. Recomand acest hotel pentru familisti, statiunea fiind una linistita si fara posibilitati de distractii pentru tineret.

[17.06.10 10:28:23]

@sbacau, multumesc pentru aprecieri!

cred ca e si mai util sa va raspund la eventualele intrebari! le astept!

valimi
    [17.06.10 13:16:32]

Bine ai venit pe site. Felicitari, dau un superbonus!

voaleta
    [18.06.10 13:43:10]

Piscina exterioara are apa calda? hotelul este departe de centru (grand hotel varna) ?

[18.06.10 19:27:48]

piscinele exterioare au apa termala! eu numai acolo am stat, pentru ca marea era cam rece pentru mine. (bine, erau persoane care s-au bagat si in mare)

E distanta fata de grand hotel varna, nu foarte mare! trebuie sa urmaresti panouri dreptunghiulare care au inscrise directia spre hoteluri. din pacate scrisul e cam mic. dar dupa ce iesi din varna, ai indicator spre konstantin si elena, faci la dreapta si apoi dai de indicatoare. nu ai cum sa nu il gasesti!

voaleta
    [19.06.10 08:07:23]

Cred ca voi incerca si eu Azalia. Suna tare bine ce povestesti. Multumesc mult.

[19.06.10 09:08:25]

scuze, varianta de traseu e valabila daca folosesti ruta giurgiu-ruse-varna- konstantin si elena!

ticu
    [21.06.10 00:17:38]

Salut Dumping!

Suna bine... Imi poti spune cu ce agentie ai fost?

Pe de alta parte: parcarea e cu spaga? Au internet free?

Multumesc!

Ticu

ticu
    [21.06.10 00:20:18]

Sorry... acum am observat ca nu e voie sa dai informatii despre agentie... Poate imi raspunzi pe "privat"

Multumesc inca o data!

[21.06.10 08:52:27]

din pacate nu am cumparat eu biletele si nu pot sa-ti spun numele agentiei, oricum era din bucuresti!

parcarea nu e cu spaga, la receptie iti da o hartie pe care completezi nr masinii si data plecarii si pe care o lasi pe bord si nu mai ai treaba.

internetul e free. exista o sala unde sunt 3 calculatoare, dar au si wirelles in holul de la receptie!

[27.06.14 17:23:08]

Autorul acestui articol a încărcat recent un al treilea set de impresii din această destinație.

AmFostAcolo sprijină și încurajează astfel de "actualizări", considerându-le benefice pentru evidențierea evoluției în timp a calității serviciilor și condițiilor oferite etc.

Cum însă Regulamentul nu admite 3 sau mai multe seturi de impresii CU NOTE din partea aceluiași autor (vezi punctul B. 10) - articolul de față va fi republicat FĂRĂ NOTE (ptr a respecta regula "maxim 2 seturi de evaluări ale unei destinații de cazare din partea aceluiași "evaluator").

dumping, magdalena, sbacau, ticu, valimi, voaleta
    Alte impresii din această RUBRICĂAzalia (Azaleea) Hotel & Spa: