ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.06.2010

Sub orice critică
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Nici nemulțumit, nici mulțumit
Extrem de nemulțumit

Nu recomand acest hotel sub nicio forma; proasta organizare, zgomot, distanta mare pana la plaja...

Buna ziua tuturor!

Doresc sa impartasesc cu voi impresii despre o vacanta pe care am petrecut-o in Turcia, la Kusadasi - Hotel Vera Santa Maria.

Mentionez ca este cred a 5 a oara cand vizitez acesta tara si nu am crezut ca po intalni locuri ca acesta in care am fost de curand... ma refer la hotel!

In cateva cuvinte: nu va lasati inselati de ceea ce scrie pe site-ul lor: distanta pana la plaja am parcurs-o pe jos... ieseam in autostrada din fata hotelului si parcurgem pana la plaja aprox 1.3 Km... iar ei pe site aveau shutle to beach, odata ajunsi la plaja constatam ca plaja nu este a lui Hotel Vera Santa ci a altor hoteluri din jur: Kustur... etc... administrata si pazita de bodyguarzi ai Pamukale (ca sa vezi ce este la ei acolo... o incurcatura... cu care mint turistii)... deci la final ca sa terminam acest balci cu plaja am platit 5 Lire turcesti pentru 2 persoane / zi...

Mancarea... cam aceeasi in fiecare zi... ce nu se termina la pranz, aparea la snack sau la masa de seara... impreuna cu alte chestii... distractie... in hotel seara in afara de un bar deschis pana la 23. 30... nimic.

Ca sa mai diversificam... am luat "dolmusul" nr. 1 (maxi taxi) si am mers in centru la bazar... si la faleza unde am mai admirat cate un vas de croaziera... diverse!

Si inca ceva... acest maxi taxi functioneaza pana la ora 23.15 - adica la aceasta ora este ultimul si costa 2.5 lire turcesti.

In rest, nu pot sa spun decat atat: nu ma voi mai duce in acest hotel galagios, murdar... si cu oameni fara pic de respect NICIODATA!

De aceea, cu siguranta nu il recomand si nici nu il voi recomanda nimanui!

Pe curand

Trimis de timi in 08.06.10 15:27:48
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Istambul, Antalia, Bodrum, Efes, .

VIZUALIZĂRI: 4214 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (timi); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 200 PMA (din 1 vot)

[08.06.10 15:42:08]

mutat la sectiunea deja existenta pe site pt acest hotel. sters noua sectiune creata.

[08.06.10 17:47:58]

De ce spui ca era murdar hotelul? Nu se facea curatenie zilnic? Sau "galagios" de ce spui ca era? Spuneai ca in afara de un bar deschis pana la ora 23 nu era nicio urma de distractie. Voi merge si eu la acest hotel, in august, si as vrea sa stiu mai multe despre conditiile pe care le-ai gasit in hotel. Multumesc

uau
[08.06.10 19:08:34]

ne-ai cam bulversat cu descrierea. poti sa fi mai clar? e renovat sau nu hotelul?

ce au spus cei de acolo in legatura cu plaja? le-ai spus ca ti-ai dat o teapa cu chestia asta... am vazut si pareri bune despre hotel. unele chiar pline de laude.

masa? era suficienta sau tipica pt romani... se statea la coada?

webmasterXY*
[08.06.10 21:18:18]

@Remus6, vad ca ai un debut furtunos in cadrul Comunitatii AmFostAcolo (prin ecoul care a fost sters).

Iti propun o pauza de doua zile (sau poate o saptamana, daca colegul meu care se ocupa de sectiune va considera necesar) pentru a avea timp sa te documentezi cam care este atmosfera pe aici si, mai ales, cum ne adresam unul altuia.

La recidiva fii sigur ca vom fi mult mai drastici!

[08.06.10 23:53:52]

Cred ca exagerezi cand spui ca pana la plaja sunt 1.3 km, caci pana in centru sunt cam aprox. 4 km.

