ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 13.08.2017
DIN: Brasov
ÎNSCRIS: 26.05.13
AUG-2017

Hotel Belle View 1, Kranevo

Este prima data cand ajung in Bulgaria si asta doar ca sa particip la un eveniment deosebit la Golf Sea Rama de langa Balcik. Acolo am gasit un colt de rai pentru cei care isi unesc destinele intr-un loc deosebit si memorabil.

Si pentru ca eram in zona am hotarat sa mai stam 4 zile la Kranevo Hotel Belle View 1 (vis-a-vis este si Belle View 2). Alegerea a fost destul de buna dar cu mici exceptii pe care vreau sa vi le impartasesc.

Am facut rezervarea pe un sait de rezervari renumit iar acolo spunea ca se poate opta si pentru micul dejun ceea ce a fost eronat pentru ca nu aveai asemenea alternativa, apoi personalul de la receptie nu cunostea limba engleza aproape deloc dar in final ne-am descurcat.

Camerele sunt frumoase cu mobiler nou, greise si faianta de calitate, curatenie zilnic, (chiar enervant ca pe la ora 10 venea femeia de servici sa faca curatenie).

Aparatele de aer conditionat nu fac fata caldurii chiar daca au mers zi si noapte asa ca am facut ceva sauna.

Hotelul are o piscina mica dar nu am folosit-o pentru ca am preferat plaja.

Aceasta este la vreo 7-10 minute de mers si drumul pana acolo este deplorabil, in sensul ca vegetatia este total neingrijita cu gunoaie si mirosuri greu de suportat in unele zone.

Plaja este destul de buna cu umbrele si sezlonguri dar erau si zone VIP mai dichisite. Nu cred ca sunt locuri fara plata. Indiferent daca am ajuns dimineata sau dupa prinz apar incasatorii sa ia banii. Pret pe zi a fost 12 leva dar au case mobile de marcat si iti dau bon. Bravo lor!...

Orasul este destul de "pestrit", cu magazine, marketuri, restaurante si locuri unde gaseai placinte foarte bune, langosi, cornuri calde cu crenvursti, inghetata...

Am mancat de cateva ori la restaurantul Izvora unde am fost placut surprinsi sa ascultam muzica live in rusa, turca, bulgara, romana si greaca. Se putea si dansa. Listele de meniu au fost ca niste reviste avand zeci de feluri de mancare. Am mancat de fiecare data pe langa alte preparate, fructe de mare dar scoicile cu sos picant au fost excelente. Preturile sunt decente iar servirea ireprosabila.

Trimis de koko48 in 13.08.17 14:15:37
Validat / Publicat: 13.08.17 23:02:11
  • A fost prima sa vizită/vacanță în BULGARIA

VIZUALIZĂRI: 1894 TIPĂREȘTE ARTICOL + ECOURISAU ARTICOL fără ECOURI

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (koko48); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo.ro („AFA”) sau ale administratorilor.
P10 Plaja Kranevo

[13.08.17 16:47:04]

Bună recomandarea

Mutat în rubrica "Hotel Belle View 1 & 2, KRANEVO" (nou-creată pe sait)

Încărcând inițial impresiile la o rubrică de călătorie, rubrica de CAZARE (CAMERE) a fost nedisponibilă pentru notare. Te-aș ruga să indici o notă și pentru acest capitol - cazarea / camera - folosind linkul EDIT IMPRESII, afișat cu roșu mai sus și disponibil permanent la publicare (şi timp de 30 minute după aceasta).

[13.08.17 19:13:53]

Te rugă fă ”un efort” și acordă o note la capitolele ”sărite”

- SERVICII

- CAMERE

- DISTRACȚIE și RELAXARE

Poți folosi linkul direct EDIT IMPRESII

koko48AUTOR REVIEW
    [13.08.17 22:46:11]

@webmasterX: coordonatele sunt OK

Initial nu am putut selecta rubricile omise pentru note. Acum am reusit

[13.08.17 23:01:52]

@koko48: Mulțam fain.