ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 25.05.2010
DIN: Baicoi
ÎNSCRIS: 25.05.10
MAY-2010

Hotel nu de 4, ci de 5 stele... !

WOW! Asa ar putea fi rezumat tot sejurul de la bolero, bulgaria!

Totul a fost la superlativ, si credeti-ma, k am fost si l 5 stele in Turcia si Grecia, so, am cu c compara...

Mancarea era buna si din belsug, apropiindu-se ca varietate d cea din Turcia, multe prajituri si preparate din peste... restaurantul era imens... Camerele de asemenea erau mari, spatioase, balconul cu masuta si scaune, baia modern mobilata (cea mai frumoasa baie care am vazut-o vreodata! ), curatenie s facea zilnic, iar schimbarea prosoapelor o data l 2 zile.

Hotelul are 3 piscine exterioare si una interioara, jacuzzi l cele exterioare, cel mai mult mi-a placut piscina dreptunghiulra care era si cea mai mare...

Plaja era superba, cu nisip fin si intrare lina in mare, la 10 m d mal apa iti ajunge pama l genunchi!

In concluzie, un hotel excelent, d 5 stele, nu d 4, care satisface si cele mai mari exigente...

Trimis de belissima in 25.05.10 13:06:10
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA.

VIZUALIZĂRI: 3184 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (belissima); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P01 piscina mare,dreptunghiulara
PUNCTAJ CRT: 1000 PMA (std) PLUS 0 PMA (din 0 vot)

[25.05.10 13:18:20]

Cred ca sunt mult mai multe de povestit despre un asemenea hoteluri, cum sunt Bolero din Nisipuri si Saphir din Turcia, decat cum faci tu.

La Saphir ai zis ca nu-i bine si ai punctat dezastruos, la Bolero e bine, punctezi la greu si tai din puncte doar la masa cu toate ca nu ne spui de ce... Ne lasi niste lacune foarte mari cu impresiile tale, mai ales ca daca nu suntem mari amtori de mess nu pricemem mai nimic.

Hai sa le mai reparam, pe mine ma intereseaza mult acest hotel, deci:

1. Cat te-a costat sejurul?

2. Parcarea se plateste, cat?

3. Minibar in camera exista, ce contine?

Vino cu lamuriri, te rog, iar daca ai si niste fotografii ar fi perfect.

webmasterXY*
    [25.05.10 13:19:35]

Bine ai venit pe site @belissima!

Ca o recomandare, te rog pe viitor sa ai in vedere normele ortografice existente in l. romana, incearca sa te detasezi de limbajul gen mirc/mess, cred ca impresiile tale ar fi mult mai apreciate si mai ales mai bine intelese. Multumesc!

sunage
    [25.05.10 14:09:36]

valimi, imi cer scuze pentru informatiile vagi pe care le-am dat si o sa renunt la limbajul de messenger, care recunosc, e greu de inteles si plictisitor.

Si acum ca sa rasound la intrebari, desi nu am inteles care hotel te intereseaza, Bolero sau Saphir, decu iti dau raspunsuri pentru ambele:

-Bolero: aprox 1500e, pt 2 persoane cu UAI; la Saphir, am platit separat, nu la comun, iar partea mea a fost in jur de 1000e (cu AI).

-la Bolero, parcarea se plateste, e cam scumpa, 10 euro pe zi, deci dai 70 de euro in plus numai pe parcare, iar la Sapkhir amfost cu avionul, deci nu stiu, nu comentez...

-minibar in camera aveau ambele hoteluri, inclus in pret, la Bolero continea o sticla de jumatate de coca-cola, una de fanta, una de aoa plata, si o sticla de 1 l cu o bautura alcoolica, gen cherry angelli, dar nu mai stiu cum se numea;

La Saphir, erau toate la jumatae de l, cola, apa plata apa minerala si 2 doze de bere, marca turceasca.

Mancarea de la Bolero nu mi-a placut la fel ca restul hotelului deoarece nu era la fel de variata ca cea din Turcia, si aici nu ma refer la cea da la Saphir, si de aceea i-am dar 95%. De exemplu, la masa de dim, erau putine mezeluri, de multe ori mancarea se repeta, 2 zi; e la rand am avut acelasi fel de cascaval sau salam... seara, de doaua ori am avut acelasi fel de friptura, cu aceleasi condimente, care desi era foarte buna, era totusi acelasi fel de mancare, deci... intervine ceva rutina...

Sper ca te-am lamurit si daca mai ai intrebari, te astept cu ele.

sunage
    [25.05.10 14:12:42]

Si da webmaster sunage sunt tot eu, mi-am facut 2 conturi, am gresit recunosc, decat acestea duoa belissima sunt reale, celelalte nu.

Ramane la latitudinea ta care vor fi consecintele, nu voi comenta in niciun fel, imi dau seama ca am fost infantila cand am facut asta. mii de scuze.

magdalena
    [25.05.10 14:27:02]

1500 de euro pentru un sejur de 4 stele, 7 nopti in Bulgaria? Ptii!

[25.05.10 14:29:49]

Buna Magdalena! Ti se pare mult? vine cam 700-750 de pers, cu UAI si tot tacamul. Nu stiu, mie m-i s-a parut rezonabil...

[25.05.10 14:32:52]

Pai zici ca sejurul a fost in mai 2010, cand e cam 37-40 euro/zi/pers, adica 80 euro max de camera, ori 7 zile mie imi da 560 total.

Poate nu este vorba de mai 2010, ia mai verifica o data...

Andox
    [25.05.10 14:38:55]

Asta cam asa este , nici la supra pret nu puteai plati pt 7 nopti in mai 1500 de euro.

[25.05.10 14:39:34]

N-am gresit atata am platit, si in mai 2010, anul acesta

Acum depinde de agentie, eu am fost cu * * *, fara early booking fara nimic... cu toate taxele incluse: de statiune, asigurare, storno plus cat platesti plaja si parcarea, cheltuieli suplimentare, dar necesare...

[25.05.10 14:41:53]

belissima, sigur nu sunt lei? Cu EB si daca ai prins un pret bun, fara sea view, cred ca astia sunt banii.

[25.05.10 14:53:31]

Sigur nu sunt lei! Asta e pretul pt 2 persoane, am specificat intr-un review anterior, deci de persoana ar veni in jur de 750 de euro... E totusi un hotel de 4*superior, mi se pare justificat pretul...

magdalena
    [25.05.10 14:57:15]

Bellisima, 700 sau 750 de euro DE CUPLU in Bulgaria, si asta fara EB, mi se pare rezonabil...

[25.05.10 15:03:24]

belissima, tocmai m-am intors de la Arabella, sora mai mica a lui Bolero, unde pretul pentru luna mai (chiar si la receptie) este de 64 e/noapte/camera, in 7 zile asta inseamna 448 euro de camera fara EB.

Stiu ca Bolero e un pic mai scump, dar cu doar cativa euro pe noapte, ceea ce nu poate insemna un pret mai mare cu 1000 euro mai mult pe sejur de 7 nopti. Nu eu te contrazic, ci cifrele.

[25.05.10 15:03:55]

Fiecare cu parerea lui,dar la Saphir in Turcia am dat in jur de 1000e si asta fara sa pun si taxele de aeroport...d-aia spun ca mi se pare justificat pretul...

[25.05.10 15:07:08]

Nu te contrazic valimi, acum m-am uitat si eu pe niste oferte de la alte agentii si pare sa fie cum spui tu... dar eu atata am dat, acum ce sa zic? ca mi-am luat teapa? nu cred, pentru ca si in Turcia si in Grecia tot cu aceeasi agentie am fost si n-au fost probleme... nici preturile exagerate...

pepsi70ro
    [25.05.10 15:11:02]

@belissima la ce anume se poate gandi cineva cand isi face doua conturi pe un site? Mie personal nu mi-a placut intrarea ta si nu cred deloc ca a fost involuntara, imi pare rau sa spun asta dar atata timp cat ai doua conturi, sau poate mai multe impresiile pot fi subiective si nu pot avea incredere in ele.

Care celelalte?

[25.05.10 15:14:55]

belissima, nu de realitatea pretului ma indoiesc, ci de autenticitatea review-ului si chiar a contului tau. Vad ca si pepsi a mai gasit niste capete de ata, incepe sa miroasa...

[25.05.10 15:43:03]

Pepsi70, mi-am facut 2 conturi: sunage si belissima: sunage e cel fals, iar acesta belisiima e cel autentic. 2 conturi mi-am facut nu mai multe si regret asta, tebuia sa-mi fac doar unul si gata, nu stiu ce a fost in capul meu, recunosc. DAR experientele scrise la contul belissima sunt cat se poate de reale, la fel si pretul si tot. cine vrea crede, cine nu, nu. e alegerea voastra.

[25.05.10 15:48:00]

Ne place sa credem ca asa este, avem nevoie de review-uri reale care sa ne ajute sa ne formam o impresie despre posibile destinatii ale vacantelor noastre viitoare.

Multumim pentru impresii belissima, asteptam cu interes poze din sejurul tau la Bolero.

[25.05.10 15:59:29]

Multam pt bila alba valimi,chiar acum descarc niste poze si postez.

cornea76
    [25.05.10 16:58:06]

Pretul e cam mare pentru mai. Eu am rezervare la acest hotel pentru 12-19 iunie UAI pentru 2 pers + copil cu toate taxele si transfer Aeroport-hotel-aeroport la 727 Euro

[25.05.10 17:18:00]

buna cornea76. daca esti din ro nu inteleg de ce mergi cu avionul. asta doar in caz ca ai copilul mic. (sa-ti traiasca!). oricum in pretul asta intra si taxele sau doar cazare si masa?

Astept raspuns

[25.05.10 17:19:27]

scuze,acum am vazut ca ai zis si taxe incluseE o oferta foarte buna ,recunosc.sa te distrezi si sa pui impresiile dupa!

cornea76
    [25.05.10 18:57:06]

Mersi pentru urari de bine. Sunt de la Chisinau si mi-i mai comod sa merg cu avionul (232 euro tur/retur pentru 2 pers + copil cu toate taxele de aeroport). E pentru prima oara cand plec la acest hotel si in genere aceasta statiune. De obicei prefer sa ne odihnim la Constantin si Elena la hotelul Azalia. dar anul acesta nu am reusit sa-mi rezervez loc in perioada data. Sper ca nu am gresit cu alegerea hotelului.

[25.05.10 18:59:44]

Belissima, inca mai asteptam fotografiile promise

[25.05.10 21:18:07]

cornea76 n-ai gresit te asigur. o sa aici tot confortul necesar, din punctul meu de vedere. La Azalia nu am fost dar am auzit ca e frumos si acolo, mai ales ca e pe plaja, din cate am inteles. Distractie placuta!

[25.05.10 21:19:17]

Si valimi, am postat 13 poze acum vreo ora sui acum au aparut la review. Vizionare placuta!

[25.05.10 21:33:30]

Mutam, edificatoare fotografii, ai prins cadrele reprezentative pentru hotel.

[25.05.10 23:42:53]

Am incercat... eu nu prea ies in poze, ca nus fotogenica din fire... zilele astea voi posta impresii si pentru hotel aquis agios gordios din corfu, unde am fost anul trecut in septembrie... imi pare rau ca am descoperit site-ul asa tarziu si toate impresiile sunt "expirate", ca sa zic asa...

belissima, chelie_d, cornea76, domidoc, magdalena, valimi
    Alte impresii din această RUBRICĂGrifid Bolero Hotel: