ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 19.07.2019

Descoperă San Diego

San Diego - surprinzător

TIPĂREȘTE URM de aici

17 iulie 2019

Ne-am cazat foarte bine in San Diego la Amazing San Diego Condos, am luat un studio de 4 persoane cu 147 dolari. Foarte frumos, curat cu tot ce trebuie înăuntru.

Dimneata ne-am dus in orasul vechi, foarte frumos aranjat si curat. Cine a vazut filmul Coco, orasul vechi arată la fel ca in film. Acele altare pe care le vedem noi in filme erau in fiecare casa pentru ca pe vremea aceea nu exista biserica unde sa se stranga oamnenii, cei din cultura lor. Aici in orasul vechi am mâncat mancare mexicană, bună dar ei folosesc foarte multe prăjeli.

Am luat in bus si am facutTurul San Diego cu trolley stops cu 42 USD de persoană (merita pentru ca ai si un ghid care iti povestește despre locurile pe langa care treci). Am luat traseul portocaliu, mai era unul foarte interesant cu ceva cu care mergeai si pe strada si in apa (ceva pentru ca nu stiu ce era).

Am coborât la Horton Plaza Park, puteai coborî la orice statie, vizitai si in 20 de minute venea alt bus si mergeai mai departe. Am avut o soferita la dus ca nu puteai sta serios, era mai entuziasmată decat noi 😂😂😂. Credeti-ma ca in mare parte am si uitat ce am vizitat, este pe acest traseu inclus si orasul italian, pe asta nu l-am uitat ca e ceva de mers. Au o gradina zoologică măricică, dar nu ma mai incanta sa vad animale inchise, imi trezeste o stare de tristețe sa ma uit la ele.

Am trecut pe insula Coronado, pe un pod foarte aglomerat si inalt si putin înspăimântător, peste ocean, nu cred ca respecta viteza legala 🙈🙈🙈.

Am coborat aici si ne-am plimbat pe plaja, daca mai mergeam putin ajungeam in Mexic. Si cam asta a fost pe ziua de azi. E frumos aici, merita sa stai sa vizitezi orasul.

Ca si o comparație e mai frumos la San Diego față de Los Angeles, daca le poti compara.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de Aniram in 19.07.19 18:35:30
Validat / Publicat: 19.07.19 19:37:40
  • A fost prima sa vizită/vacanță în AMERICA DE NORD

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Aniram); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P13 La poza va rog