ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.10.2018
ÎNSCRIS: 09.05.08
AUG-2018

O camera cu „transparenta”

Pe drumul de intoarcere din Provence, am ales ca etapa de odihna Viena si-am innoptat la niu Franz Hotel pe Dresdner Strasse;

este situat intr-o zona linistita a Vienei, cu parcare proprie pazita, in cazul de fata cea a hotelului fiind plina, am fost indrumat la 200 de metri mai departe, la alta parcare subterana foarte incapatoare, moderna si sigura; am platit 12 euro pe zi; pentru telecomanda de la intrare in parking am lasat o garantie de 20 euro; explicatia a fost ca s-au pierdut foarte multe telecomenzi...

Surpriza mare a fost cand am intrat in camera... cabina de dus, din sticla se afla in interiorul camerei... interesant concept; din fericire wc-ul era la locul lui, in camera separata :)...

Patul extralarge, salteaua a fost confortabila, climatizarea si-a facut treaba, a plouat toata noaptea si era racoare.

Micul dejun a fost excelent, foarte diversificat, cafeaua foarte buna.

Personalul hotelului a fost ok, dornic sa ajute.

Trimis de michirec in 08.10.18 17:08:55
Validat / Publicat: 08.10.18 17:46:27
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în AUSTRIA.

VIZUALIZĂRI: 959 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (michirec); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P08 diverse mesaje erau pe toate palierele;

[08.10.18 17:50:39]

E de luat in seama pentru tranzit si nici foarte scump nu este. Iar faza cu wc-ul, foarte tare! ???? Incerc sa-mi inchipui cum ar fi fost sa fie la un loc cu dusul... ????????????????????

michirecAUTOR REVIEW
[08.10.18 18:12:59]

@iulian68: Am avut o surpriza si mai mare in septembrie la Sofia... dar sa nu anticipam, va urma...

[08.10.18 18:14:48]

@michirec: abia astept! Sa nu uiti sa scrii, imi place stilul! ???? De fapt, cred ca nu te-am mai citit de mult! Ma abonez la articolele tale si am rezolvat...????

[08.10.18 20:15:59]

adrianaglogo
[08.10.18 22:12:05]

@iulian68: Te ajut eu sa iti poti inchipui. Am stat acum cativa ani la un hotel de 4*, elegant in Slatina. Baia era separata de camera printr-un geam transparent iar WC- ul era in aceeasi incapere.

Eu m-am si speriat cand, intrand in baie, mi-am vazut sotul intins in pat !

Geamul se aburea cand faceam dus si ne amuzam dand drumul la apa calda inainte de... a utiliza acel obiect !!

Eram la o nunta in famile, dintre toate camerele ocupate de ai nostri, asta era singura de acest tip.

Am fost noi mai norocosi !!!

[08.10.18 23:18:41]

@michirec: Am avut parte de astfel de camera de curand in Innsbruck dar si acum cativa ani in China, asa ca trebuie sa incepem sa ne adaptam noului chiar daca nu este mereu potrivit, la Innsbruck eram cu baietii care nu mai sunt copilasi ci ditamai flacaii, iar in China eram cu o colega de serviciu, asa ca romantismul care trebuia sa fie, poate mai degraba acum da in romatism doar .

Felicitari, votat cu mare drag.

[09.10.18 02:19:50]

@adrianaglogo: wow, .mie mi se pare sexi rau partea cu dusul, dar cealalta... brr! Cred ca as trimite-o pe "a mea " sa cumpere o punga de seminte, sa le manance si abia apoi sa se intoarca! ????????

adrianaglogo
[09.10.18 07:08:08]

@iulian68: Noi am inlocuit semintele cu balconul. Noroc ca era vara!

diana2015
[18.10.18 19:28:41]

@michirec: Brrrrrr, ce te faci dacă nu pleci cu "jumătatea" ci cu o prietenă/prieten? Nici nu vreau să mă gândesc. Mulțumesc pentru împărtășirea acestor impresii și imagini.

adrianaglogo, diana2015, iulian68, michirec, mishu