ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 01.01.2018
PREȚ SEJUR 460E ?

Palm Wings Beach Resort (ex Egeria) [Davutlar]5

Foarte frumos... Recomand

Buna ziua

In urma unei incurcaturi am ajuns la acest hotel, noi rezervasem la Vista Hill si cu doua saptamani inainte de concediu am fost sunati ce cei de la agentie ca la Hotel Vista Hill este Overbooking... DAR CA NE MUTA LA PALM WINGS BEACH &RESORT.

OK... noua ne convenea pt ca platisem mai putin.

dar sa va povestesc despre hotel.

Camerele mari, ,,frumoase si foarte curate, curatenie zilnica. prosoape schimbate zilnic.

mini bar aprovizionat zilnic cu Apa la 1.5l si in camera mai era un fierbator unde puteai sa iti faci un ceai sau ness, aveai pliculete de ceai in camera si ness

Piscina... curata cu o apa destul de calda se facea curatenie in fiecare seara si dimineata

Plaja... mare frumoasa... hotelul este situat pe o plaja foarte lata si lunga

gaseam mereu sezlonguri libere indiferent de ora.

pe plaja aveau cosuri de gunoi care se goleau din 2 in 2 ore.

Mancarea era multa si destul de diversificata, noi am rezervat o seara la un Restaurant A LA CARTE CU SPECIFIC OTOMAN... Recomand sa incercati asa ceva... este de vis.

in fata hotelului este statie de dolmus un fel de maxi taxi turcescdar soferii sunt ok... rup 2 cuvinte in engleza cat sa te intelegi cu ei.

Ca si excursii noi am incercat anul aceste BOAT TRIP. dar nu a fost ceva wow ca in Grecia am dat 12 E de persoana dar a fost o experienta.

Noi am fost si in Milli Park cu dolmusul din fata hotelului si a fost ceva superb, au venit mistretii pana la 1m de noi si au furar de pe masa mancarea unor turisti.)

una peste alta merita un concediu la acest hotel. il recomand cu drag

Ps. am uitat sa spun de eschipa de animatori PRAF....

Seara la spectacol vb numai in turca....au tot felul de jocuri numai in turca...cam naspa.

acesta este singurul minus pe care il dau )))

Citește și CONTINUAREA aici

Trimis de VasiuM in 01.01.18 17:34:35
Validat / Publicat: 01.01.18 19:44:06
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în TURCIA. A mai fost în/la: Ephesuss Princess Kusadassi
  • Alte destinații turistice prin care a fost: Grecia Thasoss, Kamari Beach Hotel

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (VasiuM); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.

webmaster45 [01.01.18 19:43:39] »

@VasiuM:

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 45&ridAnt=83803

VasiuM [01.01.18 20:21:43] »

@webmaster45:

Salut

urmeaza cat de curand.

roth [07.01.18 19:24:31] »

O vacanta reusita, asta ma bucura insa ce nu inteleg, desi nu am experienta multa pe turcia este cum de un hotel de 5* sa aibe animatie doar in turca?

Au compensat cu restul, de fapt este firesc sa fie super oki la 5*

Vacante minunate

PS

Poze??? nimic nimic...

VasiuM [07.01.18 20:16:06] »

@roth:

Era ceva de genul Ladies & Gentelmens... guzgurum bugurum, ciucurum mugurum... bugurum...

si incepea sa prezinte un concurs unde alegeau cativa oameni din public si ii puneau sa danseze... sa faca diverse lucruri... dar doar la inceput si sfarsit vb in engleza restul doar in turca iar persoanele pe care le alegeau erau in majoritate turci si a mai fost intro seara un rus si in alta seara o pereche de Englezi

oricum mie umul mi s_au parut slabuti in comparatie cu cei de la ephesuss princess.

PS o sa revin si cu poze dupa ce RENOVEZ laptop_ul vechi)) )

lore2016 [08.01.18 11:28:45] »

Buna, am vazut ca ai fost in iunie la Palm Wings, imi poti spune te rog cum a fost vremea? E ok pentru plaja inceput de iunie?

VasiuM [08.01.18 11:50:39] »

@lore2016: Buna

Da este o vreme perfecta de plaja

Cam in jur de 30/32 g

Apa era calda numai buna de balacit

Noi am stat foarte putin la Piscina dar si acolo era foarte calda apa.

Mai mult in mare... am prins si cateva zile cu valuri mari... de vis

Nelia Panait [25.01.18 20:18:04] »

Merge cineva la Palm Wings beach resort kusadasi cu plecare din zona București în jurul datei de 05.07.2018?

4 utilizatori sunt abonaţi la urmărirea acestui fir de discuţie (primesc instiinţări la adăugarea unui ecou):
    lore2016, Nelia Panait, roth, VasiuM

pagină generată în 0.0603420734406 sec