Am fost si eu la acest hotel in 2008 si stiu despre ce vorbesti, dar chestia cu plaja este adevarata in privinta sezlongurilor

valimi
[09.06.10 08:43:13]

Si turcii practica ce au practicat bulgarii anul trecut, daca vada ca la preturi mici vin turisti multi si au rezervarile asigurate, mai "umbla" la servicii, adica mai taie din costuri, bani sa iasa!

annaluisa
[09.06.10 18:01:29]

La ce va referiti cand spuneti ca oamenii sunt fara pic de respect? Iar in ceea ce priveste curatenia? Galagie fac turistii sau personalul hotelului? Ati putea fi mai explicit?

Va multumesc

markator
[10.06.10 16:59:43]

Timi vad ca tariful platit a fost de 500 euro cu avionul si toate taxele incluse. Nu mi se pare scump deloc. De ce? Pentru ca din banii aia vreo 350 euro au costat doar biletul de avion + transferul + taxa de aeroport.

Si atunci, pentru 150 euro, a fost chiar asa de rau?

In plus, am fost si eu aici inainte sa il faca de 4 stele. Pana la plaja nu sunt mai mult de 200 m (daca mergi prin spatele benzinariei). Poate pana la segmentul de plaja care ar trebuie sa fie al lor o fi 1,3 km ca plaja e mai lunga (aici poate ai dreptate) dar daca te-au pus sa platesti e ciudat si o sa enerveze pe multi altii.

Eu personal am fost multumit pentru banii pe care i-am platit acum cativa ani (nu mai tin minte cat a fost), personalul a fost amabil, galagie mai multa sau mai putina este la fiecare hotel dar pentru ca era foarte cald stateam cu usa de la balcon inchisa si aerul conditionat pornit si am dormit bustean.

[10.06.10 23:45:04]

faza cu sezlongurile nu este adevarata... vera santa maria are plaja proprie cu sezlonguri si asta va spun sigur deoarece in aceasta perioada parintii mei sunt acolo si i-am intrebat... totul tine doar sa intrebati pe plaja unde este plaja hotelului deoarece sunt si portiuni de plaja cu sezlonguri si umbrelute care se platesc

[11.06.10 10:57:59]

plec si eu la vera pe 27.06.2010 si incep sa fiu ingrijorat. dupa atitea pareri bune despre hotel apare timi. poti sa ne spui te rog ce inseamana hotel murdar, galacios? cine nu te-a respectat?

cris bv 2007 daca parinti tai au fost acolo poti sa ne mai dai si tu detalii, te rog. gen ce le-a placut, ce nu le-a placut.

[11.06.10 23:17:42]

pai prea multe detalii deocamdata nu va pot da deoarece ei sunt inca acolo... doar din ce am vorbit la telefon... camera a zis ca e foarte curata, le face zilnic curatenie...

cand au ajuns la hotel au fost cazati in 10 min maxim desi era ora 9:30 iar camerele se dau in primire abia la 14 din cate am citit

despre preturi am inteles ca in bazar sunt preturi destul de mari comparativ cu tara noastra dar daca totusi vrei sa iti mai scada din pret trebuie sa te targuiesti cu ei si sa le spui ca esti roman (ei practica alt pret pt noi si altul pt englezi de ex)

despre mare... cam in 10 min ajungi deci nu e chiar foarte departe

excursiile optionale sunt mai scumpe prin agentia cu care vii decat prin agentiile din kusadasi... de ex parintii mei au fost la pamukale cu 30 euro/pers printr-o agentie locala fata de 40 euro/pers cat le cerea agentia noastra ceea ce e ok avand invedere ca au economisit 20 euro

daca te mai intereseaza ceva o sa incerc sa aflu mai multe... sau daca nu o sa va povestesc chiar eu cand voi veni deoarece am bilete incepand de marti 15 iun

[11.06.10 23:47:00]

chris_bv_2007: binevenite detaliile, chiar si "telefonice"; asteptam desigur si alte completari ulterioare.

