ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 10.04.2019
4 AD. + 2 COPII

Mutado Pension(încă) NECLASIFICATĂ

Mutado - Sevicii exceptionale, cazare impecabilă

TIPĂREȘTE URM de aici

Mutado, este o afacere de familie (Tată & Fiu) și se află situat pe str. Gazi Bulvarı, Karşıyaka Mh., 3927. Sokak 6/1,07060 Kepez/Antalya, Turcia, puteți lua ca și reper două obiective mai importante din zonă, reepectiv: Liceul Tehnic ”Ataturk Meslekive” și/sau Spitalul de urgență ”Memorial”. Noi am ajuns în zonă pentru ultimul reper.

Hotelul Mutado este inconjurat de bloculețe, de patru nivele, fiecare dintre ele au la parter câte o afacere familială, Mutado este poziționat la stradă, iar parcarea se face la ”bordură”, fără taxă.

Recepția este situată la parter, imediat ce intri pe ușa principală, fațadă este de sticlă, în dreapta se află un hol măricel cu foarte multe obiecte tradiționale ca și décor (canapele, măsuțe, covoare, obiecte meșteșugărești, ceramice, etc.) deservită pe rând de către cei din familie.

La prima oră este tatăl (el patron), iar după amiază este fiul acestuia. Fiul patronului este un tinerel educat în spiritul preluării afacerii familiale, urmând câțiva ani căteva cursuri prin occident, sociabil, cunoaște două limbi străine și vă oferă toate detaliile/informațiile de care aveți nevoie. Apelați cu încredere.

Camerele sunt de mărime medie, cu toate facilitățile mondene (Telefon, LCD, frigider, aer condiționat, etc.), așternuturi impecabile, curățenie exemplară (zilnic se: aspiră, chimbă lenjeria, spală destoinic pardoselile, odorizează, etc.).

Baia încăpătoare (aprox.3 mp), apă fierbinte în permanență, prosoape impecabile (noi), refil zilnic la consumabile. Hotelul are și ascensor, foarte util persoanelor.

Restaurant: : bun, am fost doar la mic dejun, meniu destul de bogat.

Recomand celor ce au nevoie de o cazare în Antalya, e liniște, curat, internet free, și foarte, foarte ieftin. Prețul a fost de 210 lire/cameră (aprox. 30 euro), se poate și mai ieftin, fară mic dejun la 180 de lire. L-am mai folosit și în luna Septembrie, fiind în tranzit.

Să auzim numai de bine, vacanțe frumoase să aveți și mult soare. TCB.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de RossoNerro in 10.04.19 09:36:39
Validat / Publicat: 10.04.19 11:31:58

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (RossoNerro); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

• rezervă o cameră la acest hotel, prin booking.com — la un preț mediu (media pe întreg anul) de 19.50 EUR pe cameră

webmasterX [10.04.19 11:31:18] »

Mutat în rubrica "Mutado Pension, ANTALYA [oraşul]" (nou-creată pe sait)

RossoNerro [10.04.19 12:15:08] »

@webmasterX: Perfect!

nrs [10.04.19 13:13:49] »

interesant, sunt putine reviewuri despre hoteluri in Antalya, in general lumea merge in resorturi in acea zona

RossoNerro [10.04.19 13:49:51] »

@nrs: Bună ziua, vă mulțumesc pentru lecturare și ecou. Da, aveți perfectă dreptate, dar în viață (reală) pot apărea situații neprevăzute.

Pentru astfel de situații l-am scris, eventual merită efortul de al citii, pentru o informare corectă.

Am prezentat o variantă ieftină, cu un confort notabil, pentru situații deosebite (probleme medicale, probleme mecanice, etc.).

Să auzim numai de bine!

nrs [10.04.19 14:00:44] »

chiar am avut parte de o astfel de situatie neprevazuta in vara trecuta de aceea am remarcat articolul

webmaster [10.04.19 14:08:45] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

RossoNerro