ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.04.2019
PREȚ SEJUR ------- ?
REGIM MASĂ all inclusiv

la PMM* = 1131 AED

Rixos Bab al Bahr Resort [Marjan Island]5

Rixos Bab Al Bahr - o vacanta reusita!

Hotelul Rixos Bab Al Bahr cu arhitectura sa impresionanta, unica, se situeaza in unul dintre cele sapte emirate care alcatuiesc Emiratele Arabe Unite si anume Ras Al Khaimah. (in traducere:varf sau cap de cort), pe insula artificiala Marjan Island.

Centrul Ras Al Khaimah si comertul sunt la aproximativ 25 km. Aeroporturile din Dubai (DXB) sunt la 85 km si Al Maktoum (DWC) la 125 km (de unde am fost preluati la inceputul si adusi la sfarsitul sejurului).

Hotelul dispune de 650 camere si suite, 8 restaurante dintre care un restaurant deschis non-stop, 6 baruri, discoteca, 4 piscine (incalzite) terase, bar la piscine, 3 tobogane, piscina speciala pentru copii si tot ce este necesar pentru ca micutii sa se joace si sa se amuze; prosoape la piscina si pe plaja; animatii nocturne, muzica live, sala de fitnes, teren de tenis, tenis de masa, biliard, basket-ball, beach-volley, etc. Sporturile nautice motorizate, kayak, sauna, hammam, spa, sunt contra cost.

Camera noastra a fost de fapt o suita cu 2 camere de 45 m, 2 bai, 2 televizoare, halate si papuci de casa, bar, wi-fi, balconul cu vedere la mare. Nu mai stiu ce sa notez: nu numai ca aveam in mini-bar plin de bauturi si chestii de rontait, dar aveam si un platou cu fructe langa masina de facut cafea... LUX

In fiecare dimineata, Sherif hk supervisor ne trimitea un mesaj pe telefon prin care ne intreba daca totul este ok, ne ura o zi excelenta si ne intreba la ce ora echipa lui poate sa vina in apartament sa igienizeze. Prima data am crezut ca visez...

Nu am mancat decat in restaurantul SEVEN HEIGHTS all day Dining, intrucat am apreciat bucataria pe care imi place sa o numesc (pe buna dreptate) bucatarie de sef si care sef, domnul SAANDEEP nu a ezitat sa isi faca timp pentru mine si sa imi recomande ce sa mananc.

Tot personalul este amabil, serviabil. Am petrecut o saptamana de neuitat, o saptamana in care am fost tratati ca si cum am fi fost niste vedete, staruri sau cei mai importanti clienti.

Sejurul a fost minunat; am facut si o excursie de o zi la Dubai, cu ghid turistic. Am vizitat Dubaiul traditional si modern, muzeul istoric din Dubai si bine-nteles am urcat in Burj Khalifa de unde am vazut apusul soarelui iar apoi spectacolul de la magnifica fantana. Sunt foarte multumita si recomand acest hotel.

Trimis de Ionela Blaga in 16.04.19 18:52:59
Validat / Publicat: 16.04.19 21:37:54
  • A fost prima sa vizită/vacanță în ŢĂRILE GOLFULUI PERSIC

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ionela Blaga); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 1131.00 AED pe cameră

Ionela Blaga