ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 08.08.2018
JUL-2018
2 AD. + 2 COPII -- v: 6 8

încărcat de pe telefon!

Cazare cu autorulota la Thalatta Village Camp

Am fost la sfarsitul lunii iulie 2018 in acest camping. Am stat 7 nopti, 2 adulti si 2 copii. Am facut inainte de a rezerva un research despre acest camping, insa nu am gasit cine stie ce referinte. Asa ca am plecat oarecum cu inima stransa... Dar acum, la final de vacanta, suntem multumiti de alegerea facuta.

In primul rand, drumul ni s-a parut obositor - cred ca acesta e cel mai mare dezavantaj- mai ales ca am pierdut cel putin trei ore cu statul la coada in vami.

Cat despre camping, este destul de intins ca suprafata, dar cu toate acestea nu ai senzatia de aglomeratie, nici in interiorul campingului si nici pe plaja. Se poate sta la cort, la rulota, autorulota, sau la micile lor bungalow-uri (daca pot sa le spun asa), care sunt de fapt niste rulote mai mari. Plaja este absolut superba, cu un nisip cu o granulatie mai mare decat cel de la noi. Apa, de asemenea superba, insa atentie: devine adanca repede, cam la un metru- un metru si jumatate de la intrare. Pe plaja aveti posibilitatea sa va asezati la umbrelutele si sezlongurile lor - contra cost, sau la liber, insa aici trebuie sa va aduceti propriile umbrelute. Si sincer, recomand acest lucru, la cat de cald e...

Mancarea este OK, puteti servi in restaurantul lor a la carte, sau la "impinge tava" - aici portiile sunt mari, insa nu au foarte mare varietate. Practic au vreo 10 feluri de mancare in total, si acelea sunt gatite zilnic. Dupa-masa (doar atunci servesc) puteti comanda pizza (foarte buna), sau gyros, souvlaki, etc. Preturile sunt cat de cat ok. Exista si un supermarket destul de bine aprovizionat. De asemenea, mai gasiti o ghereta cu inghetata si tot felul de foietaje.

Pentru divertisment, puteti inchiria biciclete (fat bike, bicicleta cu 4 locuri, biciclete normale), mini ATV-uri pt copii). Exista si teren de tenis (contra cost). Seara, in parculetul campingului, au tot felul de programe pentru copii: pictura, jocuri, filme, etc.

Au si piscina, care e curata, si au si un fel de salvamar.

Bilele negre, din punctul meu de vedere, sunt pentru dusuri si toalete. Sunt cat de cat curate, dar ar trebui inoite (robinete cu intarituri de calcar pe ele sau chiar scorojite, de asemenea si peretii). Un alt aspect care necesita atentie, daca aveti nevoie de curent de la ei, au un singur tip de adaptor pt cablul de curent, care, din cate am inteles, se potriveste la majoritatea rulotelor. Dar daca mergeti cu una mai veche, s-ar putea sa aveti surprize. Noi am avut...

Ca o concluzie, au fost mai multe aspecte placute decat neplacute in acest sejur, deci vom mai reveni aici. Recomand si altor turisti!

Trimis de Mirela33 in 08.08.18 15:58:55
Validat / Publicat: 08.08.18 18:24:24
  • A fost prima sa vizită/vacanță în GRECIA

VIZUALIZĂRI: 3291 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Mirela33); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[08.08.18 18:24:14]

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 69&ridAnt=88312

[09.08.18 10:39:36]

eci
[22.12.18 07:54:26]

@Mirela33: Poti, te rog sa-mi spui daca prin campinguri ai vazut persoane cu caini. Stii ceva despre acest subiect? Multumesc!

Mirela33AUTOR REVIEW
[22.12.18 11:00:06]

@eci: Buna ziua! Da, am vazut cateva persoane (nu foarte multe) cu caini. Era o familie cu un caniche, cazata la o casa mobila din apropierea noastra. Deci cred ca se poate .

Succes si vacanta frumoasa va doresc!

eci
[22.12.18 13:15:53]