ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 05.02.2018
REGIM MASĂ mic dejun
2 AD. + 2 COPII -- v: 6 si 8 ani

Van Belle Hotel3

Van Belle Hotel - alegerea potrivita pentru sejurul nostru

Cum spuneam in articolul despre Belgia, calatorind cu 2 copii, in alegerea hotelului a trebuit sa tinem cont de hotelurile care aveau camere de familie.

Mi-a atras atentia acest hotel deoarece oferea reduceri semnificative pentru copii, era situat destul de aproape de statia de metrou, de gara si de centru si mai ales avea parcare pentru clienti la preturi decente (15 euro pe zi fata de alte locatii unde costul ajungea la 25 euro).

Personalul hotelului de nota 20. Am ajuns la ora 10 dimineata si bineinteles camera nu era inca pregatita. Parcarea nu era foarte spatioasa, dar au cautat un loc de parcare disponibil ca sa putem parca, chiar daca teoretic si parcarea incepea o data cu cazarea (de la 15:00) si nici nu ne-au taxat pentru timpul suplimentar.

Am plecat la vizitat si cand ne-am intors, la receptie era o alta persoana. Noi am rezervat o camera la mansarda pentru 2 adulti si 2 copii, deoarece diferenta de pret era foarte mare (vreo 40 euro pe noapte) fata de camerele de la etajele inferioare. Totusi, domnul de la receptie a considerat util sa ne ofere o camera la etajul 1 deoarece era mult mai spatioasa si aveau copiii mult mai mult loc pentru a se desfasura. Si asta fara nici un cost suplimentar doar din simplul motiv ca i-a placut ca au intrat juniorii in vorba cu el.

Micul dejun era destul de variat pentru un hotel de 3 stele deoarece avea atat gustari calde (crenvusti, bacon, oua) cat si gustari reci (branzeturi, salamuri, legume) precum si cereale, sucuri de fructe, prajituri.

Pentru pretul platit, alegerea a fost una excelenta, daca ne raportam la preturile practicate in alte hoteluri din Bruxelles. Il recomand cu incredere celor care vor o cazare decenta la un pret foarte bun.

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de andreea_c in 05.02.18 11:25:26
Validat / Publicat: 05.02.18 11:54:33
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BENELUX

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (andreea_c); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

ECOURI la acest review

webmasterX [05.02.18 11:50:14] »

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 36&ridAnt=84421

webmasterX [05.02.18 12:13:42] »

@andreea_c: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

webmaster26 [05.02.18 12:29:17] »

@andreea_c: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

webmaster [05.02.18 13:32:09] »

— (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ impus unei astfel de selecție.

andreea_c [05.02.18 13:33:00] »

@webmaster26: da. e ok pozitia. multumesc.

GabrielaG [27.10.18 11:58:17] »

Buna ziua.

Planific un city break in Bruxelles si vroiam sa va intreb mai multe despre locatia acestui hotel. V-ati simtit in nesiguranta in acea zona? Se ajunge usor de la hotel in centru? Sunt stradute mici, inguste, neluminate cu oameni dubiosi? Va intreb pentru ca imi e foarte greu sa optez pentru un hotel citind review-uri despre zonele orasului...

andreea_c, GabrielaG