ARTICOL ÎNCĂRCAT ÎN: 31.07.2017
JUL-2017
PREȚ SEJUR 150 euro ?
2 AD. + 1 COPII -- v: 10

Villa Minna [Lagadin, Dolno Konjsko]4

NB: Articol selectat ca fiind „de interes editorial crescut— (1) la momentul publicării, nu existau impresii recente în rubrica curentă; — (2) depășește pragul minim calitativ & cantitativ al descrierii. Voturile FB/FU, B/U sunt de valori semnificativ mai mari.

Locație frumoasă și liniștită

La întoarcerea din Albania, am decis să vedem și lacul Ohrid, pe care pusesem ochii încă de la întâlnirea AFA de acolo. Deoarece nu se află pe traseul clasic spre Grecia, am profitat de vacanța în Albania pentru a ne întoarce prin Ohrid. Am rezervat pe net o cameră la Vila Minna, aflată în satul Lagadin, la vreo 10 km de centrul orașului. Ne-a plăcut poziția de pe malul lacului și faptul că avea piscină.

Singura problemă la plecarea din Albania am avut-o cu GPS-ul care nu știa de Lagadin. L-am setat pe Ohrid și apoi ne-am descurcat ușor fără el. Aceeași problemă am avut-o și la plecarea din Lagadin, pentru că nu avea acoperire GPS în zonă.

Am ajuns la vilă după-amiaza, am fost primiți foarte bine, cu băuturi de bun-venit din partea casei. Am primit repede o cameră triplă foarte spațioasă la etajul I, cu vedere spre dealul de lângă noi. Foarte bine, pentru că era liniște și răcoare. Camera are un pat dublu și unul simplu, o măsuță în mijloc și trei tabureți în formă de inimă. Televizor LCD mare cu o grămadă de programe, mai puțin românești. Are AC și frigider, plus un fierbător de apă și prăjitor de pâine. Am avut 3 farfurii, cu 3 cuțite și furculițe, plus 3 pahare. Baia este mare, cu cabină de duș închisă, cu săpunuri și șampoane mici. Aveam o terasă cu o masă și două scaune de plastic.

În spatele vilei există un loc amenajat pentru grătare, cu toate dotările. Piscina nu e foarte mare, dar suficientă pentru cei câțiva copii care se bălăceau în fiecare zi. În jurul piscinei sunt șezlonguri și umbrele, iar în spate mese cu scaune. Priveliște spre lac este superbă, atât dimineața cât și seara spre apus.

Micul dejun inclus începe la ora 8.30 (9.30 la noi) și este foarte bogat: omplete, ochiuri, șuncă, salam, brânzeturi, unt, gemuri, patiserie proaspătă dulce și sărată, cereale, lapte, cafea, fructe diverse. Nu au restaurant iar după micul dejun se pot servi doar băuturi, cafea, înghețată și ceaiuri.

Nu am făcut poze în cameră, dar arată la fel ca în pozele de net. Nu se poate plăti cu cardul, noi am plătit direct în euro inclusiv ce am consumat de la bar. Toată lumea vorbește foarte bine limba engleză.

Trimis de dognean in 31.07.17 19:27:21
Validat / Publicat: 31.07.17 22:35:30
  • A fost prima sa vizită/vacanță în MACEDONIA de NORD

NOTĂ: Părerile și recomandările din articol aparțin integral autorului (dognean); în lipsa unor alte precizări explicite, ele nu pot fi considerate recomandări sau contrarecomandări din partea site-ului AmFostAcolo sau ale administratorilor.
P05 Vila Minna spre seară

Puteți VOTA acest articol: voturi de valoare mărită

ECOURI la acest review

webmaster26 [31.07.17 20:17:06] »

@dognean: Am setat în program coordonatele GPS ale acestei destinaţii, rezultând următoarea poziţionare pe hartă -- click aici.

Mutat în rubrica "Villa Minna [Lagadin,Dolno Konjsko], OHRID" (nou-creată pe sait)

dognean [31.07.17 22:28:40] »

@webmaster26: Este OK.

webmaster [31.07.17 22:48:02] »

dognean

pagină generată în 0.0416419506073 sec