ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.07.2019
ÎNSCRIS: 17.07.13
STATUS: SENIOR
OCT-2018
prieteni
PREȚ SEJUR 100 EURO/PERS ?

la PMM* = 531 DKK

Jorgensen Hotel2

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Hotel Jørgensen 2*- Copenhaga, Danemarca

Hotel Jørgensen 2*- Copenhaga, Danemarca

Rømersgade 11, Copenhaga

Tarile Scandinave sunt scumpe la cazare. De fel nu fac excursii scumpe

De cate ori prind bilet de avion intre 40-70 euro fug intr un city break. Asa am ajuns si la Copenhaga de ziua mea de nastere in toamna trecuta in perioada 5-8 Oct 2018 -3 nopti cu mic dejun, camera tip buget, 2, paturi suprapuse la demisol si baie comuna a costat 930 lei -100 euro de persoana. Pretul cred ca a inclus si lenjeria pentru ca la sosire ni s au dat cearsafuri Scandinavii te lasa sa ai si lenjeria de pat proprie. Avionul a costat 69 euro/persoana

Hotel Jørgensen are si camere cu confort sporit care costa pe masura acestuia.

Am ales acest hotel datorita apropierii de siturile turistice. Nu a fost nevoie de mijloc de trasport in comun. Experienta mea in acest hotel consta in ocuparea a doua paturi (eu si prietena mea) intr o camera minuscula supercurata, la demisol, cu o masuta, televizor sport si ventilator, cu baie pe hol igienizata si alimentata cu consumabile de cateva ori pe zi si WI-FI gratuit. Hotelul are cafenea și bar. Micul dejun a fost bogat in preparate si satios alcatuit cu produse bio din fermele care aprovizioeaza hotelul.

Preparatele au fost calde si reci. Pentru cine nu avea mic dejun si voia sa manance mancarea proprie exista spatiu separat dotat cu frigider petru pastrarea alimentelor si mobilier adecvat servirii mesei si tacamuri.

Petru cine doreste sa se cazeze in acest hotel cand va vizita Copenhaga gaseste informatii aici:

https://www.booking.com/hotel/dk/jorgensen.ro. html

Trimis de ile57b in 01.07.19 20:17:16
Validat / Publicat: 01.07.19 21:19:32

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (ile57b); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P05 [fără descriere]

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 531.00 DKK pe cameră

webmasterX [01.07.19 21:18:43] »

Mutat în rubrica "Jorgensen Hotel, COPENHAGA" (nou-creată pe sait)

webmaster [01.07.19 22:34:20] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

• SOCIALs