ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 29.07.2018
ÎNSCRIS: 10.08.15
JUL-2018

Sejur 2018 Laguna Mare

Am fost intr-un raid de 3 nopti la Albena, hotel Laguna Mare, in luna iulie. Impreisii despre aceasta calatorie:

1. Drumul

La dus, am ales varianta Ruse, Shumen, autostrada spre Varna. Mers lejer, drum bun, am facut exact 4 ore, in conditiile in care la vama+rovigneta am stat circa 20 minute. Total traseu: 300 km (plecat din Bucuresti, aproape de iesirea spre Giurgiu. Costuri: 14 lei taxa de pod+15 leva vigneta pe o saptamana.

La intoarcere, am venit pe varianta Dobrici-Silistra si trecere cu bac. Drumul e foarte prost pe o portiune de vre 20 km de la plecarea din Albena (sunt si portiune unde se lucreaza la reasfaltare), dar dupa aceasta zona traseul e bun. LA vama de la Silistra am trecut in cca 10minute, bacul ne astepta si am trecut repede... apoi drumul pana la Lehliu prin sate, insa foarte bun, apoi autostrada. Am facut circa 5 ore, oprindu-ne pe ici pe colo, iar ca si numar de kilometri au fost cam 260. Costuri: 35 lei bacul.

2. Hotelul

Camera primita a fost ok, destul de maricica, cu frigider si TV cu ecran plat in camera. Fata de la curatenie trecea zilnic, nu a schimbat prosoapele insa in rest era curat.

3. Masa

Pentru masa am fost la restaurantul de la Malibu

In general, masa a fost foarte in regula, varietate destul de mare de produse din care puteai sa alegi. Desi au fost unele produse care mai au dat chix, in sensul ca nu erau ok ca si gust (de exemplu am gustat o sarma care aducea vag gustul a ceea ce trebuia sa fie), in general mancarea a fost buna, suficienta si variata. In mod cert nu era o problema sa gasesti ceva pe gustul fiecaruia.

Bauturile au fost ok, cel putin in cadrul restaurantului berea era buna, si chiar si vinul de la automate era ok (asta din ce am degustat eu, din celelalte nu am gustat), nu mai era senzatia aia ca bei bere doar cu aroma de bere.

In afara de restaurant, unde puteai servi masa si cere bauturi de la barul din incinta, mai era un bar in holul hotelului, unde erau cateva soiuri de bauturi, cat sa fie, darnu cine stie ce... si mai era un mic bar la piscina de la Hotel Garden, care era folosita de turistii cazati la Laguna Mare, dar nu prea am dat pe acolo...

4. Personalul

Nu am ce sa le reprosez, au fost in regula, am putut discuta in engleza cu cei de la receptie fara probleme.

Un plus de semnalat: cheful de la restaurantul Malibu iesea in fiecare seara in sala restaurantului, ca sa vada daca totul e in regula, si daca aveai ceva de reprosat puteai sa o faci.

5. Impresii pozitive:

-camera ok, desi mobilier vechi, era curata

-restaurantul: multumit deprodusele oferite

-personalul amabil

6. Impresii negative: faptul ca pe plaja nu exista un bar. Si mentionez asta in conditiile in care Laguna Beach are pe plaja un punct de servire.

Si mai e si senzatia aceea ca desi e de 4 stele, parca mai degraba e de 3 stele cu plus...

Oricum, recomand acest hotel. Este adevarat ca fiecare isi formeaza parerea in functie de experienta avuta, dar e un punct de reper pentru alti turisti.

Trimis de vulpoiul in 29.07.18 09:26:24
Validat / Publicat: 29.07.18 10:09:32
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în BULGARIA. A mai fost în/la: Hotel Elitsa, Albena

VIZUALIZĂRI: 1570 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (vulpoiul); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.

[29.07.18 10:09:01]

@vulpoiul:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 54&ridAnt=87897

• Alte impresii din această RUBRICĂLaguna Mare Hotel: