ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 12.07.2018
PREȚ SEJUR 1800 euro ?
REGIM MASĂ UAI

Riu Palace Aruba Hotel4

Cel mai bun Riu

lantul riu l-am descoperit in mexic si am fost incantat... este un lant cu hoteluri de 5 stele, unele mai de 5 decat 5... in general in camere se gasesc 4 sticle de alcool (whisky jonni walker, vodka, rom si vodca), fiecare etaj are masina de cuburi de gheata, mancare suficienta si pentru toate gusturile...

aici am gasit si whisky chivas la barul central, si coniac henessy, cam tot ce doresti pentru a te simti bine. spre deosebire de alte hopteluri care cer rezervare la restaurantele a la carte, aici mergeai unde voiai si daca nu erau mese libere de ce voiai ti se dadea un avertizor care se lumina cand se elibera o masa... asa incat nu am mancat in nici o seara la restaurantul central... la un sungur restaurant se cereau pantaloni lungi... n-am avut... nu am mancat...

din cele 5 restaurante ala carte am fost deci in 4... pentru cine nu vrea sa se ingrase e suficient... plus ca marfuriile sunt opere de arte facute de chefi... deci merita... evident erau si vinuri platite dar in general am akles cate un pahar de vin alb sau rosu, depinde de specificul restaurantului...

camere mari, curatenie zilnica, un dolar lasat pe pat o data la doua zile... mai bine ca acasa zice nesta-mea care nu mai trebuia sa faca patul...

piscine exterioare pt adulti, bar in piscina, bar la plaja, prosoape de plaja, sezlonguri... intr-un cuvant 5 stale adevarate...

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de mihai.panait in 12.07.18 23:06:22
Validat / Publicat: 12.07.18 23:38:13

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (mihai.panait); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

webmasterX [12.07.18 23:31:24] »

Cum se numește acest hotel din lanțul Riu?

webmasterX [12.07.18 23:37:12] »

Mutat în rubrica "Riu Palace Aruba Hotel, Aruba" (nou-creată pe sait)

Dacă ați stat cumva la umn alt Riu, aici - rog scrie-ne numele acelui hotel

Dacă aici ați stat, la Riu Palace aruba: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

mihai.panait [13.07.18 00:55:07] »

@webmasterX: da e corecta... alaturi e si hotelul riu palace antila adult only care e un hotel cumparat de riu dupa ce si-a creat riu palas... e o diferenta de 50m intre ele...

webmaster [13.07.18 06:46:38] »

mprofeanu [13.07.18 10:33:12] »

@mihai. panait: Frumos hotel, frumoasă plaja și palmierii, o vacanță deosebită ați avut!

mishu [15.07.18 18:49:47] »

@mihai. panait: Frumos, felicitari, votat cu mare drag.

kaka747 [24.03.19 16:20:55] »

@mihai. panait: sal

1 mai sunt si eu in aruba, zbor din miami.

As merge la flamingo pe insula poti explica cum.

Voi sta modest la pensiuni mai in mijlocul insulei schimb din 2 in 2 zile sa gust ceva diferit de la fiecare

Numai bine

mihai.panait [24.03.19 18:58:10] »

@kaka747: eu nu am fost. au fost niste prieteni care au stat cu mine... nu prea ai cum ajunge acolo... este insula privata... ei au cerut cazare 1 noapte la hotelul RENAISSANCE pe insula... vreo 360 dolari pt 4 pers... nu au fost incantati... sunt doar cateva exemplare si trebuie sa fii acolo la prima ora sa le dai de mancare ca sa fii langa ei... apoi abia ii zaresti... mai multi sunt in curacao... dar si acolo sunt departe dar sunt peste o suta... succes

kaka747 [09.05.19 20:12:37] »

@mihai. panait: salutari

Ieri am rev din aruba privind din apa hotelul riu m am gindit la dvs

Am vrut sa mergem pe insula la flamingo costa 120 dol vapor mincare si bautura si ceva activitati

O neintelegere voporu pleca la 8.20 eu cu prietenul am ajuns la 8.30. prieten si coleg nu mai mult am inpartit taxi si hotelul.

Am mers cu semisubmarinul la epava vasului german.

Apa neclara dar pt 46 dol a fost interesant.

La mijlocul plajei eagle este o rulota care vinde mincare.

Am mncat supa de iguana 6 dol.

Pentru a 2 a portie am dat 7 ca sa puna 4 picioare de iguana.

Se vinde numai sinbata si numai acolo nu la restaurante.

E legal sau nu e nu stiu e terenu omului e localnic.

Carnea f fina oscioarele mici subtiri gust bun cartofi cu paste si morcovi.

Sanatate multa

mihai.panait [09.05.19 22:30:12] »

@kaka747: multumesc

excursii placute in continuare

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    kaka747, mihai.panait, mishu, mprofeanu

pagină generată în 0.0601968765259 sec