PS: am corectat - gratuit de data asta - exprimarea gen mirc ("k" etc) din text; data viitoare insa te pun la plata!

[13.06.10 00:05:43]

multumesc frumos si scuze...o sa incerc sa ma adaptez...

[14.06.10 10:39:23]

multumim frumos cris bv ...si eu am cazare de pe 02.07 mai asteptam informatii despre sezlongurile de la piscina hotelului daca sunt suficiente si mancarea daca este cat de cat diversificata sa ai de unde alege ...Concediu placut Parintilor tai

[17.06.10 14:26:40]

ricardos poate o sa ne vedem. eu am biletul pe data de 8.07.

Vreau sa va spun sa nu va luati dupa ce a scris timi. Eu am fost anul trecut cand hotelul era deja renovat. sa fim seriosi in cazul in care nu mi-ar fi placut nu as fi revenit si anul acesta. am dreptate? cum si alte persoane de pe acest site au facut la fel. cu alte detalii mai amanuntite va pot oferi: delia. stefana09-@-yahoo. com

timiAUTOR REVIEW
[17.06.10 17:13:57]

Vera Santa Maria Hotel

Stimati prieteni,

va rog sa ma credeti pe cuvant, am fost la Hotel Vera Santa in perioada 28. 05. - 04. 06. 2010.

1. De ce spun ca este murdar pentru ca, daca nu luam de mana pe cameriste sa ne faca curat in ritmul lor... cred ca ajungeau sa ne faca curatenie in camera in ziua in care plecam

2. Maxi taxi pentru dus la plaja a fost amenajat in data de 3. 06. 2010 seara: de-odata au aparut panouri cu ora de plecare... etc toate detaliile

3. Masa destul de buna dar... la cate specialitati culinare se pot manca in Turcia... aici este jalnic acest capitol.

4. Galagie foarte mare seara... nu stiu, preponderent din ce categorie sociala se cazeaza aici dar... au avut niste grupuri de copii de liceu... Dumnezeule nu am putut inchide un ochi vreme de 2 nopti.

nota webmaster: text incarcat ca review distinct si mutat ulterior de noi aici, ca ecou

[17.06.10 19:24:36]

Timi daca nu e cu suparare ce pret ai platit pt sejur?

[17.06.10 19:33:31]

divic aici nu mai conteaza pretul. Toata lumea sa simtit bine si chiar mai revine, vb de cei care au fost de cand s-a renovat hotelul. nu stiu cum a trebuit sa mearga sa traga de mana pe camerista ca anul trecut cand am fost numa curatenie faceau si in incinta hotelului cat si: spalau geamurile de la masa de la receptie etc etc. de exemplu noi nu am stat in main si de fiecare data veneau si ne faceam curatenie ne schimbau prosoapele si lenjeriile

[17.06.10 23:39:29]

Mitzi te rog sa nu te enervezi.

Eu o intrebam pe Timi de pret din alt motiv nu ca as pune la indoiala calitatea srviciilor de la Vera, ci din alt motiv.

Dupa cum vezi si eu am fost cazat la acest hotel inca sa fie renovat, adica am fost in 2008 si pt bani pe care i-am platit am fost super multumit.

S-a spus ca plaja e la 1,3 km de hotel, foarte fals, plaja este la max 200 m.(cum ar putea fi plaja la 1,3 km de hotel cand kustur e gard in gard cu vera?)

In privinta curateniei, iar pot declara ca afirmatia data de Timi este falsa, caci aat.cand am fost se facea zilnic, nimeni nu s-a plans de curatenie.

Asa ca Timi nu prea se potriveste cam nimic din ceea ce spui tu.

Fara a fi carcotas cred ca ai un motiv anume de a denigra acest hotel.

Daca gresesc te rog scuza-ma.

[18.06.10 01:18:52]

Timi... nu e vorba ca nu te crede lumea ca ai fost acolo la Vera... dar esti absurd rau Frate... spui ca nu ai dormit 2 nopti? ... din cauza galagiei? dar ce faceau? urlau? tipau? iar in privinta curateniei... chiar daca a fost cum zici tu... ai platit cumva pt 7 Stele? Maxi taxi ar fi trebuit dupa tine sa functioneze toata noaptea nu? iar pana la plaja poti sa faci putin Sport de 200 m... dar e greu... NU? si nu cumva mancarea a fost foarte proasta? nici nu aveai ce sa alegi asa e? sunt naspa rau Turci astia... te-au pacalit aia de la agentie... anul viitor poate te duci in Miami... Enjoy

[18.06.10 08:35:43]

dragi prieteni,

sa-l lasam pe timi cu parerile lui, probabil e genul mai mofturos. oricum am vazut ca a mai fost in turcia (antalia, bodrum) si probabil este mai pretentios.

tutusi, un concediu este si cum ti-l faci tu, nu astepti asta de la alti.

hai, la distractie!

[18.06.10 08:53:03]

Ok Mitzy, ne vedem acolo vezi ca din Bv mai este cineva care pleaca pe 06. 07 am vb cu el la tel deja, sa bem 1 bere, eu merg prima data in Kusadasi si sper sa fie un CO foarte reusit plus cum mai spunea cineva pe aici trebuie sa stii si sa iti faci singur CO. Te poti distra stand si in jurul piscinei... dar sa mai pleci si la un Adaland, o plimbare cu vaporasu sau o disco prin kusadasi... numai bine.

[18.06.10 09:57:22]

divic nu ma enervez da'...

daca tu te-ai simtit bine inainte de renovare, tre sa vezi cum arata acum hotelul deci arata chiar foarte foarte bine.

si dupa atatea pareri bune, vine timi cu o parere parca zici ca a mers la hotel de 1 stea

[22.06.10 08:35:24]

salut timi,

ai idee cit costa sezlongurile pe alta plaja decit a lui vera? 5 lire pt 2 persoane?

[01.07.10 22:02:06]

chestia cu sezlongurile nu este adevarata. dupa ce treci de plaja kustur (eu cred ca acolo a intrat timi de a dat bani) mergi pana la prima intrare pe stanga... si acolo in stanga e un panou mai inalt pe care scrie pigale plaj si iar in dreapta intrarii un panou albastru postat un pic mai jos decat cel de la pigale... scrie clar plaja vera santa maria! si sezlongurile sun gratuite ca si umbrelele! hai sa nu mai dezinformam pt ca... cream confuzie! despre curatenia plajei proprii unde repet este postat un panou mai este de vorbit! acolo nu exceleaza ca in hotel! chiar lasa de dorit! o sa ma conving de asta cand o sa ajung din nou acolo... adica pe 21 august!

[01.07.10 22:05:28]

Multumim Frumos bigu...eu plec maine la ora 6 dimineata spre Vera..deci pe 12.07 o sa aveti aici impresii de la Vera...Vacanta Placuta...

[01.07.10 22:13:58]

asa e mitzi! si eu la fel! oare mai luam si anul acesta la acest hotel daca nu ma sinteam bine anul trecut? fraier sa fii si tot nu ma mai pacaleam a 2-a oara. si nici cu, curatenia nu a nimerit-o! era supercurat! credeti-ma am fost in aproape toata turcia! si-n antalya. astia de la vera toata ziua stateau cu, carpa in mana. si acum mitzi iti doresc sejur placut de pe 8 iulie la vera santa maria! acum am vazut ca esti tu delia stefana!

[02.07.10 00:17:58]

despre galagie ii dau dreptate desi am prins si eu un grup de elevi care atunci cand se intorceau de la dicoteca continuau distractia in camere...

a fost nevoie chiar sa mergem la ei la usa la ora 4 dimineata sa le spunem sa inceteze deoarece tipau si cantau de o ora... in plus au mai sunat si aiurea la telefoane prin hotel la ora 4: 30 a doua zi cei de la receptie au primit vre-o 10 reclamatii ca s-a sunat aiurea prin hotel din camera respectiva

iar despre cate am citit pe site pareri din 2009 de la Vera sincer multe mi s-au parut departe de ceea ce am gasit acum...

[04.07.10 17:03:30]

sper sa fie OK vin si eu pe 22.08

[04.07.10 21:10:28]

cu ce agentie vii? eu sunt acolo pe 21. numele meu e relu. sunt asa mai solid, am 51 ani si port mustata cu cioc. poate ne intalnim acolo.

[04.07.10 21:13:14]

de abia astept. fa si tu poze la piscina! si eu astept cu nerabdare ziua plecarii! 20 august! uff!

[07.07.10 14:11:46]

Vin cu o agentie din Ploiesti si santem mai multe familii. Plecam pe 19. 08 cu masinile personale. Pe mine ma cheama Liviu si am 41 ani. Poate o sa ne intalnim. Sper sa fie frumos. Nu am mai fost la turci... ultimele 2 concedii le-am facut la bulgari si a fost super.

deyuu*
[07.07.10 15:54:10]

hotelul era curat si personalul de acoplo era plin de bun-simt

chiar nu inteleg ce nu ti'a placut

[08.07.10 18:45:33]

salut! ma numesc relu... ai fost de curand la vera? in ce perioada? ai stat in main? ce camera ai avut? ce parere ai de raport calitate-pret? astept un ecou.

eu ma duc in august pt a 2-a oara la vera.

[08.07.10 18:51:26]

salut! ma numesc relu si o sa ajung la vera pe 21 august 2010, cred ca pe la pranz. cred ca o sa ne intalnim acolo. pentru mine e a 2-a oara la vera! am fost si anul trecut in perioada 28 august 4 septembrie.

mie mi-a placut mult! liviuilie e id-ul tau de mess? ca iti trimiteam o poza de-a mea ca sa ne recunoastem mai usor!

sigur ne intalnim mai ales seara la programul animatorilor de la scena de langa piscina si bineinteles de la pool-bar.

[08.07.10 21:04:16]

id-ul meu este ilie_liviu2000 dar oricum te-am vazut in pozele care le-ai postat aici pe site...

noi avem cazarea incepand cu 22.08, asa ca o sa ajungem pe 22. ne-am gandit sa plecam cu 2 zile mai inainte si sa mai dormim o noapte pe undeva... sigur o sa ne intalnim...

daca te-ai intors unde ai fost si anul trecut inseamna ca ti-a placut. dar nu stiu de ce unii vorbesc urat despre acest hotel?

[10.07.10 15:52:13]

pe 24 august vin si niste prieteni de-ai mei la vera! ei vin cu * * * . de obicei cei care vin individual opresc pt a inopta la canakale. noi anul trecut am oprit o noapte la kesan care e un oras inainte de canakale la vreo 80 km parca.

apropo in perioada in care mergem noi e ramazan la turci! am scris ramazan pt ca asa spun ei... la arabi e ramadan! mi se pare ca perioada ramazanului la turci e 15 august - 15 septembrie!

cei care scriu urat de vera sunt carcotasi si nu isi dau seama de raportul calitate-pret! crede-ma stiu ce spun mai ales ca am fost si-n antalya!

[10.07.10 19:03:08]

bigule, mai o referire la o agentie de turism si zbori pe bara - pe tusa, pe intelesul rapidisitilor .

'Au nu vezi ca-i scris MARE CU ROSU acolo mai jos???

[10.07.10 23:50:07]

ok! am crezut ca nu trb. sa scrii... negativ! scuze... inca o data! o sa incerc sa nu mai incalc regulile.

nu am inteles referirea la... zborul pe bara-tusa pe intelesul rapidistilor! sa inteleg ca e putin rasism in remarca ta, webmaster? eu sper ca nu.

[11.07.10 08:35:23]

haide, mai, bigule! era o remarca absolut amicala -- nu ai vazut emoticonul? Sincer nu ma gandeam ca o poti intrepreta ca rasism! ??

Dar m-am invatat minte, pe viitor o sa evit referirile la subiecte atat de sensibile...

[11.07.10 09:36:29]

Bigu, scuza-ma ca ma bag "ca musca-n lapte" intr-un schimb de replici care nu ma priveste, dar vreau sa-ti spun ca remarca lui Webmaster eu am perceput-o ca avand o nota de simpatie la adresa ta, nicidecum invers. Pentru ca din tot ceea ce ai scris pe forum (ma rog, din tot ceea ce am citit eu ca ai scris) rezulta ca esti un tip prietenos, foarte agreabil (de altfel, vreau sa-ti spun ca eu am ales anul acesta Vera in primul rand datorita impresiilor tale de acolo). Sunt convinsa ca aceeasi senzatie o au toti cei care ti-au citit postarile, inclusiv Webi. Iar aseara, cand am citit interventia lui Webmaster, exact asa am inteles-o: o glumita, scrisa cu simpatie. Inca o data, nu te supara ca m-am bagat, dar am facut-o ca persoana neutra, "din afara", care, nefiind implicata in dialogul vostru, poate avea o perceptie neemotionala si, poate, corecta.

[11.07.10 11:24:47]

buna ! ce scriu acum e pentru webmaster si alex1968...nu m-am suparat nici un pic despre remarca cu...zborul sa stiti ! numai ca noi rapidistii suntem cum sa spun ? un pic cam sensibili cand e vb de zbor...stiti de zborul ciorilor mai ales am crezut ca faci referire ! credeam ca esti dinamovist sau stelist pt ca numai aia fac referiri din astea...aeriene despre noi , rapidistii ! sunt sigur ca a fost o neintelegere la mijloc si imi cer inca o data scuze daca te-am jignit webmaster ! sorry !

[11.07.10 18:32:08]

Hello all.. am ajuns acasa azi pe la 12.00 de la Vera..incerc mai pe seara sa postez ceva aici plus poze, sau cel tarziu maine cat mai amanuntit..per ansamblu a fost Super Ok...Ce spune timi aici e adevar 5%...numai bine

[12.07.10 11:10:17]

bigu, nu cred ca poti compara hotelul Vera de 4* din Kusadasi cu un hotel de 4* din Antalya... diferenta privind calitatea serviciilor este sesizabila... un hotel de 4* din Kusadai este mai degraba unul de 3*din Antalya

[12.07.10 16:52:10]

s-ar putea sa ai dreptate dar sa stii ca eu nu cred! eu am fost in 2008 la krizantem katya din antalya-alanya, un hotel de 4 stele si pot sa-ti spun ca nu se compara! a fost mai misto la vera de nu stiu cate ori! si ca, confort, camera, baie, balcon etc.

mancarea era cam aceeasi!

acolo era plin de... rusi care sa stii ca stiu sa te faca sa nu te simti bine nici la restaurant, piscina sau plaja! asta o spun ca sa stiti ca nu romanii sunt cei mai rai dintre turisti indiferent de statiune!

eu am stat la alt hotel care era in apropiere (de 3 stele pline) dar ne vizitam cu niste cunostinte care stateau la krizantem! ei la ei la hotel cat si noi la hotelul nostru eram singurii romani din hoteluri! stii care era diferenta? ei aveau 85% in hotel rusi, noi 85%... nemti! asta era diferenta!

[12.07.10 17:04:51]

si uitasem sa te intreb ...ai fost si colo si...colo ? si la vera si-n antalya ? apropo...cunostintele mele care au fost la krizantem katya nu au fost multumiti de serviciile hotelului lor de 4 stele pe cand eu am cam fost ! multumit ! nu suta la suta dar destul de multumit ! eu in vacanta ma duc sa ma simt bine nu sa-mi notez ca aia e asa,aialalta e e altfel ! important e sa te simti tu bine ,sa te distrezi cat poti de bine, sa vizitezi locuri noi,sa cunosti oameni noi chiar daca au o alta religie si obiceiuri !asa si uitasem...cunostintele mele din alanya merg si anul asta la vera ! din nou !

[12.07.10 17:13:54]

pune si tu poze, filmulete daca ai! de la piscina de la plaja proprie... sunt nerabdator... pana ajung eu acolo mai e... ceva timp! sper ca mi-ai mai lasat pe acolo si mie vreo bericica, ceva! mi-e tare dor de locurile alea!

[12.07.10 17:15:36]

poate, daca vrei, vb pe privat. id meu de mess e sus in stanga.

[12.07.10 18:21:21]

Bigu, dar de ce nu-ti activezi si mesageria privata de pe acest site? Am vrut sa te intreb ceva legat de agentia cu care ai fost si nu am putut.

[12.07.10 18:32:51]

nu stiu cum ! intra pe mess id meu este bigu_2006_rapid

[12.07.10 23:08:05]

Nenea bigu... vezi ca am pus si eu niste poze recente de la Vera si am scris cate ceva... numai bine

[13.07.10 09:23:18]

bigu: pentru a-ti activa mesageria, intra pe CONTUL MEU (in prima pagian gasesti linkul), rubrica SETARI si acolo bifezi "ACCEPT PRIMIRE MESAJE DE LA CEILALTI UTILIZATORI", apoi apesi MEMOREAZA.

Ptr a-ti fi mai usor, iti dau un link direct: click aici

[14.07.10 18:37:08]

salut ! acum poti...m-a indrumat webmaster ce sa fac.

[23.07.10 14:22:41]

ai vazut ultimele impresii de la Vera ? nu mai stiu ce sa cred .....dar merg pe mana ta! nici eu nu sant tipul de om care cauta defecte,dar am un singur concediu pe an si vreau sa ma simt bine!!....chiar nu am timp sa caut greseli si sa fac poze cu mucegai....asa ca ne vedem la Vera la o berica!

[23.07.10 17:40:50]

care impresii?

a lui tim ala si parca... venera?

pai venera spunea ceva de muste dar eu pe cuvant daca am vazut vreuna! sau tantari? nu am vazut.

stii vorba aia? de gustibus! dupa gust. asa e si cu vera asta! eu daca nu ma simteam bine anul trecut la vera crezi ca eram... nebun sa ma mai duc acolo inca o data? ca sa ce? hai sa fim seriosi!

fata aia venera, am mai spus-o, daca se duce la burj-al-arab si le gaseste si la aia defecte! si daca tot suntem la turci sa se duca la mardan ca e hotel nou si poate acolo nu gaseste motive de carcoteala!

[24.07.10 17:42:17]

ziceam de sorin_buliga si de sebastian1981... nu ai citit ce au scris? iar mai nou a aparut alte impresii scrise de sniperm007...

iulibv
[23.08.10 13:49:44]

După cum văd eu, @timi, in cele 56 de ecouri nu a binevoit decat o singura dată să răspundă ceea ce mă face să cred că nu a vazut niciodată această locație. De ce oare? Pe mine mă va convinge că a fost acolo, în momentul când voi vedea fotografii ale lui (ei) acolo. Intrucât știți părerea mea despre hotel, mă întreb cine e cu adevărat @timi... Prietenii știu de ce!

P.S. Si ca o părere personală. De unul singur ... sejurul e urât. Poate de aia e omul așa pornit.

[23.08.10 15:48:20]

Asa e iulian si a dat si 500 E cu tot cu avionul......

[19.09.10 23:02:47]

salut frate! nu ne-am intalnit pe acolo pe la vera! sau ma insel eu? pune si tu un comentariu si daca mai pui si niste poze ar fi ok!

alex1968, annaluisa, bigu_2006_rapid, cris_bv_2007, deyuu*, divic, iulibv, liviuilie, markator, mihx, Mitzy*, ricardos111970, uau, valimi
Alte impresii din această RUBRICĂLuana Santa Maria Hotel (ex Sole, ex Vera) [Bayraklidede]: