ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.08.2019

Belconti Resort5

[fb]
NOU TIMP CITIRE: 1 MIN

Hotel vechi, amplasare ok

Salutare! La cererea lui webmaster45 am sa scriu un scurt review despre Belconti.

Am ajuns dimineata, dupa ce am tras un frig in aeroport de la aerul conditionat... (. cred ca erau 15 grade), ne-au chemat cu 3 ore inainte, desi a terminat cam in 45 min, si am mai stat inca 3 ore, pt ca Taromul a intarziat plecarea cu aprox 1 ora, scriu asta ca din aceasta cauza am fost foarte raciti vreo 3-4 zile, noroc ca medicamentele nu erau scumpe in Turcia.

Asa, am ajuns pe la 9 dim., dar camera ne-a dat-o pe la ora 15.00.

Camera cu mobilier vechi, cred ca de cand a fost deschis hotelul (in ziua aceea, facea 21 de ani de la deschidere) curatenia se facea superficial, i-am aratat cameristei ca si sus la aerisire, in hol... sus trebuie sa dea cu aspiratorul, ca era PLIN de praf... atarna praful!

Resortul curat! plin de verdeata si pomi fructiferi, am vazut pe margine chiar si vinete si ardei gras.

Ca mancare, doar 1 zi, caci era ziua hotelului, a fost belsug si o seara turceasca, restul, vai si amar tot mancare de cantina, dar macar aveau gratar.

Ca bauturi jale mare, doar locale, care erau rele de tot (indoite rau), sucuri la dozator, berea Tuborg si Carlsberg.

La plaja... ok, intrare oarecum lina.

Doar spectacolele seara, au fost foarte ok. In acest resort doar amplasarea si verdeata au fost OK, dar, NU recomand!

[fb]
Trimis de georgggeee in 20.08.19 13:48:14
Validat / Publicat: 20.08.19 14:34:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (georgggeee); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P03 Spectacol BelConti

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 135.00 EUR pe cameră

webmasterX [20.08.19 13:53:21] »

Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs invitației de a scrie propriul set de impresii din această vacanță.

pagină generată în 0.0386419296265 sec