ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 24.04.2019
ÎNSCRIS: 17.04.11
STATUS: PARTENER
LUNA
MAR-2019

Unde/ce mâncăm în Stuttgart?

Restaurantul Chinezesc, Stuttgart

Bună ziua! De foarte mult timp am vrut să merg la un restaurant chinezesc si in sfârșit am ajuns.

Aflandu-ma în vizita la sora mea in Germania am hotărât să mergem la restaurantul Chinezesc de lângă aeroportul din Stuttgart adresa exacta Filderstadt Bernhausen Plieningen strase 63.

Restauranrul se afla deasupra unui supermarket cu vedere spre pista de decolare si aterizare a avioanelor din aeroportul Stuttgart.

La intrare in restaurant se aflau niste statuete mari cu dragoni. In restaurant am fost întâmpinați de un chelnăr chinez foarte amabil care ne-a prezentat felurile de meniuri.

Am optat pentru meniul care la 16,80 euro poti sa mananci ce vrei si cat poti din mancarea expusa in stil bufet suedez plus sucuri apa bere si compoturi.

Puteai opta si pentru meniu clasic si comandai din meniu ce doreai si plateai numai ce comandai.

In general toate mancarile sunt prajite, m-am așteptat sa găsesc și fructe de mare dar nu erau, am mancat si o supa dulce foarte buna nu stiu din ce era facuta.

Gustarile au fost bune cu specific Chinezesc, anexez foto.

Panorama din restaurant este faina vedeai pe geam avioanele care decolau sau aterizau pe aeroport destul de des.

Si interiorul restaurantului era amenajat in stil chinezesc unde se afla și un acvariu cu pești.

Vacante frumoase va doresc!

Trimis de nelu73 in 24.04.19 10:04:50
Validat / Publicat: 24.04.19 10:51:05
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GERMANIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (nelu73); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [24.04.19 10:50:36] »

Mutat în rubrica "Unde/ce mâncăm în Stuttgart?, STUTTGART" (nou-creată pe sait)

webmaster [24.04.19 11:09:37] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Zoazore [27.04.19 13:24:31] »

@nelu73: E chiar dichisit restaurantul asta!

Si, chiar prajeli, bucatele n-arata rau, ba chiar sunt apetisante. Nu ma prea incanta pe mine, dar odata oi merge si eu la un d-asta!

Sa va fie de bine!

Zoazore