ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 16.07.2018
DIN: oradea
ÎNSCRIS: 26.01.17
STATUS: SILVER
JUL-2018
PREȚ SEJUR 1500 e cu avion si transfer cu tot ?
REGIM MASĂ UAI
2 AD. + 1 COPII -- v: 4

Club Hotel Sera City & Resort [Lara]5

Vacanta frumoasa

Este un hotel foarte bun mai ales pt familiile cu copii mici pt ca au si o plaja mica creată artificial ca un golfulet, cu nisip f fin si apa care pt un adult nu depaseste zona bazinului, cu intrare lina.

De asemenea piscine curate, una dintre ele cu apa de mare si topogane bune tot pt copii. Insa si party-uri am auzit ca s-au organizat (noi cu copil de 4,6 ani nu am fost interesati), deci poate fi atractiv si pt cei fara copii.

Pe plaja cealalta, mare, nu am fost deloc, nu stiu spune cum este, pt comoditatea pe care o oferea plaja pt copii.

Corpul de cladire in care am fost era cel cu multe etaje, ce mi-a placut era ca existau covoare groase peste tot spre deosebire de alte hoteluri (din Grecia, tot de 5*) care aveau gresie pe jos.

Curatenie s-a facut zilnic, galagie deloc, absolut (camera era indepartata de lift, si la et 8, ceea ce oferea o priveliste minunata). Inspirara de un coment pe net i-am pus la venire 10 dolari receptionerei in pasaport, de asemenea 5 dolari cameristei sa ne faca mai devreme putin curatenia avand in vedere ca fetita mea doarme la pranz. Asa ca de camera am fost f multumiti, iar camerista de asemenea a respectat rugamintea mea.

Frigiderul silentios, aerul cond. silentios (mentionez asta pt ca experientele mele anterioare din Grecia nu au fost similare), mancarea variata.

Despre mezeluri citisem ca sunt execrabile, dar noi nici acasa nu mancam mezeluri, deci nici nu ne-am atins (oricum erau de o culoare f nenaturala, ca un parizer f.rosiatic).

Ca neajunsuri: aproape nimeni nu stie o boaba de engleza, dar pe fiecare tura este un receptioner cu care totusi te poti intelege

Pt ca 90% dintre turistii lor sunt ruși (nu stiu exact, zic asa ochiometric), aproape tot personalul stie rusește, mai mult sau mai putin. Insa acest lucru nu e o problema.

Un alt neajuns e ca la masa la ore de max interes gasesti mai greu o masa libera, dar tot gasesti daca mai adtepti un pic. Acest lucru insa nu se intampla la inceputul sau sfarsitur orelor de masa.

Nici vorba de" plin de pisici, care se urca pe masa" asa cum am mai citit pe aici Da, la cina care se ia afara se mai plimba cate una pe jos (nu pe mase), dar sa aproximez, cam o pisica pe seara am vazut, nu mai multe. Insa in ultima zi am vazut si un caine fara stapan (dar bland si somnoros! :) dormind sub un sezlong pe plaja de copii, ar fi putut sa nu fie, intr-adevar, dar nu ne-am stresat de prezenta lui.

Alcool am baut doar bere, iar suc la dozator nu am mai baut din copilarie, deci nici nu l-am gustat.

Minibarul e gratuit, reumplut zilnic, cele 2 ape plate la jumate +2 ape minerale mici ne ajungeau cu prisosinta, pt ca daca pe o terasa se servea dupa i anumita ora doar, sigur era o alta cu barul deschis, iar piscinele, plaja nu erau atat de indepartate unele de altele incat sa fie o problema sa mergem de pe plaja pe terasa situata langa o piscina pt a sta un pic la umvra si pt o apa minerala sau altceva.

Sa fiti atenti ca inghetata de pe la 12 incolo aprox se serveste langa piscina cu apa sarata, acolo nu e bufet suedez ci e a la carte, iar mancarea e specific italiana (pizza, paste, peste, etc), cine rateaza din cauza vreunei excursii pranzul, sau pur si simplu are chef, poate manca f bine acolo.

Cu avion, cu tot a fost cu 500 de e mai ieftin ca in Grecia, acelasi nr de stele.

Eu recomand cu drag, atat mai atrag atentia ca hotelul e stilul acela incarcat, otoman, cu mult auriu, multa culoare, eu am fost curioasa anul acesta, si nu regret!

Trimis de elisa c in 16.07.18 13:46:21
Validat / Publicat: 16.07.18 15:36:52
  • A fost prima sa vizită/vacanță în TURCIA
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia, Creta

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (elisa c); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Mdaniel [21.08.18 15:42:57] »

Buna, imi poti spune te rog prin ce agentie ai luat concediul? Ma intereseaza avand in vedere preetul fff bun

elisa c [21.08.18 16:17:14] »

@Mdaniel: Prin [***]insa prin primele zile ale lui ianuarie am luat biletele.

Mdaniel [21.08.18 16:19:55] »

Mulțumesc, acum am citit mai bine si vad ca ai scris cu 500 euro mai ieftin

Cat te-a costat?

webmaster45 [21.08.18 16:42:38] »

@elisa c:

ATENȚIE! referirile la AGENȚII și alte entități din România care funcționează pe principii COMERCIALE (portaluri web de profil etc) sunt INTERZISE

Puteți trimite, în schimb, aceste informații prin intermediul mesajelor personale (pe privat) - click pe numele utilizatorului, apoi, în fereastra nou-deschisă, pe linkul "Trimite mesaj pers".

elisa c [21.08.18 17:30:30] »

@Mdaniel: In jur de 1500 de e, 1500 si putin, nu mai retin exact. Insa in Grecia cam 2000 de e, la conditii similare

adelap [21.01.19 14:57:38] »

@elisa c: puteti va rog sa imi dati mai multe detalii despre hotel: in ceea ce priveste bauturile incluse in conceptul all inclisiv al hotelului. Am tot citit ca barurile se inchid la ora 16. oo. Asa este? dupa aceasta ora unde se mai poate consuma apa/ bauturi? multumesc

elisa c [16.04.19 14:12:17] »

@adelap: Doar acum am văzut intrebarea dvs:Nuu, nici vorba, daca un bar e inchis, un altul sigur este deschis, practic tot timpul ai ceva de baut sau de ciugulit/ sau mancat pe saturate.

De ex barul de langa puscina cu apa de mare nu e deschis dimineata, insa atunci sunt deschise celelalte, pe când inchid celelalte se deschide acesta (are specific italienesc, pizza, lasagna, paste, etc), apoi terasa pt cina se deschide si ea.

Sa nu va fie teama din acest punct de vedere!

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    adelap, Ana fil, elisa c, Mdaniel