ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.08.2018
DIN: targu mures
ÎNSCRIS: 12.08.18
JUL-2018
2 AD. + 2 COPII

Mulţumitor dar s-ar putea şi mai bine

In primul rand am ajuns pe la ora 11 si mare a fost mirarea cand au zis ca o parte din camere deja este gata si ne poate caza in acele camere ca am mai fost de cateva ori in Bulgaria si inainte de 2 niciodata nu ne cazau. Noi am fost 6familii cu 6 copii mai marisori asa ca am avut 8 camere rezervate din care am primit 4 si celelalte 4 in jumate de ora dar au fost rezervate una langa alta dar din cele 8 doar 2 erau asa restul nici macar la acelasi etaj. Alea 2 camere alaturate au fost date langa hotel la un alt hotel care ma gandesc ca apartine de ei dar avea alt nume si era la etajul 5 si liftul pana la etajul 4. Toate camerele erau curate si spatioase cu balcoane mari si priveliste spre mare.

Hotelul are si wifi dar numai la receptie si pe terasa si e slaba.

parcarea era gratis daca gaseai loc pe strada.

Hotelul se afla chiar aproape de mare in 3-4 minute se ajungea pe jos pana la mare, plaja era curata cu nisip fin dar un minus mare din pareta hotelului este lipsa de sezlonguri si umbrele care exista pe plaja dar numai contracost cu 10 leva /zi. Cu umbrelele personale sau cu patura ne lasau doar la margine ca in fata umbrelelor cu plata nu aveam voie sa stam. La margine era loc mic deci in mijloc la umbrele gol aproape ca nu prea plateau oamenii si la margine inghesuiala mare ca nici patura nu aveai unde s-o pui.

La receptie cica stiu engleza NIMIC. Era o fata din Rusia care o boaba de engleza nu stia. L-a chemat pe barman care stia un pic engleza si cu el ne-am descurcat pana ce ne-am cazat.

La capitolul mancare ne-am speriat la prima masa de dejun ca in afara de diverse salate si prajituri nu era nici un fel de mancare din carne si baietilor din grupa nastra tare le place carnea. Dar seara a aparut si carnea asa s-au saturat si baietii. In cele 7 zile cam aceleasi mancaruri au fost cu putine diversificari dar la gust foarte bune ca au chef turc foarte OK care statea si verifica sa nu lipseasca nimic daca se termina ceva aducea alta tava. Prajiturile erau vopsite unele erau chiar bune dar altii nu prea dar aici mentionez ca e doar parerea mea despre prajituri ca eu nu prea consum nici acasa prajituri restul gastii era multumiti cu prajiturile in schimb fructe erau putine si la o masa de doar un fel si la mic dejun nici nu existau. inghetata nici macar o data n-a fost. La snack erau doar prajituri nu prea apetisante dupa mine.

Bauturile erau de al lor care sunt slabe aproape fara alcool. Dar asta nu conta numai sa fi fost cu continuitate caci intr-o dupa masa nu aveau bere deloc in alta zi nu avea vodca si mastica deci erau putine si deloc diverse. La bauturile alcoolice era program ft strict de la 10-23 nici un minut mai repede sau mai tarziu.

Cafea slaba cine e bautor de cafea mai bine isi ia altundeva sau isi face singur. La noi und din familii a adus aparatul de acasa si facea ca altfel era nasol. Pot sa zic ca era mai mult ca un All inclusive light.

Animatia lipseste total doar o singura seara a fost tinuta seara bulgareasca cu preparate traditionale bulgaresti si cu dans bulgaresc dar si ai tinuta exact cand te apucai de cina deci ori priveai dansul si mancai mancarea rece dupa aia sau mancai si nu vedeai mai nimic din tot mai ales daca ai rins loc cu spatele sau inauntru in restaurant ca afara pe terasa nu sunt atatea mese cate musafiri sunt. Noi cum am fost 19 persoane am ocupat 3/4 din terasa mai ramaneau 2-3 mese.

Daca ploua si am prins de cateva ori te uzi si sub terasa ca sunt goluri unde te ploua din cauza balcoanelor care au o architectura mai speciala.

Totusi eu personal am fost multumita per ansamblu ca totusi raportul calitate /pret era buna. Adica la pretul mic platit de noi comparativ cu alte hoteluri din alte locatii mai mult nici nu se putea astepta.

A fost frumos o data dar totusi nu atat de frumos incat sa mai vreau inca o data in acelasi hotel si acelasi locatie.

Trimis de csillu81 in 12.08.18 09:36:29
Validat / Publicat: 12.08.18 10:40:03
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Albena, Nessebar, Sunny beach

VIZUALIZĂRI: 520 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (csillu81); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 plaja si marea curata

[12.08.18 10:37:11]

@csillu81: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

• Alte impresii din această RUBRICĂAqua Dolphin Beach Hotel [Ravda]: