ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 06.04.2019
PREȚ SEJUR 500 euro ?
REGIM MASĂ FĂRĂ MASĂ

Teo Rooms [guesthouse](încă) NECLASIFICATĂ

Experiență plăcută :)

Bună ziua! În agust 2017 am fost în concediu în Paralia Katerini, drumul fiind parcurs cu mașina personală. Pentru cazare am ales Teo Rooms, fiind aproape de plajă.

Deși pe site-urile de rezervare este numit „apartament”, este de fapt o cameră cu 4 paturi (unul dublu+2 single), o chicinietă (tot în acea cameră) cu frigider, plită, chiuvetă, ustensile de bucătărie; baie și un balcon cu vedere parțială spre mare.

Într-adevăr este aproape de plajă, curat, cu stictul necesar; nu este lux, dar este accesibil ca și preț, poate spațiul din cameră est un pic cam restrâns, dar pentru ce ne-am dorit a fost ok: un loc curat și comfortabil unde să dormim, să facem un duș, să stăm seara pe balcon să plănuim următoarea zi :)

Gazdele au fost amabile, ne-au sevit cu o băutură de bun venit, ne-au ajutat să parcăm mașina (parcare stradală gratuită – adică cum și unde găseam loc...), ne-au dat sfaturi privind stațiunea. Mai nou obeserv că pe site-urile de rezervare apare: parcarea nu este disponibilă, însă cred că se găsește la fața locului o soluție (noi am parcat în apropierea unui supermarket – Best Market se numea, la nici 1 minut de cazare). De asemenea, aerul condiționat în cameră nu se plătea, mai nou este 5 euro pe noapte...

Pe durata sejurului nu vin să facă curățenie în cameră sau să schimbe prosoapele, probabil de accea se și numește „apartament”, self-catering...

Per total a fost ok, în raport cu prețul achitat am prmit ceea ce ni s-a promis :) este mai degrabă o cazare “low-cost” stict pentru domit.

Stațiunea a fost ok, după cum s-a mai scris pe site, zgomotoasă, cu multe magazine, terase, restaurante, câteva discoteci chiar în apropierea cazării. Plaja (secțiunea din apropierea cazării) cam aglomerată, dar frumoasă și curată, cu intrare lină în mare. Pentru șezlong și umbreluță era suficient să cumpărăm ceva de băut de la barul de vizavi de plajă (2 euro un frappe, cola) și puteam să le utilizăm pe parcursul întregii zi.

Recomand această cazare pentru cei care doresc să își facă un concediu cu un buget mai redus, însă trebuie să se aștepte ca și camera în sine să fie pe măsură: un spațiu cam mic pentru 4 persoane adulte, curat, aproape de plajă, pentru dormit, fără nimic extra.

Concediu suberb tuturor!

Trimis de loca_crys in 06.04.19 15:49:50
Validat / Publicat: 06.04.19 19:01:43
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA.

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (loca_crys); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P03 Priveliștea cu marea și zona de plajă din apropierea cazării

webmasterX [06.04.19 19:01:06] »

Mutat în rubrica "Teo Rooms [guesthouse], PARALIA KATERINI" (nou-creată pe sait)

flaviana77 [08.04.19 09:21:52] »

mi -a placut articolul, la obiect si cu multe informatii.

mie imi place Paralia Katerini si as reveni oricand acolo cu placere.

din ce am vazut la oferte, anul acesta in multe locuri din Grecia se cere bani pentru aer conditionat, pentru frigider, etc. ceea ce pana acum nu am mai intalnit.

noi nu suntem de principiul sa avem nu stiu ce lux la cazare, mai ales ca fiind vara, mai toata ziua stam pe plaja, deci ramane locul de dus si dormit noaptea, iar acest loc unde ati fost mi se pare chiar ok, aproape de plaja ceea ce este important si avand exact ce iti trebuie pentru un sejur.

flaviana77