ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2019
DIN: Timișoara
ÎNSCRIS: 05.05.12
STATUS: PREMIUM
AUG-2019
PREȚ 14 euro salupa / persoana ?
6 AD. + 2 COPII -- v: 15

Descoperă Golful Kotor

Excursie cu salupa in golful Kotor, la Our Lady on Rocks

Exista croaziere in golful Kotor, cu plecare din Budva si intoarcere cu... autocarul, spre deosebire de alti ani in care tura cu vaporul era completa.

Dureaza mult, asa ca am ales sa plecam cu o salupa din Kotor doar pana la insulita pe care exista frumoasa bisericuta Our Lady on Rocks, cu povestea si mitul ei.

E drept ca nu am oprit in Perast, pentru ca era foarte cald si nu am vrut sa intarziem atat in jurul fiordului, pentru ca urma sa abordam drumul vechi spre Cetinje, lucru pe care nu l-am regretat.

Cam 1:30 min. a durat excursia, ceea ce e convenabil, si sub 14 euro/persoana, la fel de rezonabil. Am avut timp sa vizitam insula pe indelete, ea fiind si foarte micuta, am rugat capitanul ca al intoarcere sa ne apropiem pe mare de Perast, l-am putut astfel vedea si fotogtafia mai bine.

Am filmat o parte din drum aici: youtube

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de marijuan in 13.08.19 18:39:15
Validat / Publicat: 13.08.19 19:45:04

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (marijuan); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmasterX [13.08.19 19:44:41] »

Mutat, la reorganizare, în rubrica "Descoperă Golful Kotor, KOTOR" (deja existentă pe sait)

[Rubrica inițială: BUFFER CĂLĂTORIE]