ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 15.08.2017
AUG-2017

Extrem de nemulțumit

încărcat de pe telefon!

Laganas august 2017

Buna ziua! De curand ne-am intors din Laganas si doresc sa va impartasesc vacanta noastra pentru a nu face aceleasi greseli.

Am fost la cazati la Havana Studio, care a fost cel mai oribil "hotel" in care am stat vreodata.

Sa incepem cu baia: geamul era blocat, nu se putea deschide, nu exista o aerisire, nu mergea scurgerea, cabina de dus avea peretii rupti ????, dusul era rupt, astfel ca ne faceam baie cu furtunul.

Dormitorul avea tencuiala cazuta, lenejeria de pat era patata si rupta, dulapurile vechi si cu un miros insuportabil.

Aerul conditionat s-a stricat in prima zi si a durat 4 zile ca sa vina cineva sa il repare.

Chicineta era cea mai dezgustatoare, cu mucegai pe tacamuri si farfurii, iar pe jos o mizerie greu de descris.

Sincer, nici daca mi-ar zice cineva sa merg gratis nu as mai calca acolo! Aa, si bineinteles ca pe booking camera arata mult mai bine.

Legat de mancare, aproape in fiecare seara am mancat la "Red Peppers". Mancarea este foarte buna si proaspata, de fiecare data primeam din partea casei cocktail, prajitura si lubenita, iar personalul este foarte amabil si rapid.

In ultima seara am decis sa mancam la "X-paradiso", pe malul marii. Acolo mancarea nu a fost la fel de buna, portiile erau mai mici si mai scumpe, iar personalul se misca destul de incet. Am asteptat 30 de minute pentru a veni cineva sa ne aduca meniurile.

La plaja, mergeam la Havana Club (care nu are nicio legatura cu Havana Studio), este cea mai mare si mai frumoasa plaja cu nisip fin, intrarea in apa este foarte lina, iar transparenta apei... wow!! Sezlongul era gratis, cu conditia sa comanzi ceva de la bar. Apa este 1€, frappe-ul 3€, iar berea 4 €.

Fiind pentru a doua oara in Laganas, nu am luat vaporul mare pentru a merge la Navagio deoarece biletul este scump, timpul de a ajunge acolo fiind de 6 ore pe mare cu mici opriri, iar la Navagio timp de plaja o ora.

Anul acesta am inchiriat ATV (55€ o zi si jumatate), am mers pana la Navagio sus pe stanci, unde este o priveliste extraordinara, iar apoi am mers in Porto Vromi, de unde ne-a luat o barcuta ce ne-a dus pe plaja la Navagio. Am facut doar 10 min pana la destinatie, iar pretul a fost de 10 €/ persoana. Ne-a lasat pe plaja o ora si jumatate, iar la intoarcere ne-a dus la Blue Caves si pe inca o plaja cu o apa albastra si cristalina ???? unde eram doar cei de pe barcuta, fara aglomeratie, perfect pentru snorkeling!

Intr-o alta zi am inchiriat noi o barca.

Exista 2 tipuri de barci: motor boat si speed boat. Noi am inchiriat speed boat pentru 6 ore cu pretul de 120 €. Nu recomand 6 ore, noi ne-am plictisit, si dupa 4 ore am adus-o inapoi, insa nu ne-am mai recuperat banii. Exista varianta de a inchira barca si pentru 2 ore sau 4 ore.

Am mers pe insula broastelor, chiar am vazut in apa 2 caretta caretta, insa cum aparea vreuna la suprafata, barcile claxonau pentru a se anunta intre ele locul unde a fost vazuta broasca, iar saraca caretta caretta ajungea inconjurata de barci, nemaistiind pe unde sa plece.

Cam asta a fost experienta mea a doua oara in Laganas. Sper ca cele povestite va vor fi de folos.

Trimis de Diana Mate in 15.08.17 16:01:02
Validat / Publicat: 15.08.17 21:22:08
  • Nu a fost singura vizită/vacanţă în GRECIA. A mai fost în/la: Zakynthos si Lefkada

VIZUALIZĂRI: 808 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (Diana Mate); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P02 Navagio vazuta de sus

[15.08.17 21:21:42]

@Diana Mate: bun-venit în comunitatea AmFostAcolo.ro.

@Diana Mate, pe viitor n-ar fi rău să desparţi recomandările despre cazare de cele referitoare la zona vizitată - în două articole distincte, unul de tip "de cazare" şi unul de tip "de călătorie".

Mutat în rubrica "Havana Studios Apartments [Laganas], ZAKYNTHOS" (nou-creată pe sait)

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

Câteva fotografii realizate de voi acolo ar fi mai mult decât binevenite — atât ca ilustraţie a textului, cât şi ca informaţie utilă, ele fiind căutate, apreciate (şi solicitate) de cititorii interesaţi în această destinaţie... Poţi folosi linkul amfostacolo.ro/pic_addnew ... 93&ridAnt=80686

[16.08.17 18:23:34]

@Diana Mate: Mulțumiri pentru amabilitatea cu care ai dat curs solicitării de a încărca fotografii.

O notă pentru CAZARE (CAMERE) - se poate?

myk007
[18.08.17 15:06:49]

@Diana Mate: pana la urma este derutant sa zici ca "am fost extrem de nemultumit" dar "recomand si altora aceasta unitate de cazare"...

Artiglio
[07.02.20 10:16:11]

@Diana Mate: Bună! Mă poți ajura cu o adresă de contact a proprietății? Mulțumesc anticipat!

Artiglio, myk007

• pagină generată în 0.055207967758179 sec