ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 20.03.2019
ÎNSCRIS: 22.04.12
STATUS: TITAN
MAR-2019
single
PREȚ SEJUR 2294 MDL = 118 EUR ?

London Boutique Hotel4

Foarte bine la London Boutique Hotel Chisinau

Localizare

London Boutique Hotel este un hotel de patru stele situat in Chisinau pe strada Ismail la numarul 17, colt cu strada 31 August intr-o zona aglomerata a orasului si la mai putin de 2 km de Arcul de Triumf, Statuia lui Stefan si Parcul Stefan cel Mare despre care am povestit aici vezi impresii.

Daca veniti cu masina puteti intampina probleme de acces in parcare. Aceasta se face din strada 31 August care este cu sens unic. Parcarea este de fapt un spatiu mic pe trotuar delimitat cu bariera si trebuie sa aveti noroc sa gasiti liber.

Receptia

Doi receptioneri foarte amabili si gata sa ofere informatii suplimentare, cum ar fi despre unde se poate servi cina in zona, va intampina in holul larg si luminos de la parter. In hotel predomina culoarea alb. Am primit si o harta.

Recomandarea pentru cina la La Taifas vezi impresii am primit-o de la receptie si a fost una foarte buna. De altfel in Chisinau se mananca foarte bine in multe localuri.

Receptia functioneaza 24 din 24.

Langa receptie este un bar.

Hotelul

Hotelul este o cladire frumoasa alba cu 2 etaje. La -1 exista sala fitness, sala conferinte si sala de mic dejun. La 0 este receptia si barul. La 1 si 2, dar si la 0 camerele in numar de 26.

Numerotarea etajelor este standard ca in Romania, nu asa cum am intalnit-o la celelalte hoteluri din Chisinau unde parterul este considerat etajul 1 etc. Accesul pe etaje se poate face si cu liftul. Din parcarea situata lateral se poate intra pe o usa direct in hotel catre lifturi fara a mai trece pe la receptie.

Nu stiu de ce ii spune Boutique.

Camera

Camera a fost ok, curata, tapetata in alb, dulap cu usi cu oglinzi aplicate, umerase, seif, minibar full, o apa din partea casei.

Internet FB.

Baia cu gresie alb neagra, cabina dus, accesorii sampoane, prosoape, un halat.

Apa calda si caldura am avut din belsug.

Mi-a placut mult patul moale si confortabil. La TV puteau fi vizionate emisiunile a peste 50 de posturi.

Micul dejun

Foarte gustos. In special crenvurstii. Niste crenvursti asa ceva mai umflati, dar nu polonezi. La gust seaman cu cei care ii manacam demult pe plaja din conserva.

Mezeluri, legume crude, legume inabusite, ou fiert, branzeturi. Un aparat de cafea cu foarte multe optiuni. Lapte si cereal, iaurt, produse de patiserie.

In sala de mese este montat si un televizor mare care e pornit.

Concluzie

Un hotel pe care il laud, care isi merita stelele de pe firmament. De mentionat parerea personala ca, virgula, Chisinaul ramane in general scump la cazari, fata de ce ofera, dar iata am mai gasit un loc de data asta bun, de calitate. Preturile evident sunt reglate de cerere si oferta.

La finalul sederii la hotel am putut plati cu cardul si am primit factura (invoice).

Numai de bine!

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de Dan&Ema in 20.03.19 21:24:34
Validat / Publicat: 21.03.19 06:34:45

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Dan&Ema); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

ECOURI la acest review

webmaster45 [21.03.19 06:32:09] »

Mutat în rubrica "London Boutique Hotel, CHIŞINĂU" (nou-creată pe sait)

webmaster [21.03.19 06:58:27] »

— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă;

Dan&Ema [21.03.19 07:01:32] »

@webmaster45:

Corespunde pozitionarea, multumesc!

Zoazore [21.03.19 10:45:37] »

@Dan&Ema: Am citit, am privit pozele si-am rasuflat usurata! N-ai mai avut mansarda! Ma crispez cand citesc despre mansarde la tine, la@Safta Radu si la @Dragos, adica la uriasii mei dragi.

Dar camera a fost normala, eleganta chiar, frumoasa! Mult mai bine!

Dan&Ema [21.03.19 17:27:58] »

@Zoazore:

Nu am dobandit niciun cucui moldovenesc! 😁

Pot face afirmatia asta acum ca am revenit pe dreapta Prutului.

Pacat ca nu sunt si pe dreapta Rinului! 😃

Prea aproape sunt de rusi si zice-se au inceput sa misune in tara noastra, si nu in scop turistic!

Hotelul a meritat nota 10. Pacat ca preturile sunt mari, sau cererea e mare pe Chisinau versus oferta.

Numai di ghini! 😃

Dan&Ema, Zoazore