ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 04.09.2018
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 15.06.16
AUG-2018

Frumos

Ne-am intors ieri din Tunisia unde am fost cazati la hotelul El Mouradi Hammamet. Am vazut ca s-a scris si anul trecut despre acest hotel dar consider ca ar fi bine sa scriu cateva cuvinte ca sa stiti ce s-a modificat acolo. Din pacate cateva modificari sunt in rau, nu in bine.

Am ajuns seara la ora 10 la hotel unde ni se spusese ca avem cina tarzie. Am intrebat la receptie... nici vorba despre asa ceva.

A doua zi ne-am dus la receptie sa luam prosoape pentru plaja, ne-au plimbat de la recepti la spa pana ce am dat de cineva la receptie care a inteles ce vrem si ne-a explicat ca trebuie sa facem un depozit la banca de 40 dinari tunisieni, ni se da un card si cu acela am luam prosoapele de la piscina.

Camera mare si curata dar cu mobilier vechi. Baia era si ea mare dar cada era si ea veche cu ceva urme unde fusese mucegai care nu se mai curata. Prosoapele nu erau chiar albe dar curate.

Pentru cate un dolar lasat cameristei ni s-au schimbat prosoapele in fiecare zi si ni s-a lasat cate o sticla de apa (cu exceptia a 2 zile).

In hotel curatenia se facea mai mult in parter (receptie si holuri), pe scari si pe coridoarele de la etaje era mizerie si mucuri de tigara cam peste tot (inclusiv pe mocheta).

Au avut un audit de calitate intr-una din zile si atunci s-a curatat peste tot si s-au pus si aranjamente cu flori pe coridoare.

In restaurant erau locuri suficiente, mâncarea diversificata si buna. La fel si dulciurile si fructele. La masa puteai sa bei numai suc (cola, fanta, sprite) sau apa, bere sau vin numai la bar. Cafea numai de la automat (dozator).

Loc pe plaja sau la piscina trebuia sa-ti ocupi de dimineata. La plaja tot numai sucuri si acelea in pahare foarte mici.

Peransamblu a fost bine dar nu ar fi stricat un pic mai multa curatenie in hotel si un personal ceva mai amabil (daca nu dadeai cate ceva... nu te baga nimeni in seama).

Trimis de Ligia06 in 04.09.18 10:51:05
Validat / Publicat: 04.09.18 13:06:57
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TUNISIA

VIZUALIZĂRI: 3117 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Ligia06); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

• Alte impresii din această RUBRICĂEl Mouradi Hammamet: